Tesettürya

Eşarp Ve Şal Seçiminde Kusursuz Seçimler 😍💃

Eşarp Ve Şal Seçiminde Kusursuz Seçimler 😍💃

Kapalı bayanların en önem verdikleri kombin parçalarından biri de eşarp ve şallarıdır. Giyilen kıyafetle uyumlu olması ya da yüz tipine uygun modelin seçilmesi gibi tercihler kusursuz görünmenin kilit noktalarından biridir.

tesettur-giyimde-dogru-esarp-ve-sal-secimi-2

Önemli tesettür markaların eşarp koleksiyonlarından seçim yaparken, sırf moda diye yüzünüze ya da ten rengine uyum sağlamayan eşarbın kullanılması, uyumsuz bir görüntüde olmanızı sağlayacaktır. Bu sebeple her kapalı bayan kusursuz seçimler yapabilmesi adına tarzını ve yüz özelliklerini iyi tanıması gerekiyor.


Okuma Tavsiyesi: Eşarp Ve Şalınızı Ten Renginize Göre Seçin!


 

Giyim Tarzına Uygun Eşarp Seçimi

İtiraf edelim, eşarp ve şal seçimi yaparken kombinlerinizdeki diğer parçalar ile uyumlu olması sağlıklı bir seçim olduğunu gösterir. Seçtiğiniz eşarp veya şalın ayakkabı ya da çantanız ile uyumlu olması daha çok göze hitap edecektir. Uzun yıllar tesettürlü olan bayanların geniş bir eşarp ve şal koleksiyonuna sahip olduklarını söylemek mümkündür.

muslima-wear-2016-abiye-elbise-modelleri

Her kıyafete uyumlu eşarbın olmasını isterken çekmeceler dolusu eşarp kapalı bayanların günlük yaşamlarını ve özel günlerini oldukça şık ve muhafazakâr kılmaktadır. Ancak yeni bir eşarp satın alırken sadece kıyafet unsurunu göz önünde bulundurarak karar vermek doğru olmayacaktır. Bu noktada ten renginin de dikkate alınması ideal eşarp ve şal seçmeyi mümkün kılacaktır.

esarp-ve-sal-secimi-dis-giyim

Esmer ten rengine sahipseniz, eşarp seçerken tercihinizin açık renklerden yana olmasına dikkat etmelisiniz. Pudra pembesi, açık mavi ve yeşilin en sıcak tonları gibi renkler koyu ten rengine sahip bayanlara oldukça yakışmaktadır. Esmer ten rengini daha çok kapatan lacivert ve siyah gibi renk eşarplardan mümkün olduğunca uzak durmalısınız.

tesettur-giyimde-dogru-esarp-ve-sal-secimi-10

Açık ten rengine sahip sarışın bayanların koyu renk eşarp ve şal bağlama lüksleri bulunsa da yüz ifadesini donuklaştıran koyu kırmızı ve parıldayan renkler sarışın bayanların kaçınmaları gereken renkler arasındadır. Hardal sarısı, lila ve mavinin en şık tonları açık ten renkli bayanlara yakışan seçenekler arasındadır.

 

Yüz Şekline Göre Eşarp Seçimi

Kapalı bayanların eşarp seçiminde atladıkları en önemli detaylardan biri de yüz hatlarıdır. Bu sebeple eşarp ve şal trendlerini yakından takip ederken yüz şeklinin de iyi tanınması gerektiğine her seferinde vurgu yapmaktayız.

Yüz Şekline Göre Eşarp Seçimi

Yüz şekline göre eşarp seçerken nasıl bağlanması gerektiğini de büyük önem taşımaktadır. Yuvarlak, oval ve kare gibi yüz tiplerinin kendilerine yakışan eşarp bağlama modelini bulmaları, seçilen eşarbın deseni ve rengi ile yüzün uyum sağlamasına olanak tanıyacaktır.

tesettur-giyimde-dogru-esarp-ve-sal-secimi-3

Rengini ve desenini beğendiğiniz eşarp bağladığınızda fikrinizin değişmesine neden oluyorsa, bağlama stilinizi tekrar gözden geçirmeniz gerekebilir. Yüz şeklinizin yapısına göre boneyi ya da eşarbı yanlış bağlamanız olduğunuzdan yaşlı görünmenize ya da yüz ifadenizin değişmesine neden olacaktır.

 

Kusursuz Eşarp Ve Şal Seçiminde Sezon Trendlerinin Etkisi

Her bayanın ilgi alanına giren sezon trendleri, tercihlerin belirlenmesinde oldukça etkili öneme sahiptir. Özellikle şıklığından taviz vermeyen bayanlar için trend parçalar şıklığın garantisi gibidir.

Kusursuz Eşarp Ve Şal Seçiminde Sezon Trendlerinin Etkisi

Eşarp ve şal tercihinde de son derece etkili olan sezon trendleri, kapalı bayanların bir sonraki sezon hangi renk ve desenlerle başlarını kapatacaklarına büyük ölçüde karar verir niteliktedir.

tesettur-giyimde-dogru-esarp-ve-sal-secimi

Modayı takip etmek bayanlara şıklığı kolaylıkla sunsa da bayanların yüz yapılarını bilmeleri ve kendileri için kullanışlı olan ürünleri tercih etmeleri, uzun vadede şık olmanın yolunu bulmalarını sağlayacaktır.

tesettur-giyimde-dogru-esarp-ve-sal-secimi-5

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.