2018 Tesettür Gelinlik Modelleri

2018 Tesettür Gelinlik Modelleri
5 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 1.570 kez okundu.

2018 yılı gelin adaylarının ilgi odağını şüphesiz 2018 tesettür gelinlik modelleri oluşturuyor. Son derece zor olan bu seçimde tesettürlü gelin adaylarının işini kolaylaştıran birçok gelinlik markası birbirinden güzel ve şık tasarımları ile bu yılın trendlerini de belirler nitelikte.

 

2018-maceraci-gelin-damat-incili-tesettur-gelinlik-2018-tesettur-gelinlik-modelleri-min

 

En doğru gelinliği seçmek büyük ölçüde beğeni meselesi olsa da genç hanımların vücut tiplerini iyi tanımaları ve düğünün yapılacağı mekân gibi birçok detayı da göz önünde bulundurmaları hayallerinin gelinliğini bulmalarını kolaylaştıracaktır.

 

2018 Yılının Trend Gelinlik Modelleri

Gelinlik trendlerinin belirlenmesinde markaların görücüye çıkardıkları tasarımların etkisi büyük. Ancak mevcut tasarımlara gösterilen ilginin de yılın gelinlik modasını belirlemedeki rolü oldukça büyük. Bu nedenle 2018 tesettür gelinlik trendleri arasında balık gelinlik modellerinin daha az görüleceğini söylemek mümkün.

 

2018-Drapeli-Tesettur-Gelinlik-Modelleri-sekilli-min

 

Tesettürün genel görünüşüne çok uygun bir model olmayışından dolayı 2018 yılı gelinleri için balık etekten çok, prenses ve A Kesim gelinlik modellerinin revaçta olacağını söyleyebiliriz.

 

2018-tesettur-gelinlik-modelleri-19-min

 

Gelinliğin vazgeçilmez süsü olan dantel ise yine 2018 yılında da romantik izlerin düğün gecelerine taşınmasını sağlayacak.

 

2018-tesettur-gelinlik-modelleri-18-min

 

2018’e Damga Vurması Beklenen A Kesim Gelinlikler

Gelinlik denemelerinde önceliği fit bir gelin olmaya veren genç kızlar için 2018 A Kesim gelinlik modelleri yıla damgasını varacak özellikte. Kabarık olmayan formu ile zarif bir siluet çizmeye olanak sunan bu tasarımlar sayesinde düğün boyunca rahat hareket etmek de mümkün olacak.

2018-tesettur-gelinlik-modelleri-A-Kesim-Gelinlik-Modelleri-min

A kesim gelinlik modelleri 2018 kapsamındaki tasarımlarda drapelerin yoğunluğu, tüy ayrıntılar ve elbette dantelin zarafeti göz dolduracak.

 

3 Boyutun Derinleştirdiği 2018 Gelinlik Modelleri

Kumaşın 3 boyutlu hali gelinlik modasını da sarmış durumda. Gelinliğin derin dünyasını daha da derinleştiren bu kumaşlar özellikle fazlalıkları olan gelin adayları için ideal. Fırfırlı eteklerle daha yoğun bir görüntü sunan modeller sayesinde fit ve kusursuz bir görünümde olmak mümkün olacak.

2018-tesettur-gelinlik-modelleri-3-Boyutlu-Tesettur-Gelinlik-Modelleri-min

2018 3 boyutlu gelinlik modellerine ilgisi kaymış olan genç kızların bu nedenle vücut yapılarını iyi tanımaları gerekiyor.

Zamansız Asalete 2018 Prenses Gelinlik Modelleri

Gelinliği her daim kabarık etek ile bağdaştıran hayal dünyaları için zamansız şıklık sunan 2018 prenses gelinlik modelleri kendini gerçek bir prenses gibi hissetmek isteyenleri bekliyor. Tesettürlü gelin adayları için ideal tasarım olan prenses gelinlikler romantizmden vazgeçmeyenler için de adeta duygusal anların en üst düzeye çıkmasını sağlıyor.

2018-tesettur-gelinlik-modelleri-kapali-prenses-gelinlik-modelleri-min

Geçtiğimiz yılların prenses gelinlik modellerinde dantel ve şifon gibi kumaşları şıkça gördük. Yeni sezonda ise gösterişe meydan okumak isteyenler için zümrüt ve swarovski gibi değerli taşlarla bezenmiş tasarımlar bulunuyor. Üstelik bu gösterişe uzun ve kuyruklu duvaklar eşlik ediyor.

Tesettür Gelinlik Modeli Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Kapalı gelin adaylarının gelinlik alışverişlerinde göz önünde bulundurmaları gereken birçok detay bulunması, tesettür gelinlik seçimini biraz zorlaştırıyor.

2018-Tesettur-Gelinlik-Modelleri-desenli-min

Alışveriş öncesi çokça araştırma gerektiren bu süreçte, genç kızların vücut yapılarını çok ama çok iyi tanımaları gerekiyor.

Düğünden önce genç hanımların gelin adaylarının mutlaka gelinliği prova etmesi gerekiyor. Aksi halde düğüne kalan son birkaç günde büyük problemler yaşanır.

Gelinliği seçerken düğünün yapılacağı mekana uygun gelinlik seçimi yapılmalıdır. Yine gelinliğin renklerini boğan bir ışığa maruz kalmak istemez hiçbir gelin adayı.

Düğün sırasında nedimelerinizin gelinliğinize ve size hakim olmaları gerekiyor. Yine, dikkatsiz misafirler, oradan oraya koşan çocukların gazabına uğramayın.

Vücut Tipine Göre Gelinlik Seçimi

Vücut yapısının belirlenmesinde boy ve kilo orantısı temel kriterlerdendir. Fazlalıkları olan bir gelin adayının balık etek gelinlik giymesi görüntü olarak istenilen sonucu vermeyecektir. Bunun yerine prenses ya da A kesim gelinlikler fazla kilonun gizlenmesini kolaylaştıracaktır.

2018-tesettur-gelinlik-modelleri-tul-duvak-prova-min
Kilo olarak zayıf gelinlerin ise; kabarık etek modeline sahip prenses modellere ağırlık vermeleri yerinde olacaktır. Bu sayede daha dolgun aynı zamanda da zarif bir görüntü elde edebilirler.

Düğün Mekanına Göre Gelinlik Seçimi

Düğünün nerede yapılacağı gelinlik seçiminde de etkili unsurlar arasında. Açık hava da yapılan düğünler için daha sade ve minimalist tarzdaki gelinlik tasarımları tercih edilmeli.

2018-tesettur-gelinlik-modelleri-balik-kesim-tesettur-gelinlik-modelleri-min

Kır düğünlerinin vazgeçilmezi olan balık gelinlikler ve A kesim gelinliklerde düğün boyunca adeta bir kuğu gibi süzülmeye olanak sağlayacaktır.

İyi aşklar iyi akşamlar efendim 🤗

Uğur Tekdal – Sanatpare (@ugurtekdal)’in paylaştığı bir gönderi ()


Kapalı bir salonda gerçekleşen düğünlerde ise abartılı gelinlik modelleri hiçbir zaman göze batmaz. Işıklarla süslenmiş ortama ayak uydurmak adına bol ışıltılı gelinlik modelleri gece boyunca parlayan bir gelin olmanızı mümkün kılacaktır.

2018_tessettur_gelinlik_modelleri-6

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git