Her Kıyafeti Kendinize Yakıştırma Rehberi

Her Kıyafeti Kendinize Yakıştırma Rehberi
5 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 428 kez okundu.

Bilirsiniz, bazı kadınlar giydikleri her şeyi kendisine yakıştırır. Farklı modelleri giyseler bile, kusursuza yakın bir görünüme sahip olurlar. Böylece, “Ne yakışıyorsa onu giymek gerekir.” sözü havada kalmış olur. Bizler de “Acaba sorun bende mi?” diye düşünürüz, ve çoğu kıyafetin bize yakışmadığına iyice ikna oluruz.

Her kıyafeti kendisine yakıştıranların vücut proporsiyonlarından başka ufak sırları olabileceğini hiç düşündünüz mü?

İşte size her kıyafeti kendinize yakıştırma rehberi. Kolay, uygulanabilir ve çok etkili.

 

En İyi Korse Modelleri

Bir kıyafet fazla kilolu gösterdiğinde ilk yaptığımız şey en iyi korse modellerini Google’da aramak. Evet korse problemli bölgelerimizi toparlar ve kıyafetin düzgün görünmesini sağlar. Her kıyafeti kendisine yakıştıranların kullandıkları ama dışarıdan anlaşılmayan bir yöntemdir bu.

Göbek için kullanılan korselerin kalçaların şeklini kötü gösterdiğini biliyoruz. Atlet şeklinde olanlar ise göbeği iyi derecede gizleyemiyor. Kısa tayt olanlar ise basenlere oldukça kısa gelerek üst bacağımıza yeteri derecede uzun gelmiyor. Lastik izi görünüyor.

Tüm sıkıntılarınızı biliyoruz. Bunları hesaba katarak boydan korse edinmenizi öneririz. Çünkü her bölgeyi eşit derecede toparlar, dikiş izi yoktur. Dikkat etmeniz gereken şey ise sadece dikişsiz sütyen kullanmanız. Böylece korse olduğunu kimse anlamaz ve rahat edersiniz.

 

Doğru Aksesuar Seçimi

Dikkatinizi çekmiştir, her defasında farklı şal, ayakkabı, çanta kullanılır, kombinler hep kusursuz hep uyumlu görünür. Gerçek hayatta her kıyafete ayrı şal, çanta ve ayakkabı kullanmak mümkün değil. Bunu yapmaya çalışıp hem kendinize hem de bütçenize zarar vermiş olursunuz.

Böyle bir sonuç istiyorsanız uygulanabilir ipuçlarımız var.

Her renk ve modelden uygun fiyata ayakkabı çanta almaya çalışmayın. Uzun vadede kullanamayacaksınız. Kaliteli siyah ayakkabı çanta ve şal size yetecektir. Kaliteli ten rengi ayakkabı ve çanta da edinmeye çalışın. Bu ikisi her kombini kurtarır.

Şalların ve eşarpların uygun fiyatlı alternatifleri rahatlıkla bulunabilir. Uygun fiyat isterken kaliteden ödün vermeyin.

 

Gardrop Düzeni Önemi

Gardrop düzeni için gerçekte herhangi bir tekniğe ihtiyacınız yok. Tuniklerinizi, elbiselerinizi vs. ayrı ayrı yerleştirmeniz yeterli. Bunu yaparken bir kağıda neye ihtiyacınızın olduğunu yazın. Örneğin siyah bir pantolon farklı kombinler yapmanızı sağlayacak ama alışverişte aklınıza gelmiyor. Ya da mavi şal yine almayı unuttuğunuz bir parça olabilir.

 

Fotoğraflara Aldanmayın

Fotoğrafta görüp beğendiğimiz bir kıyafeti satın aldıktan sonra çoğumuz hayalkırıklığı yaşamıştır. Sıradan bir parçayı iyi bir sunumla satın almamızı sağlayan bir düzen bu. Böylece mahalle esnafından alabileceğiniz şeyi, sosyal medya butiklerinden iki katı fiyatına alırsınız. Alışverişlerinizde bunu ön planda tutun.

 

Doğru alışveriş ve vücudunu tanımak, hemen her kıyafeti kendinize yakıştırmanızı sağlar.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git