Başörtü Modasının Yeni Akımı: Pileli Şallar

Başörtü Modasının Yeni Akımı: Pileli Şallar
27 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 7.050 kez okundu.

Modern kapalı bayanların daha çok şal bağlama tercihi ile bağlantılı olarak, markalarda şal tasarımlarında birçok değişikliğe ve yeniliğe gitmiştir. Geçtiğimiz yıllarda sadece desenli ve renkli olarak tasarlanan şallar, şimdilerde pileli(pliseli), püsküllü ve kat kat duran modelleri ile birçok bayanın ilgisini çekmektedir. Bu içeriğimizde pileli şal nasıl bağlanır? sorunun cevabını görsellerden görerek öğrenebilirsiniz 🙂

pileli-sallar-petrol-mavisi

 

Kendinden pileli kumaşlardan hazırlanan pileli şal modelleri, kullanımı rahat ve şık duran tasarımlardır. Günlük kombinler için kullanımı ideal olan pileli şallar, şifon kumaştan dikilmiş olan şallardır. Fiyatları da makul olan pileli şalların birçok renginden satın alarak, farklı ve modern hissetmek istenilen günlerde rahatlıkla bağlanabilir.

 

Pileli Şal Renkleri

Genellikle genç bayanların ilgisine sunulmuş olan pileli şal modellerinde canlı renkler dikkat çekiyor. Morun dikkat çekiciliği ve sarının sadeliği ile uyumlu kombinler yapılarak, iş yaşamında ya da günlük aktivitelerde, tesettürlü bayanlar şık olabilirler. Bağlaması diğer şallar gibi gayet rahat olan pileli şallar, kaymayan yapısı ile gündelik olarak tercih edilme sebebi olabilir.

pileli-sallar-2016-tesettur-giyim-akimi

 

Pileli Şalların Farkını ve Şıklığını Başınızda Hissedin

Duruşu ve hafifliği ile kısa sürede şal bağlamak isteyenler için, en yeni şal modeli olan pileli şallar, her yönden iyi ki tasarlanmış dedirten cinstendir. Sade ve modern tarzı başörtü stilinde yakalamak isteyenler için doğru alternatif örneği içerir. Diğer yandan uygun fiyatı ile dileyen herkes kombinlerinde pileli şal tercih ederek, gün boyu şık ve farklı hissedebilirler.

 

Pileli Şal Ütülenir mi?

Tüm eşarp ve şal modellerinin temizliği söz konusu olduğunda ilk tercih edilen ve garanti sonuç veren temizleme yöntemi kuru temizlemedir.

Pileli şalların temizliğini evde halletmek istiyorsanız, suyun sıcaklığına dikkat edilmeli, kireçsiz ve klorsuz bir su kullanılmalıdır. Yıkarken çitilememek ve kesinlikle sıkmamak gerekir. Çitilemeden yumuşak hareketlerle temizlemek daima şeklini korumasına yardımcı olacaktır. Pileli şalları kuruturken güneş ışığına maruz bırakmamanızı tavsiye ederiz. Güneşte kurutmak renklerinin bozulmasına neden olabileceğinden düz bir zeminde havlu üzerine serili şekilde kurutmak daha uygun olacaktır.

İpek şallara göre sıkma işlemi biraz daha fazla yapılabilir. Pliseli şallar doğal yapısı ve kumaşlarının aldığı şekil itibariyle ütü gerekmez. Anca, yukarıda belirttiğimiz nedenlerden dolayı pileli şal ütülenirken profesyonel bir dikkat ve özenle ütüleme işlemi yapılmalıdır.

pileli-sallar-turuncu

pileli-sallar-petrol-mavisi

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git