Düğün Ve Davetlerde Yapılan 7 Tesettür Giyim Hatası

Düğün Ve Davetlerde Yapılan 7 Tesettür Giyim Hatası
17 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 1.368 kez okundu.

Her zaman güzel ve şık olmak isteyen bayanların özel günlerde bu istekleri daha yoğun bir şekilde hissedilir. Özel davet ve düğünlerde en göz alıcı olmak için günler öncesinde arayış içine giren tesettürlü bayanlar için gezmedikleri mağaza bırakmadıklarını söylemek mümkündür. Bir anlamda şık olmak hırsı ile gerçek şıklığın vazgeçilmezlerini görmezden gelmek, şık olmak isterken kombinlerde hata üstüne hata yapılmasına neden olur. Bu sebeple en yakınınızın düğününde ya da sizin için özel olan davet gecelerinde göze batan kıyafet hatalarınızla hatırlanmak istemiyorsanız, sıkça yapılan hatalardan uzak durmalısınız.

Tesettürle Alakası Olmayan Dar Elbiseler

Tesettürle Alakası Olmayan Dar Elbiseler

Özel günlerde büyük ölçüde gözlerin üzerinizde olacağını düşündüğümüzde, vücudu saran tesettür kıyafetler, şıklığınızla değil, abes görünüşünüzle hatırlanmanıza neden olacak seçimlerden biridir. Tesettürlü hanımlarında güncel moda tasarımlarından geri kalmamalarını isteyen markalar birbirinden şık balık etekli ve tesettür kıyafetler tasarlasa da, fiziği düzgün ve zayıf bayanların tercih etmeleri gereken kıyafetler olduğu unutulmamalıdır. Tesettür kalem etek modelleri de aynı şekilde, basen sorunu olan bayanların düğün ve davetlerde hata yapma olasılıklarını artıran seçenekler arasındadır.

Renk Karmaşası İle Göz Yoran Elbiseler

Renk Karmaşası İle Göz Yoran Elbiseler

Özel günlerde farklı olmak adına birçok bayan hiç tarzı olmayan renklere yönelmektedir. Alışıldık renkler olmaması büyük ölçüde seçilen renkli tesettür elbiselerde acemiliğin hissedilmesine neden olmaktadır. Canlı renk seçimleri ile kalmayıp, renkleri daha gösterişli hale getiren taş işlemelerde, öze gün tesettür kombinlerinin oldukça rüküş olmasına neden olmaktadır. Tesettür modasında hiçbir zaman yer edinememiş olan gösterişli rüküş kıyafetler, diğer giyim stillerinde de yer bulamamış olan elbise modelleridir.

Aksesuar Ve İşleme Detayının Gereğinden Fazla Olması

tesettur-giyimde-taki-ve-aksesuar-kullanimi-2

 

Genel olarak şık olarak birçok bayanın gönlünde yer edinmiş olan elbiselerin tek detay ile göz alıcı bir şıklığa büründüğünü görmek mümkündür. Bu noktada özel gün ya da davet elbisesi seçerken sadece bir detayla zenginleştirilmiş elbiseler tercih edilmelidir. Tek bir elbise üzerinde dantel işlemeler varken, yoğun bir aksesuar kullanmak, hem elbisenin gölge de kalmasına hem de göz yoran bir karmaşaya neden olmak kaçınılmazdır. Özel günlerde gösterişli olmak isterken karmaşık bir kıyafetle toplum içine çıkmak, zariflikten çok abartıyı simgelemenize neden olacaktır.

Yaş Faktörünü Göz Ardı Eden Bayanlar

Yaş almak her bayanı güzelleştiren bir olgu iken, bunu doğru değerlendiremeyen bayanlar, gereksiz kompleks krizleri ile hiçte yaşlarının tarız olmayan elbiselerle düğün ve davetlerde boy göstermektedir. Yaşını inkâr etmek istercesine seçilen kıyafetler, sizi tanıyanlara karşı komik duruma düşmenize neden olurken, birde hayalini kurduğunuz şıklığı elde edemeyişinizle kalabilirsiniz.

Yaş Faktörünü Göz Ardı Eden Bayanlar

Bir an önce büyüyüp kadın edasına bürünmek isteyen genç kızlarda, düğün ve davetlere hazırlanırken en çok bu hataya düşmektedir. Kendilerini en az on aş büyük gösterecek kıyafet tercihleri, gereksiz bir acele içinde olduklarının en rüküş halini yansıtacaktır.

Namahrem Yerleri Gösteren Elbiseler

Namahrem Yerleri Gösteren Elbiseler

Modern tesettür adı altında özellikle genç bayanları cezbeden pek çok kıyafet tasarımları bileklerin göründüğü ve bacakları gösteren tesettür elbiselere ev sahipliği yapmaktadır. Baş örtüsü ile son derece ilginç görünmenize neden olacak bu kıyafetleri tarzınıza az da olsa benzediği için günlük hayatta tercih etseniz bile, özel gün ve düğünlerde mutlaka kaçınmalısınız. Bu kıyafetlerle tesettüre uymayan birçok detayın da bir araya gelmesi, modanın esiri olmuş tesettürlü kadınların düğün ve özel gecelerde sıkça boy göstermelerine neden olmaktadır.

Zarif Durmayan Elbiseler

Zarif Durmayan Elbiseler

Tesettür elbise seçerken nerede ve nasıl kombinlenerek giyileceği detayı mutlaka her bayanın aklından kısacık da olsa geçer. Bir kere seçilecek olan ve belki de sadece o düğün ya da özel gecede büyük bir zarafetle taşınması hayal edilen elbise modelinin, zarafetten yoksun nitelikte olması, tesettürlü bayanların sıkça düştüğü hatalardan biridir. Zarafeti giydiğiniz kıyafettin her noktasında hissetmek için vücudunuza uygun kıyafetler tercih etmelisiniz. Aynı zamanda seçilecek kıyafeti birçok yerde giyme düşüncesi tercih etmek, özel gün tesettür elbisesi yerine pek çok yere uygun ancak düğünde giymeye uygun olmayan kıyafet tercih etmenize neden olacaktır.

Abartılı Makyajın Tesettürde Eğreti Duruşu

Abartılı Makyajın Tesettürde Eğreti Duruşu

Gündelik yaşamında belki de tesettüre ve kendine yakışan makyajı en güzel şekilde yapan tesettürlü bayanlar, özel günlerin şıklık rehavetine kapıldıklarından mıdır nedir, giyilen elbise renginde canlı allık ve göz kalemleri ile sadelikten uzak makyaj tercih etmektedir. Düğün ve özel davetlerin akşam yoğun ışıkların olduğu mekanlarda gerçekleştiği düşünüldüğünde aşırı makyajla parlayan bir yüz şık elbisenin de rüküş görünmesine neden olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git