Tesettürya

Genç Tesettür Giyim Kombinleriniz İçin Stil Önerileri 💃💄❤️

Genç Tesettür Giyim Kombinleriniz İçin Stil Önerileri 💃💄❤️

Özgüveni yüksek ve şık giyinmek genç olmanın kurallarından biridir. Ayrıca sezon modaları da genç tesettürlü bayanların yakın markajı altındadır diyebiliriz. Genç bayanların ilgi ve beğenilerine hitap eden tesettür markaların koleksiyonları mutlaka stil sahibi kadınların takibinde olan detaylardır.

genc-tesettur-giyim-kombinleri-icin-stil-onerileri-takilar

Tesettür giyim şeklini en şık şekilde temsil etmek isterken, zor bir stilin içinde olmak geç bayanların bazen oldukça büyük hatalar yapmalarına neden olmaktadır. Moda uğruna bazen tesettürlü genç kızlar yaşlarının kıyafeti olmayan tercihlerde bulunabilmekteler. Muhafazakâr giyimde şık olmanın yanında rahatlıkta önemli bir unsurdur. Bu sebeple hareket özgürlüğünü sınırsız sunan kıyafetlerin seçilmesi, enerji dolu olan genç bayanların gün içinde rahat ve doğal davranmalarını kaçınılmaz kılacaktır.

 

Genç Tesettürde Şıklığın Odak Noktası Tunikler

Genç tesettür giyim denince büyük çoğunluğun aklına tunik tasarımları gelmektedir. Muhafazakarlık kavramı ile oldukça bütünleşmiş nitelikte olması, tuniklerin genç tesettürlü bayanlar için de vazgeçilmez olmasına neden olmuştur. Özellikle günün büyük bölümünü okulda geçiren genç kızlar için giyimde rahatlık daha ağır basmakta ve gardırobun neredeyse tamamına yakını birbirinden şık tunik modellerine ev sahipliği yapmaktadır. Günlük giyime olduğu kadar abiye giyim şekline de uyum sağlayan abiye tunik modelleri, her ortamda tunik rahatlığı ile şık ve zarif olmayı sağlamaktadır.

Mutlaka Sahip Olmanız Gereken Stilinize Renk Katacak 7 Tunik Modeli


Okuma Tavsiyesi: Mutlaka Sahip Olmanız Gereken Stilinize Renk Katacak 7 Tunik Modeli 💃😍


 

Genç tesettürlü bayanlar için tunik alternatifini geçerli kılan en önemli sebeplerden biri rahatlık olmasının yanında, sportif ve bohem stillere rahatlıkla uyarlanabilir özellikte olması da cezbedici olmalarına neden olmaktadır. Giy çık olarak tabir edebileceğimiz kullanışlı ve şık tunikler, günü oldukça yoğun geçen bayanlar için kurtarıcı gibidir. Bu sebeple tesettür kombinelerin bir anlamda baş tacı diye niteleyebileceğimiz tunikleri doğru kom binlemek ve renk seçiminde mevsim ve ortam kriterlerini göz önünde bulundurmak gerekiyor.

 

Gençliği Yansıtan Eşarplar

Eşarp tesettürünün olmazsa olmazı değerindedir. Günümüzde modada önemli bir yere sahip olan eşarp tasarımları ise, genç bayanların yaşlarında gibi hissetmelerini sağlarken, kıyafetlerinde de büyük ölçüde uyumu eşarpları ile yakalamaktadırlar. Genç tesettürlü bayanlar eşarp bağlarken Allah’ın örtünme emrini yerine getirirken, şık ve zarif olmayı da elde bırakmıyorlar. Bu sebeple tesettür modasının bayanlar için nabzını büyük oranda eşarp koleksiyonları tutuyor.

ten-rengine-gore-esarp-ve-sal-secimi-2

Örtünmek için eşarp belli başlı aksesuarlardan biri olsa da stil farklılıkları eşarp bağlama farklılıklarını da beraberinde getiriyor. Tesettürlü olup geç hazırlandığınıza dair çevrenizden yakınmalar duyuyorsanız, vaktinizin büyük çoğunluğunun eşarp bağlamaya gittiğinden eminiz. Bu noktada eşarp bağlama stilinizin yaşınızı simgelemesine özen göstermelisiniz. Bonenin eşarp altından çok görünmesi ve kıyafet kombini ile alakasız renk ve desenlere sahip bir eşarp sizi olduğunuzdan daha da büyük gösterecektir. Diğer yandan eşarp seçerken kullanışlı kumaşlara sahip tercihlerde bulunurken, sizi yansıtacak ve sezon renklerini aratmayacak tercihlerde bulunmanız, eşarplarınız hakkında övgü almanızı sağlayacaktır.

 

Genç Tesettürde Makyaj Trendleri

Makyajı tesettür kavramına her ne kadar düşünmesi zor olsa da şık ve güzel olmak isteyen pek çok tesettürlü bayan makyaj yapmaktan kendilerini alıkoyamıyor. Hal böyle olunca yapılan tesettür makyajın hakkını vermesi açısından her genç bayanın tesettür makyaj önerilerine ihtiyacının olduğunu düşünüyoruz. Öncelikle kadın olmak makyaja bayanların tesettürlü olsalar dahi ılımlı yaklaşmalarına neden olsa da bu noktada dikkat edilmesi en ince çizgi; abartı ve doğallık arasındaki sınırı geçmemek.

Genç Tesettürde Makyaj Trendleri

Tesettürlü bayanların aslında en güzel makyajı başörtüleridir. Ancak yine de özel günlerde makyaja ihtiyaç duyuyorsanız bunun başınızdaki örtünün saflığının önüne geçmemesine dikkat etmelisiniz.  Makyaj yaparken doğallıktan uzaklaşmadan, varsa cilt kusurlarınızı kapatan makyaj malzemelerini tercih edebilirsiniz. Güzelliğinizi cezbeden renklerden ve makyaj tercihlerinden uzak durarak, yüzünüze hafif renk getirecek uygulamalar yerinde olacaktır.

makyaj-yapmanin-puf-noktalari

Tesettürlü bayanların makyaj yaparken en çok ağırlık verdikleri göz makyajıdır. Gözlerini belirgin hale getiren renkli göz kalemleri tesettürlü bayanlara yakışmayan ürünlerdir. Bunların yerine kirpikleri dolgun gösterecek maskara ya da kıyafet rengi ile hafif uyumlu bir far önerilebilir.

 

Dinamik Etkide Kalacağınız Ayakkabı Ve Çantalar

Dinamik Etkide Kalacağınız Ayakkabı Ve ÇantalarKadınlar için aksesuar denince akan sular durduran nitelikteki öneme sahip, ayakkabı ve çantalar, tesettürlü genç bayanlar için de büyük önem arz ediyor. Ayakkabı ve çantasız eksik kalan kombineleri tamamlamanın en şık yolu sezon trendlerinin yer aldığı çanta ve ayakkabıları tercih etmekten geçiyor.

 

Çanta tercihinde bayanlar için kullanışlı bir çanta oldukça önemli bir yere sahipken, şık olması da olmazsa olmazlardan biridir. Tarzı olan tesettürlü genç hanımlar için birbirinden şık çanta modelleri üzerinizdeki dikkat çeken ilk aksesuarlardan biri oluyor. Renk ve model belirlerken. Çantanızın birden çok kombinenizle uyumlu olmasına dikkat etmeniz, çanta tercihlerinde isabetli kararlar vermenizi sağlayacaktır. Püsküllü ve abiye çanta modellerini günlük kombinelerinizde kullanamayacağınızı düşünerek, çok yönlü özelliğe sahip olan çanta modellerine yönelebilirsiniz.

 

Tesettür giyimin yükselen trendleri arasında yer alan spor giyim ise, tesettürlü genç bayanların ayakkabı tercihlerinin spor ayakkabı ve sneaker’lerden yana olmasına neden oluyor. Enerjik hissetmenize neden olacak yazlık çiçekli elbiselerin altında fazlasıyla şık ve sportif duran spor ayakkabılar, genç bayanlar için oldukça ideal.

 

 

 

Tesettür Gençliğine Özgü Takı Trendleri

Görsel zarafetin başlıca temsilcileri olan takılar, bayanları fazlasıyla cezbeden aksesuarlar arasındadır. Kolye ya da bileklik takmadığında şıklığının eksik kaldığını düşünen bayanlar, geniş takı yelpazesine sahip aksesuar kutularına sahiptirler. Ancak tesettür kombinleri takı ile tamamlamak gerektiğinde, kıyafete uygun takı seçiminde bulunmak son derece önemlidir. 30’lu yaşları geçmiş olan tesettürlü bayanlar için altın takılar vazgeçilmezdir. Ancak tesettürlü genç kesim için altın, her ne kadar değerli olsa da demode niteliği taşır. Bu nedenle sezon trendlerini içeren gümüş kolye gibi takılar genç bayanların favorileri arasındadır.

genc-tesettur-giyim-kombinleri-icin-stil-onerileri-takilar

Tesettür kıyafetleriniz abartıdan uzak ve sade bir tarzı yansıtıyorsa, takı seçiminde abartıya kaçma lüksünüz bulunuyor. Ancak zaten hareketli ve desenli kombinleriniz için abartılı takılar hayal kırıklığı yaratmanıza neden olacaktır.

 

Her Sezon Sahip Olmanız Gereken Pardösü Ve Kaplar

Muhafazakâr giyimde dış giyim ürünleri her yaştaki bayan için gerekli kıyafetler arasındadır. Genç tesettürlü bayanlar bu noktada genellikle her mevsim kap şıklığına bürünmeyi tercih ediyor. Ancak yeni sezon tesettür giyim koleksiyonlarında yer alan pek çok modern pardösülerde genç bayanların şık ve modern bir tarza sahip olmalarını sağlayacak güzellikte. Yaz mevsiminde denim pardösü akımına kapılan genç tesettürlü bayanlar için rahatlık ve şıklık en şık pardösü modellerinde bir araya gelmiştir.

genc-tesettur-giyim-kombinleri-icin-stil-onerileri-pardosu-kap-1

Gençliğini kıyafetleri ile ansıtmak isteyen tesettürlü bayanlar kap ve pardösü tercihlerinde desenli modellere ağırlık verebilirler. Gösterişi ve dinamizmi bir arada sunan desenli pardösü ve kap modelleri ile tek renk dış kıyafetlerin klasik rehavetinden ayrılabilirsiniz.

 

Dış Giyimin Zarif Parçası Pançolar

Son yıllarda tesettürlü bayanlara yönelik ağırlık verilen tasarımlardan biri de pançolardır. Genç tesettürlü bayanlar tarafından da ilgi görmesi, yeni sezon Sonbahar-kış koleksiyonlarında bolca panço modeli görmemize neden olmuştur.

Dış Giyimin Zarif Parçası Pançolar

Zarif stile sahip genç bayanların sıkça tercih ettiği pançolar, dış kıyafetinizle fark yaratmanıza ve asil bir şık elde etmenize olanak sunmaktadır. Her mevsime uygun kumaş özellikleri sayesinde bayanlar her zaman panço şıklığında ve zarafetinde olabilmektedirler.

 

Genç Tesettürde Makulen Adımlar

Tesettürlü bayanlar günlük yaşamlarında genellikle etek yerine pantolon giymeyi tercih ediyor. Modernliğin yanı sıra rahat hareket özgürlüğü sunması, tercihin en şık pantolon modellerinden yana olmasına neden olmaktadır. Bayan pantolonlarını tesettür pantolon olarak beğenilere sunmak markalar içinde oldukça zordur. Bu sebeple genç bayanlar beğendikleri pantolonları tesettüre yorumlamayı tercih etmektedir.

Çizgili Bol Paça Pantolon İle Kombin Önerileri


Okuma Tavsiyesi: Çizgili Bol Paça Tesettür Pantolon Kombinleri ve Stil Önerileri


 

Dar ya da boru paça pantolonlar en çok genç tesettürlü bayanların tercihi olurken, tunikler bu pantolonların en şık tamamlayıcısı olmaktadır. Diğer yandan tesettüre daha yakın duran bol paça ya da kesimi bol olan pantolonları gömlek ya da şık bir triko ile tamamlamak ideal olacaktır.

vangeliza-sonbahar-kis-nihan-panco-kaban

Tesettür kombinelerde pantolonun zarafetini önce çıkaracak en önemli unsur da ayakkabılardır. Sıradan bir pantolon tunik kombininim zarif topuklu ayakkabı ile abiye tarzına çevirmek mümkündür. Bu sebeple yaptığınız kombinin tarzını iyi bilmeniz ayakkabı seçiminde de başarılı olmanızı sağlayacaktır.

 

Genç Bayanlarda Bone Nasıl Durmalı?

Eşarp ve şal bağlamanın en kaçınılmaz noktalarından biri de bonedir. Saçların görünmemesi ve gün boyunca eşarp ya da şal ile rahat olabilmek için boneler tesettürlü bayanları kurtarıcısı niteliğindedir. Ancak boneyi çok fazla eşarp altından göstermek hoş durmayan görüntünün ortaya çıkmasına neden olmaktadır.

Genç Bayanlarda Bone Nasıl Durmalı?

Ayrıca eşarp ya da şal rengindeki bone seçimi başörtüsünün estetik bir duruşa sahip olmasını sağlayacaktır. Ayrıca artık oldukça çeşitli olan bone modelleri yerine klasik olandan şaşmamak yerinde olacaktır.


Okuma Tavsiyesi: Tesettür Giyimde Yeni Trend: Bone Şallar


 

Yorumlar
  1. Tuğçe Hakan dedi ki:

    Benim giyim konusunda en çok kullandığım marka pazarium. Hem fiyat hem kalitesi muazzam. Herkese tavsiye ediyorum

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.