Eşarp Ve Şalınızı Ten Renginize Göre Seçin!

Eşarp Ve Şalınızı Ten Renginize Göre Seçin!
28 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 1.518 kez okundu.

Tesettürlü olmanın en temel yolu İslami gerekliliklere uyarak başımızı kapama yoludur. Bu yönde diğer kılık ve kıyafet modelleri bakımından da yine tesettüre uygun yönde tercihler yaparak tam anlamıyla bir tesettür içerisine girmemiz gerekmektedir.

Biz hanımlarda her daim baştan sona uyumlu ve bakımlı görünme çabası mevcuttur. Durum böyle olunca yapmış olduğumuz kombinlerimizde baştan sona bir uyum olsun isteriz. Fakat bazen sadece uyumlu olmak yetmeyebiliyor. Örneğin bazen uyumlu olmak yerine bize yakışacak renklere yönelebiliyoruz. Ten rengimize yakışmayan renklere sahip eşarpları asla tercih etmek istemeyiz.
ten-rengine-gore-esarp-ve-sal-secimi

Her ne kadar kıyafetimize uyum sağlıyor diye istemediğimiz bir eşarp ya da şal modelini tercih etmiş olsak bile, sırf ten rengimize yakışmadığı için tüm gün bu şekilde durmaktan rahatsız olabiliriz.

Bu nedenle eşarp ve şal seçiminde ten rengine uygun eşarp ya da şal tercihleri yaparak daha güzel ve daha rahat edeceğimiz kombinlere doğru yönelmeliyiz.

 

Ten Rengine Göre Eşarp ve Şallar Nasıl olmalı?

Biz tesettürlü hanımların en çok dikkat ettiği noktalardan biridir: Ten Rengine Uygun Eşarp ve Şal Seçimi.

Günümüzde eşarp ve şallar üzerinde daha yoğunluklu olarak tek renkten oluşan veya hafif baskılı eşarp ya da şal modelleri tercih ediliyor.

Renkler her kişide farklı bir duruş sergiler. Açık tenli bir bayanda duran eşarp rengi esmer tenli bir bayanda çok daha farklı durabilir. En güzel duruşu yakalamak için ten rengine uyum sağlayan renklerden yana eşarp renklerini seçmek gereklidir.

Solgun ve çok fazla öne çıkmış bir ten renginden kaçınmak için ten renginizle uyumlu eşarp ya da şal modellerini kullanmanız çok daha uygun olacaktır.

ten-rengine-gore-esarp-secimi-3

Açık ten rengine sahip hanımlar; açık tenli hanımlar istediği renkleri kolayca kullanabilir aslında. Özellikle  yeşil, mor, siyah, pembe ve kırmızı renkli eşarp ya da şal modelleri sizleri olabildiğinde şık ve güzel gösterecektir.

Açık ten rengine sahip hanımlar için eşarp ve şal seçimi

Kumral hanımlara; kumral tenli hanımların renkleri bellidir. Özellikle krem, lacivert, bordo ve yeşil renkli eşarp ya da şal modellerinden yana tercihler yaparak çok daha şık bir görüntüyü elde edebilirler.

Kumral hanımlar için eşarp ve şal seçimi

Esmer hanımlar; esmer tenli hanımların renk seçimi biraz zordur. Kullandıkları eşarp renkleri pudra, açık yeşil, kırmızı, bebe mavisi tonlarında olduğunda en renkleri ile uyumlu güzel bir görüntüyü kolayca yakalayabilirler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git