Annemizden Bize En Değerli Miras/Armağan: Dantel

Annemizden Bize En Değerli Miras/Armağan: Dantel
30 Temmuz 2019 tarihinde eklendi, 1.325 kez okundu.

Vitrinlerin ve sehpaların en güzel süsü olan danteller, günümüz genç kızlarının ilgisini çekmeyen ancak annelerimizin el emeği ve göz nuru ile hazırladıkları el emekleridir. Modern ev dekorasyonlarında tercih edilmeyen ancak her gelin çeyiz sandığının olmazsa olmazlarından dantel, zarif el işçiliğinin en değerli göstergelerinden biridir.

dantelli-elbise-modelleri-tesettur

Dantelin şıklığını sadece kıyafetlerde tercih eden bayanlar için ise, son yılların gün yüzüne çıkan en önemli trendleri arasında dantel şıklığı yer alıyor. Tamamı dantel kumaşlardan olan şık bir elbise her bayanın içinde ihtişamlı ve zarif duracağı bir elbisedir.

tuva-gri-parlak-dantelli-sal-bluz

Elbiselerin yanı sıra pek çok etek, bluz ve çanta gibi aksesuarlarda dantel şıklığına şahit olmak mümkündür. Saten gibi diğer zarif kumaşlarla son derece uyumlu bir şıklık sergileyen danteller, abiye ve günlük kıyafetlerin vazgeçilmezlerinden biri olmuştur.
Düğün Ve Davetlerde Dantelin Zarifliği Şıklığınız Olsun 🙂

Yeni sezonda koleksiyonlarını bayanların beğenisine sunan pek çok popüler markanın tasarımlarındaki dantel detayları tam anlamıyla gözlerin bayram etmesine neden olacak türden. Özellikle düğün ve davetlerde giymek için seçilen abiyelerde dantel detayı çok hoş duracaktır 😉

dantelli-pudra-balik-etek-mevra-tesettur-abiye-siyah-dantelli-elbise

Dantel kumaşın duruşunuza katacağı eleganlık davet ve düğünlerde zarafetiniz ile anılmanıza neden olacaktır. Davetlerdeki dantel şıklığınızı garanti etmek adına seçimlerinizi Valentino ve Elie Saab gibi özel markalardan yana kullanabilirsiniz.
Günlük Yaşamın İncisi: Dantel

Günlük yaşamın sıradanlığını ve rahatlığını en iyi şekilde hissetmek için Jean pantolonlar ve rahat babet ayakkabılar her bayanın vazgeçemediği parçalardır. Şık uyumu ile göz dolduran dantel ise, ayakkabı ve ceketlerdeki şık detaylarla oldukça zarif bir kombin yapma imkanı vermektedir.

gupur-detayli-tunik-safran-refka-dantelli-pantolon

Günlük kombinlerde sıkça kullanılan dantel, artık dantelin sadece abiye kıyafetlere özgü bir kumaş olduğu algısını da büyük ölçüde yıkmış durumdadır. Böylelikle şıklığa ve zarafete aşırı düşkün bayanlar, dantelin eline su dökülemez zarafetini günün her anında üzerlerinde hissedebilmektedirler.
Tesettürde Dantel Zarafeti

Tesettür modası çağdaş ve şıklığından ödün vermeyen bayanlar için sürekli gelişen ve değişimlere anında ayak uydurabilen bir modadır. Özellikle şıklık denince pek çok tesettür markasının özenle arkasında durduğu yeni trendlerin başında tesettürdeki dayanılmaz dantel şıklığı geliyor.

puane-murdum-dantelli-elbise-etek

Danteli, tesettür kıyafet ve aksesuarların tamamına başarılı bir şekilde empoze eden tasarımcılar, birbirinden şık dantel abiye ve gömlekle kapalı bayanların her ortamda dantel şıklığı ile parlamalarını sağlamaktadır.

dantelli-tesettur-gelinlik-modelleri-ve-fiyatlari

Dantelin zarafetini tesettür kıyafetlere başarılı bir şekilde uygulayan tasarımcılar kadar, işin ucunu abartıya kadar götüren tasarımcılarda bulunmaktadır. Bu sebeple bayanların kendi dantel şıklığı sınırlarını kendilerinin belirlemeleri ve bu çizgi doğrultusunda en şık dantel detaylı kıyafetleri tercih etmeleri gerekir.Kıyafetteki Romantik Dantel Akımı

Her mevsimi romantik etkisi ile kucaklayan dantel, yaz ve kış aylarında bayanların dantel şıklığına karşı koyamadıkları bir trend halini almıştır.

minel-ask-somon-petek-dantel-abiye-elbise

Şık ve zarif duruşunun yanı sıra, insanın içindeki romantik duyguları uyandıran dantel şıklığı yeni sezonda en çok görülmesi muhtemel kıyafetlerin başında geliyor.

mustafa-dikmen-siyah-dantelli-kece-pelerin-tunik

Abartıdan ziyade sadelik ile yakın arkadaş olan dantel kumaşlar, sönük duran bir kıyafete uygulanan küçük bir dantel dokunuşu ile zarafetin simgesi haline gelmesi kaçınılmazdır. Bu sebeple bayanların 2016 yılını geride bırakıp 2017 yılına merhaba derken, kombinlerinden eksik etmemeleri gereken en şık detayın dantel olduğunu bir kez daha yinelemek isteriz.

tuva-gri-parlak-dantelli-sal-bluz

tesettur-dantelli-abiye-elbise

puane-mor-dantel-detayli-tunik-dantelli-bluz

 

buyuk-beden-dantel-abiye-pudra-2

armanda-somon-dantelli-koton-sal-dantelli-ayakkabi

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git