5 Adımda Rüya Gibi Kombin Nasıl Hazırlanır?

5 Adımda Rüya Gibi Kombin Nasıl Hazırlanır?
15 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 993 kez okundu.

Uzun uğraşlar sonucunda tesettür kombinlerde hayal ettiği görünümü üzerinde göremeyenlerin, stil sahibi kombin yapabilmenin bazı inceliklerini bilmeleri gerekiyor. Harcanan paradan ziyade zamanına kıyamayan bayanların içlerine sinecek özellikteki kombinler için birçok unsurun bir arya gelmiş olması önemlidir. Her ortamda rüya gibi bir kombinle insanların karşısına çıkmak, hem iltifat dolu sözler duymanıza, hem de özgüvenin tavan yapmasına neden olacaktır.

Kim Olduğunuzu ve Tarzınızı Doğru Belirleyin!

Kıyafet alırken, karar verme aşamasında tesettürlü bayanların kim olduklarını ve sahip oldukları tarzı doğru tespit etmeleri gerekiyor. Sırf şık olduğu için hiç tarzınız olmayan bir tesettür kıyafete para vermek, rahat olmayacağınız kombinler yapmanıza neden olurken, tarzınızla uyuşmayan kıyafet ile kendiniz gibi olmanızda söz konusu olamayacaktır.

Kim Olduğunuzu ve Tarzınızı Doğru Belirleyin!

Yapılan her tesettür kombin ile tarzınıza bir ez daha hayran bırakmak için mutlaka bayanların kendine özgü tarzları sınırında kombin yapmaları gerekiyor. Aksi halde daha önce hiç giymek aklınıza bile gelmeyen tesettür kıyafetlerle şık bir kombine imza atmanız oldukça zor olacaktır.

Kombin Stilinize Karar Vermelisiniz?

Tesettürlü bayanların kendilerine has şık bir tarzlarının olması gerektiğine yukarıdaki başlıkta değinmiştik. Bunun yanı sıra, sahip oldukları tarzın etkili bir stil sahibi olmanızı sağlaması için, hangi stile ait tarzınız olması gerektiğini iyi bilmelisiniz. Bu noktada kapalı bayanlarında rahatlıkla benimseyebildikleri gotik, bohem ya da retro stilleri, kombinlere bu stillerde yapacağınız dokunuşlarla istediğiniz tarzı yakalamanız oldukça kolay olacaktır.

Kombin Stilinize Karar Vermelisiniz?

Şıklıkta zirve yapmanızı sağlayacak tesettür kombin yapabilmek için, tarzınıza ait olan nitelikteki kıyafetleri tercih etmeniz önerilir. Farklı olmak adına farklı stilleri tek bir kombinde bir araya getirmek, rahatsız edici özellikte bir farklılık oluşturmanıza neden olur. Bu sebeple stillerin karışımı olan tesettür kombinlerde sınırların olduğunu iyi bilmelisiniz.

Renk Uyumunun Kontrolü Sizde Olsun

Renk Uyumunun Kontrolü Sizde Olsun

Kıyafet modellerinin modeli ve tarzı birbiri ile uyumlu olduğu kadar, renklerinde uyumlu olması oldukça önemlidir. Zarafet dolu bir tesettür kombin ortaya çıkarmak için aynı renkleri uyumlu göstermek yerine, bir rengin farklı tonlarını bir kombinde bir araya getirmeniz, romantik bir tarza sahip olmanızı sağlayacaktır. Gözü yoran ve her parçanın ayrı bir canlı renkte olması yerine, son derece zarif görünmenize neden olacak, uyumlu renk tonlarını tercih etmelisiniz.

Sezonun Modasına Ayak Uydurmayı Deneyin

Pek çok tesettürlü bayan kendine özgü modasını oluşturduğunu ve sezon modasının geri de olduğunu iddia eder. Ancak her sezon farklı kıyafetlerin göz alıcı güzellikte olması, kapalı bayanların istem dışı da olsa, sezon modasına ayak uydurmalarını sağlar.

Rüya gibi bir kombin yapmanızı sağlayacak olsa da, geçmiş sezona ait olan kıyafetleri fazlasıyla şık olmak istediğiniz günlerde tercih etmemeniz gerekir. Yeni sezonda güçlü karakteri ile ön plana çıkmış olan kıyafetleri, ince dokunuşlarla kombin etmek, hem keyif verecek hem de şık olmanın gururunu yaşamanızı sağlayacaktır. Kombin içindeki tüm kıyafetler yeni sezon ürünü olmasa dahi, tek bir parçanın yeni sezonu temsil etmesi birle farklı bir şıklıkta olmanızı garantileyecektir.

Kombin Kurallarına Dikkat Edilmeli

Kıyafet kombinlerinde başarı elde edebilmek için öne çıkan bazı unsurları göz ardı etmemek gerekir. Bu hususlardan en önemlisi, zaman ve mekan uyumunun yakalanmasıdır. Seçilen kıyafetin hangi ortam için kombin edilmesi gerektiği bilindiğinde, tesettür kombinlerde nokta atışının yapılmasını garanti edecektir. Ayrıca, içinde bulunulan mevsim özelliklerine uygun kıyafet seçilmesi de, aksi mevsim şartlarında zor anlar yaşamanın önüne geçecektir.

Kombin Kurallarına Dikkat Edilmeli

Enfes tesettür kombinler yapmanın altın kurallarından en önemlisi ise, yaş faktörünü göz önüne almanızdır. Giyinirken yaş kuralına uymaktan pek çok bayan hoşlanması da, üzerinize tam uymuş olan ve yaşınızı simgeleye kıyafetlerle şık olmanız kaçınılmaz olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git