Tesettürya

Genç Tesettür Giyim Modası Stil Önerileri

Genç Tesettür Giyim Modası Stil Önerileri

Tesettürlü bayanların hem modayı takip ederek, hem de tesettür giyim tercihleri arasında hemen hemen en çok dikkat çeken kesimi tesettür giyim modasını tercih eden genç kızlarımızdan oluşmaktadır. Genç bir yaşa sahip olmak hayatta verilen en büyük değerlerden biridir. O nedenle genç yaşın değeri bilinmeli ve yaşa uygun bir şekilde islam çerçevesinden çıkmadan genç tesettür stilleri göz önünde bulundurularak şık ve güzel bir tarz tercih edilebilir.

Tesettür, tesettürlü bayanların saçlarını bir eşarp ya da şal ile örtmesi veya kapatması değil, tesettür giyinmek, içinde yaşadığın toplumun kültürel değerlerinin, kafa yapısı dediğimiz, sahip olduğumuz bakış açısının ve/veya sahip olduğumuz ruh halinin, islam değerlerine göre vücut bulmuş halidir.

Birçok genç kızımız daha yeni yeni tesettür giyime merak salık verip, daha bilinçli bir şekilde tesettür modasını takip ederek giyinmektedir. Farklı giyim tarzından, yine yeni bir giyim kuşama geçiş yapmak, genç kızlarımız için zorlu bir süreç diyebiliriz. Öncelikle kızlar vücutlarını tanımalı ve kendilerine yakışan kıyafetleri tercih etmeliler. Fiyatı farketmeksizin giyindiğiniz kıyafet size değer katacağı gibi, şık duruşunuz ona geğer katacaktır. Unutmayın ki; duruşunuz ve tavırlarınız kıyafetinizin markası veya fiyatı ne olursa olsun sizin taşıyabildiğiniz kadardır.

Güzel görünmek için bilinçsizce gelişi güzel giyinmek yerine Tesetturya ekibimiz tarafımızdan hazırlamış olduğumuz Tesettür giyim genç stil önerilerimize  dair kurallara göre tarzınızı şık bir şekilde şekillendirebilirsiniz: Ayrıca, Tesettürlü Genç kızların Modası olan Hijab Fashion Style köşemize bakmadan geçmeyin.

Genç Tesettür Giyim Modası Stil Önerileri;

  • Kıyafet tercihinize dikkat edin: Unutmayın sizler gençsiniz, bu nedenle zamanınızın büyük bir bölümü okulda geçmektedir.  Bu nedenle giyim tarzınız sportif bir çizgiye sahip olmalı. Bu tarza uygun ekose uzun gömlekler,  kot etek modelleri, şişme yelekler  ebruli şallar sizlerin öncelikli tercihi olmalı.

 

2015-genc-tesettur-giyim-modelleri

  • Desen ve renk dengesine dikkat: Genç kızların renk tonları genelde pastel ve canlı renklerdir. Fakat tesettür giyim tarzına gönül vermiş gençler olarak dikkatleri üzerinize toplayacak türden canlı renklerin yerine daha sade güzelliğiniz simgeleyecek türden pudralı maviler, küf yeşilleri tercihiniz olabilir.Desen tercihi yaparken kareli, ekoseli  desenler sizlerin tercihlerine hitap edebilecek türdendir.

2015-genc-tesettur-giyim-modelleri-tesettur-kombin

  • Giydiğiniz kıyafet ile kendinizi rahat hissetmeli ve en önemlisi otururken e kalkarken kasılmayacağınız türden kıyafet seçimi yapmalısınız.

genc-kizlara-stil-onerileri-2015-genc-tesettur-giyim-modelleri

 

  • İlkbahar yaz mevsimlerine uygun canlı ve sade renkler tercih etmelisiniz.

ilkbahar-yaz-tesettur-kombinleri

 

  • Yine Sonbahar kış aylarının vazgeçilmezi koyu renkler ve asker yeşili tonları size değer katacak, şık bir güzelliğe sahip olacaksınız.

genclere-ozel-tesettur-kombinleri

 

  • Düğün merasimleri, özel kutlamalarda topuklu ayakkabı vazgeçilmeziniz olsun ve size de çok yakışacağını iyi biliyoruz.

tesettur-giyim-kombinleri

 

  • Hem şık hem zarif hem de yaşınıza uygun kombin tercihleriyle güzelliğinize güzellik katabilirsiniz.

pudra-tesettur-kombin

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.