Bazı Kombinleri Yapmak İmkansızdır

Bazı Kombinleri Yapmak İmkansızdır
20 Haziran 2019 tarihinde eklendi, 92 kez okundu.

Bazen gerçekten imkansızdır. Bilirsiniz, kombin yapmak için sayısız sebep vardır. Özel gününüz olması da şart değil. Yenilenmek, kendinizi daha  iyi hissetmek veya her şeyle giyebileceğiniz hoş bir kombin yapıp mutlu olmak için kıyafet ararız.

Gözümüze ilk çarpan şey, sosyal medyada paylaşılan birbirinden güzel kıyafetler olur. Çantasından şalına dek kusursuz bir uyum vardır ve ilk düşündüğümüz şey de şu olur : Evde bu parçaya uyacak bir şeyler bulurum. Önemli olan renk uyumu sonuçta. Çünkü kombinin tamamını benzer markalardan almak tam bir uyum yakalamamızı sağlayabilir ama bu durumla tamamen uyumsuz bir bütçemiz olduğunun da farkındayızdır.

Neredeyse 🙂

Zira sonu olmayan tüketime dayalı paylaşımların kurbanı olmayanımız neredeyse yok.

Ve ürün eve gelir. Gardırobumuzda uyacak bir şeyler bulamayacağımız gerçeği bir yana, fotoğrafta birbirinden ünlü isimlerin giyip paylaştığı muhteşem kıyafetten eser yoktur. Ne kumaşı kalitelidir, ne de paylaşılan fotoğraftaki gibi görünüyordur. En sarsıcı an ise,  giyinip aynaya baktığımızda, İnstagram’da paylaşmak için sabırsızlandığımız kıyafetin aslında kimsenin görmemesi gerektiğini anladığımız andır.

Giyim Önerilerine Gerçekten Güvenmeli Miyiz ?

Kendimize sorduğumuz ama kimsenin sesli olarak birbirine sormadığı soru: Giyim önerilerine gerçekten güvenmeli miyiz?

Düşünün. Bir sosyal medya fenomenine ürünü giymesi için belli bir ücret ödenir. Ürün profesyonelce kombinlenip fotoğraflanarak paylaşılır. Bu noktada kendi tarzımı katıyorum denilmesi gerekir ki algınızla oynanabilsin. Kıpırdamadan duran bir kadının kusursuz duruşunu algılarsınız.  Sadece ortaya çıkan anlık bir görüntüyü görürsünüz. Çocukları okula bırakıp günün kalanında koştura koştura arkadaşlarınızın yanınıza giderken dağılan üstünüze başınıza benzemez.  Özetle, giyim zevki satın alınmış bir görüntüdür.

İnstagram butiklerinin biyografisinde “Değişim ve iade yoktur” yazdıktan sonra yinede alışveriş yapıp, sayfa sahibine haftalarca dil dökmek. Bu da bambaşka bir hikayedir ki genelde bu hikayenin kaybeden tarafı her zaman müşteri olur.

Yasal haklarımızın tamamen geçersiz olduğunu dikte eden, nasıl giyinmemiz gerektiğini söyleyen ve ürün paylaştığı halde sorularımıza cevap vermeyen, herkesin milyoner olduğunu varsayanlara gerçekten güvenmeli miyiz?

Cevap gardırobumuzda. Onu açın, bir kaç ufak değişiklik yapın, karıştırın ve ne giymeniz gerektiği de, yakışıp yakışmadığı da aranızda sır olarak kalsın.

Gardırobunuz en iyi sırdaşınızdır. Size ne yapmanız gerektiğini söyleyemez ama sizi dinler ve ağır yükleri de sessizce taşır.

Eğer gardırobunuzun kapağı aynalıysa, güvenmeniz gereken şeyi size gösterecektir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git