2019 En Güzel Tesettür Gelinlik Modelleri

2019 En Güzel Tesettür Gelinlik Modelleri
21 Ekim 2019 tarihinde eklendi, 105 kez okundu.

Muhteşem bir düğünün hayalini kuran gelin adaylarının aklından çıkmayan yegane şey elbette gelinlik seçimidir. 2019 tesettür gelinlik modelleri içinden hayallerinizdeki gelinliği bulmanız için hazırladığımız bu rehberde sade tesettür gelinlik modellerinden, modern ve renkli kapalı gelinlik modellerine zevkinizle uyumlu en güzel tesettür gelinlikleri bulabileceksiniz. Tesettür gelinlik moda evleri bu sezon gelinlik trendlerine ne kattı ve neler tasarladı? İşte hemen yükselen trendlere şöyle bir bakalım:

Tesettür Gelinlik Modelleri Neye Göre Çeşitlenir?

Tesettür gelinlik yaka tipi, kol tipi, kullanılan kumaş ve etek kesimine göre çeşitlilik gösteriyor. Yaka tipine göre gelinliklerin kayık, bisiklet, hakim, ve illüzyon yaka gibi seçenekleri bulunuyor. Kapalı gelinlik modelleri uzun kollu olsa da uzun kol modellerinin balon kol, bishop kol ve illüzyon kol gibi alternatiflerini bulmak mümkün.

Bunların yanı sıra gelinlikler kullanılan kumaşın cinsine göre de farklılık gösteriyor. Türbanlı gelinlik modellerinin kumaşına göre tül, organze, saten, ziberlin, tafta, dantel, Fransız danteli ve şifon tesettür gelinlik modelleri gibi seçenekleri de bulunuyor.

Türbanlı gelinlik modelleri genellikle, etek kesimine göre adlandırılıyor. Balık, prenses, düz ve A kesim tesettür gelinlik modelleri, adlarını etek kesimlerinden alıyor.

Tasarımcıların vazgeçemediği 2019 tesettür gelinlik modelleri için artık dünya moda rüzgarlarının ne yöne estiğine göz atmaya başlayalım.

A Kesim Tesettür Gelinlik Modelleri

Hemen her beden yapısından gelin adayının kurtarıcısı şüphesiz A kesim tesettür gelinlik oluyor. Bu sezon dantel işlemelerle gelinlerin zarafetine zarafet katması beklenen modellerin başında geliyor. Her kumaş tipinde rahatlıkla kullanılmasıyla, iç mekan – dış mekan demeden hemen her koşulda bu modeli hayallerinizin baş rolü yapabilirsiniz. Elma ya da armut bedene sahip olmaya bakmaksızın kabarık tesettür gelinlikler için yine bu modele yönelebilirsiniz.

A Kesim Tesettür Gelinlik Modelleri

Kullanışlılığı, tarz yakalamaktaki başarısı, bedenlerde olan uyumunu düşününce modası geçmesi pek mümkün olmayan bir model olduğunu rahatça söyleyebiliriz. A Kesim ile tasarlanan en güzel tesettür gelinlikler, 2019 tesettür gelinlik modelleri arasından yine farklı süslemeli kombinleriyle sıyrılacaktır. Yeni ve eski sezonlardan çeşitli A kesim tesettür gelinlikleri görmek için Setri Nur, Modanisa, Sefamerve gibi gelin adaylarını üreticilerle buluşturan isimlere bir göz atın deriz.

3 Boyutlu Tesettür Gelinlik Modelleri

Listemize ihtişamlı bir giriş yapmak istedik ve işte kumaşından işlemelerine göz dolduran 3 boyutlu tesettür gelinlik modelleri:
Geçtiğimiz iki sezondur özel tasarım ürünlerin vazgeçilmezi haline gelen üç boyutlu gelinlikler kapalı modelleri gösterişli tasarımlara dönüştürmek isteyenlerin ilk tercihi… 

Yılın en beğenilenleri arasında bu sezon da üç boyutlu tesettür gelinlikler renkli ve taşlı seçeneklerle de gözden düşmeyecek gibi duruyor. Üç boyutlu doku ve görüntü türbanından etek uçlarına kadar dizayn edilebildiği gibi sadece belirli bölgelere detay vermek için de kullanılabiliyor. 3 boyutlu tesettür gelinlik seçeneklerinin güzel yanı bununla da sınırlı değil elbette.

3 Boyutlu Tesettür Gelinlik Modelleri

Güzelliğini tasarımıyla yoğun bir şekilde yansıtan 3 boyutlu gelinlik modelleri ile daha sade aksesuar ve makyaj tercihlerine yönelebilirsiniz.

Peki 3 boyutlu tesettür gelinliklere bu üçüncü boyut nereden geliyor?

Çiçek desenleri, parlak taşlar, abartılı motifler ya da ince desenlerin kumaşa işlenmesiyle bu üç boyutlu tasarımlar elde ediliyor. Bu nedenle tesettür gelinlik moda evlerinden 3 boyutlu tesettür gelinliklerde kullanılan kumaşları incelemek faydalı olacaktır. Ayrıca gelinliğinizin kesimini de kendinize 3 boyutlu tesettür gelinlik modeli belirlerken göz önünde bulundurmanızı öneriyoruz.

Son olarak, görkemli tasarımlardan gözünüz korkmasın, 3 boyutlu tesettür gelinlik fiyatları makul seviyelerde de olabiliyor ancak kullanılan pahalı lüks malzemeler ve el emeği ile çok yüksek rakamlara ulaşabiliyor.

Çiçekli Tesettür Gelinlik Modelleri

Büyütmeyi, yetiştirmeyi yani hayatı seven neredeyse her kadın çiçekleri de sevecektir desek pek itiraz edecek de yoktur sanıyorum. Üç boyut yerine canlılık katmayı tercih edecekler için çiçekli tesettür gelinlikler, 2019 tesettür gelinlikleri arasında. 

Çiçekli tesettür gelinliklerle kolayca uyumu yakalarken şıklık ve canlılığını korumak isteyen gelin adayları için ideal. Türbana ve gelinliğin diğer bölgelerine dağınık bir biçimde takılan çiçekler bile üzerinizdeki beyazlığın içinden açıyormuş hissi verebiliyor.

Sade takılarla doğallığını koruyacağı gibi takı kullanmadan da şıklığınızı sürdürebilirsiniz ve böylece zihninizi yoran düşüncelerin birinden daha kurtulabilirsiniz. Çiçekli tesettür gelinlikler ayrıca birçok farklı kesimle, çeşitli kumaşla ve modelle tasarlanabiliyor. Çiçekli tesettür gelinlik fiyatları uçuk olmayacak şekilde sağlanabiliyor çünkü bu modelin esası: doğallık ve ilham.

Balık Model Tesettür Gelinlik

Ve sırada açık hava düğünlerinin vazgeçilmezlerinden olan Balık model tesettür gelinlik tesettür gelinlik modelleri arasında şöhretini sürdürüyor. Gelin adayları için adeta balıktan çok bir kuş gibi süzülmesinin anahtarı ve tesettüre olan uyumu muhteşem kapalı gelinlikler arasında. 2019 trendleri dantel işlemenin ön planda olduğu modellerle görücüye çıkacak gibi gözüküyor. 

Dantelli tesettür gelinlikleriyle Balık tesettür gelinlik modeli düşünen gelin adayları modayı çok şık bir şekilde yakalamış olacaklar çünkü bu modelin dantel işlemeyle olan uyumu şahanedir. Gelin adaylarının bu gelinlikleri tercih etmemesi için en büyük neden her bedene uymaması; yine de bu sezon Balık model tesettür gelinlik tasarlayacak firmalar hiç de az değiller.

Dantelli Tesettür Gelinlikler

2019 tesettür gelinlik modelleri arasında bu sezon etkilerini birçok farklı modelde gözleyebileceğimiz dantelli tesettür gelinlikler en gözdelerden olacak. Tesettüre uygun modeller üretilmeye başlandığından beri tesettür gelinlik moda evleri bu modelin potansiyelini fark ettiler ve birçok değişik tarzda çeşit çeşit dantel kullandılar.  Dantelli tesettür modelleri gelinlere ve gelin adaylarına eski sıcak yuvalarını hatırlatan dantelli modellerin ışığında dünya evine girmenin huzurunu yaşatan bu model eskidikçe nostaljik hislerle güzelleşen cinsten.

Tesettür gelinlik modelleri ve fiyatları arasındaki ilişkiyi belirleyen en önemli şeylerden ikisi elbette ki harcanan el emeği ve kullanılan kumaştır. Dantelli tesettür gelinlik fiyatları Pierre Cardin gibi markalarda değişkenlik gösterse de el işçiliği ile üretilen ürünlere bakmak kendi istediğiniz modeli düşlerken size yol gösterebilir. Uygun tesettür gelinlik fiyatları için ise İzmir’in gözdesi gelinlikçilerden Oleg Cassini iyi bir tercih olacaktır. Eğer kır düğünü düşünüyorsanız dantelli tesettür gelinlik seçeneğiyle 70’ler havasını tüm sevdiklerinizle paylaşmanızı sağlayabilirsiniz!

Drapeli Tesettür Gelinlikler

Farklı dikim opsiyonlarıyla her bedene yakıştırılabilen, iyi bir terzinin elinde tasarım harikasına dönüşen drapeli tesettür gelinlik modelleri yeni sezonda çokça gelin adayının beğenisine sunulacak. Drapeli kapalı gelinlikler minimal dokunuşlarla da göze hitap eden dikim şekillerinin yanı sıra asimetrik drapeli modelleriyle de vücut yapınızda gizlemek ya da öne çıkarmak istediğiniz özelliklerinizi yansıtmanıza imkan tanır.

Kuyruklu Tesettür Gelinlikler

Bir moda klasiği, asaletin simgesi kuyruklu kapalı gelinlik modelleri tekrar canlanıyor. Kullanımının yer yer zorluk çıkartabilmesine karşın gelin adayları kuyruklu tesettür gelinlikleri, düşlerinden atmalarına sebep olmuyor. Balo salonunun uzun koridorlarında ya da merdivenlerin basamaklarında onları takip eden alımlı kuyruklar hangi gelinin aklından çıkabilir ki? 

Kuyruklu tesettür gelinlikler kuyruğun bir ucundan tutmak isteyen yakınları bile heyecanlandıran gelinlik trendlerinden. Bu moda ikonunun sizin de tercihlerinizin arasında kalacağına inanıyoruz.

Kabarık Prenses Model Tesettür Gelinlikler

Bel ve basen bölgesindeki fazlalıkları kapatmanın en şık yolu olan bu hem kabarık hem kapalı prenses model tesettür gelinlikler, tesettür gelinlik moda evlerinin 2019 favorisi. Tesettür modeller içinde gözünüze prenses güzelliğiyle vuracak.

Boyunuz ve belinize göre bu modelde düşük bel tesettür gelinlikler seçebileceğiniz gibi, yuvarlak ya da kuyruklu modellerde de kendi zevkinizi bulabilirsiniz. Tüllerin yoğun olduğu gelinliklerle beraber dantel işlemeli etekler bu sene yine fazlaca görülecek kabarık tesettür gelinlik çeşitlerinden.

Lüks Taşlı Dantelli Tesettür Gelinlik Modelleri

Gösterişli bir gelinlik arzuluyorsanız muhakkak lüks taşlı yollardan geçmelisiniz. Özellikle, dantel işlemeleriyle 70’lerden de çok daha geriye gidecek, bu sezon en çok tercih edilen Osmanlı esintilerini de konuklarınıza hissettirebileceksiniz.

İzmir, İstanbul, Ankara, Bursa, Konya gibi büyük şehirlerin tesettür gelinlik moda evlerinden  zevkli modeller bulmak bu sezon çok daha kafa karıştırıcı. İzmir’de bu trendle üretilmiş en güzel tesettür gelinlikleri Osmanlı Moda’da; koleksiyonlardaki çeşitlere ve detaylı tasarımlara göz atmanızı tavsiye ediyoruz.

Modern Tesettür Gelinlikler

Kabartmalar ve süslemerin klasik dikiminden çok daha farklı ve gelinin isteklerini karşılayacak stilde modern gelinlikler vitrinlerdeki yerlerini çoktan aldı bile. Modern trendlerin vazgeçilmezi olan minimal tasarımlar modern 2019 tesettür gelinliklerde kullanılmaya devam ediyor. 

Modern akım, abartıdan ya da vintage tesettür gelinlik seçeneğinden uzak durmak isteyen, tarlatansız ve kabarık olmayan gelinlikleri denemek isteyen yenilik sever gelin adaylarının en çok tercih ettiği trendlerden.

Modern Tesettür Gelinlikler

Modern tesettür modelleri sergileyen moda evleri arasında Vakko imzalı ürünler zevkinizi geliştirip seçimlerinize yardım ederken, modern tesettür gelinlik fiyatlarını gözden geçirme imkanı da sunuyor. Ayrıca yeni sezon ve özel tasarım arayışlarınızda üst segmentte Pronovias ve Pierre Cardin en çok konuşulan markalardan.

İzmir ölçeğinde özellikle Tuay Karaca bu markalarla rekabet eden yine üst segment bir isim. Daha uygun seçeneklerse ikinci el gelinlikler, diğer yandan İzmir Aysira, Setri Nur ve Fatih tesettür gelinlik moda evleri gibi yerler size geniş yelpazede sağlanan alternatifler de barındırıyor.

Pelerinli Tesettür Gelinlik Modelleri

En güzel tesettür gelinlikler arasında yer alan pelerinli modeller, işlemeli tül ve dantelden doğan duvak şıklığını daha büyük ölçüde gelinliğine taşımak isteyen gelin adaylarının yeni sezon modellerden gözdesi. Açık ve kapalı gelinliklere zarafet sağlayan bu detay masalsı ve sade bir havayla gelinleri kibarca öne çıkarıyor. 

Sade Tesettür Gelinlik Modelleri

Gündelik hayatındaki tarzına derinden bağlı olan gelin adayları bazen düğün şaşaasına kapılmak istemiyor. Bu durumda, çözüm modern seçeneklerde; kabarık olmayan, saten veya şifon, işlemesiz, tül, hafif renkli ve tarlatansız gelinlik modellerinden yani sade tesettür gelinliklerden yana belirgin bir tarza sadık kalmak. Bu bahsettiklerimizin bir ya da birkaçı birleşerek zevkinize hitap eden en şık ve özel gelinliği seçmenizde size yardım edecek. Unutmayın, önemli olan sizin kişisel beğeniniz ve kendinizi iyi hissetmeniz.

Şifon Tesettür Gelinlik Modelleri

Sade ve pelerinli modellerin tam da ortasında bulunan şifon ağırlıklı gelinlikler, sade modeller içinde size hafif bir prenses edasını yaşatacak incelikli seçeneklerden. 

Yumuşak renk tonlarında şifon detayları ile alışılmışın dışında bir tasarım seçebileceğiniz gibi, yine müthiş bir şifon kumaşı tercih ederek balık model, A kesim ya da kuyruklu modellerle de hayalinizi birleştirebilirsiniz. Şifon sadeliğini derinlemesine yansıtan ve detaylardan arınmış, asil ama ucuz tesettür gelinlik fiyatları da sade şifon seçeneklerde özellikle karşınıza çıkacaktır.

Şifon Tesettür Gelinlik Modelleri

Tesettür gelinlik modasının nabzını tutan yazımızda trend, vintage, büyük beden, 3 boyutlu, ucuz ya da tasarım, ikinci el veya marka demeden en gözde 2019 kapalı gelinlik modellerini sizler için fotoğraflarla bir araya getirdik; alternatifleri enine boyuna tartıştık. Siz de bu modellerden beğeninize uygun kombinasyonlar yapıp denediğiniz tesettür gelinliklerinizle ilgili yorumlarınızı yazıp lütfen bizimle ve diğer tüm gelin adaylarıyla paylaşın. Gelinliğin en önemli işlevi gelini mutlu etmek değil mi? Peki ya siz hangi tesettür gelinlikten ilham aldınız ve hangi modeli kullandınız? Yorumlarınız gelin adaylarına ilham vermesi açısından çok önemlidir. Fikirlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın!

Tesettür Gelinlik Nasıl Olmalı?

Tesettür gelinlik satın almadan önce nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilirseniz, işiniz daha da kolaylaşır. Genel olarak göz önünde bulundurmanız gereken 3 temel kriter var: Vücut tipiniz, düğününüzün hangi mevsimde olacağı ve düğün mekanı. Tabii bu kriterler yalnızca gelinlik için değil, tesettür nişanlık modelleri için de geçerli. Seçiminizi bu 3 kritere göre nasıl yapmanız gerektiğinden de kısaca bahsedelim:

Mekana Uygun Kapalı Gelinlik Modelleri

Düğün mekanına göre gelinlik seçimi, ortamla uyumlu bir görünüm yakalamanız için önemli.

Mesela düz kesim bohem tarzda bir gelinliği tarihi mekan ya da otel düğünlerinde giymeniz, istediğiniz etkiyi yaratmayacaktır. Bu mekanlar için kapalı balık gelinlik modelleri ile prenses kesimli tasarımları tercih edebilirsiniz. Taşlı tesettür gelinlik modelleri de uygun bir seçim olabilir.

Kır düğünü için ise şifon tesettür gelinlik modellerinin uçuş uçuş tasarımından yararlanarak mekana uygun bir seçim yapabilirsiniz. Sosyal tesisler ile kulüp ve davet alanlarında yapılacak düğünlerde ise dantelli A kesim tasarımları tercih edebilirsiniz.

Restoran tekne düğünlerinde ise daha hafif seçimler yapabilirsiniz. İçinde rahat hareket edebileceğiniz, düz kesim, sade tesettür gelinlik modelleri, uygun seçenekler olacaktır.

Vücut Tipine Göre Türbanlı Gelinlik Modelleri

Gelinlik alışverişinde dikkat etmeniz gereken noktalardan biri de vücut tipinize uygun tesettür gelinlik seçmek. Çünkü en güzel tesettür gelinlikler vücudunuza uygun olanlardır. Elma, armut, kum saati ve dikdörtgen vücut tiplerinden hangisine sahip olduğunuzu belirleyip seçiminizi buna göre yapabilirsiniz.

Kum saati gibi kusursuz hatlara sahip bir vücut şekliniz varsa balık model tesettür gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Göğüsleri küçük, basenleri geniş, armut vücut tipine sahip gelin adaylarına da A kesim ve prenses gelinlik modellerini öneriyoruz. Bel oyuntusu olmayan dikdörtgen vücut tipine de hatlarını daha kıvrımlı gösterebilmesi için kemerli tesettürlü gelinlikler uygun olacaktır.

Mevsime Uygun Tesettürlü Gelinlik Modelleri

Gelelim mevsime göre gelinlik seçimine! Hangi mevsime hangi gelinlik daha uygun olur diye düşünüyorsanız, gelinlik kumaşlarından bahsetmemiz yerinde olacaktır:

İlkbahar ve yaz mevsiminde düğün yapacak kapalılar için gelinlik modelleri saten, şifon ya da tül gibi kumaşlarla tasarlanmış sade gelinlikler diyebiliriz. Sonbahar gelinlerine ise saten, tafta, ipek kumaştan gelinlikleri öneriyoruz. Kışın evlenecek tesettürlü gelin adaylarında ise saten kumaşın kullanıldığı, daha gösterişli ve taşlarla süslenmiş modeller gayet hoş duracaktır.Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git