Ev Hanımlarının Ezici Üstünlüğü

Ev Hanımlarının Ezici Üstünlüğü
5 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 472 kez okundu.

Ev hanımlarının modadan anlamadığını, ev işi ve çocuklarla uğraşmaktan kendilerine bakmadıklarını düşünen çoktur. Ancak biz, bakımlı olmanın sadece makyaj yapmaktan ve moda olan her şeyi giyip dışarı çıkmaktan ibaret olmadığını iyi bilenin ev hanımları olduğuna inanıyoruz.

İşte ev hanımlarını herkesten farklı kılan ve kendilerinin de okudukça “Evet aynı ben” diyecekleri ezici üstünlüklerinden sadece birkaçı:

  • Bazı kadınlar makyaj için uzun zamanlarını ayna karşısında geçirirken, bir ev hanımı yüzüne mutfakta bulunan yiyeceklerle maskeler yapar. Salatalık doğrarken kabuklarını kullanır. Soda içerken bir kısmı ile yüzünü yıkar. Kahve içtikten sonra telvesini peeling olarak kullanır. Doğal güzelliği ile dışarı çıkmaktan hiç korkmaz.
  • Kendine olan güveni ile fotoğraflarda kocaman gülümseyen genellikle onlardır. Nasıl çıktım, güzel görünüyor muyum gibi kaygılardan uzak, anın tadını çıkarırlar.
  • Gezmeye giderken en hızlı hazırlanıp çıkanlar onlardır. Biz ne giyeceğimizi düşünüp makyaj yapmaya çalışırken, onlar üç çocuğunu hazırlayıp kendileri de hazırlanıp çıkarlar. Genelde bekleyenler de hep onlar olur.
  • Ev ekonomisini yönettikleri için, biz indirimde bir şeyleri kaçırırken onlar çoktan alıp stoklamış olurlar.
  • Şu kremi aldım memnun kalmadım değil de, ben yıllardır aynı kremi kullanıyorum hiç uğraşamam kafasındadırlar. Aynaya yan yana durup baksanız, görebildiğiniz tek şey kreme harcadığınız fiyat farkıdır. Bebeğinin pişik kremini yüzüne sürüp, bu pişik kremini meşhur edenler de ta kendileridir.
  • Rahat kıyafetler mi arıyorsunuz? Çocuklu komşunuzun kapısını çalın. O nerede ne kaça satılıyor,kumaşı iyi mi tüm detayları uzman edası ile size anlatır.
  • Moda mı dediniz? Hiç gelemez öyle şeylere. Ama bir düğün veya davet varsa, çocuklu bir kadın olarak şıklığı ve güzelliği ile şaşırtır.
  • Ayda yılda bir makyaj yaptığından, tüm övgüleri alır. Siz her gün yaptığınızdan kimseyi kolay kolay şaşırtamazsınız.

Sözün özü bizler sirkeyi salatalarımız için saklarken, onlar hem salataya katar hem de camları halıları yerleri siler. Eğer onlarla yarışmak isterseniz, size kek yapar ve sizi de ikna ederler 🙂

Tüm ev hanımlarına kucak dolusu sevgilerimizle…

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git