İş Görüşmesi İçin Tesettür Kombin Önerileri

İş Görüşmesi İçin Tesettür Kombin Önerileri
12 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 6.267 kez okundu.

İş görüşmelerinde ilk izlenimi dış kıyafetin vermesinden ötürü, iş görüşmesine gidecek olan birçok bayanın ortak sorunu, nasıl giyineceğim sorusunun karşılığıdır. Abartılı bir giyim tarzından uzaklaşmak isterken, iş görüşmesi için sönük kıyafet tercihi bazı durumlarda kaçınılmaz olmaktadır.

 

tesettur-bayan-ofis-giyim-stilleri-kombinleri-krem-kombini

Bu nedenle tam kararında kıyafet seçimi yapabilmek için doğru bir tesettür giyim tarzının yanı sıra, iş görüşmesinde neler giyilir ya da giyilmez, bu detayları bilmek gerekir. Günümüz çalışma koşullarında ve ortamlarında, kapalı giyinen tesettürlü bayanların iş bulma sorunlarının bir nebze gidermek için yapabileceğiniz uygun kombinleri sizin için yaptık 🙂

 

Klasik Tesettür Kombinleri İle Şıklığı Garantileyin

Klasik giyim şeklinin tesettüre uyarlanmış pek çok modelinde şık ve asil bir duruş kaçınılmaz oluyor. İş görüşmelerin de de sadeliğe önem veren tesettürlü bayanlar, tek parça elbise rahatlığını ve şıklığını yaşamak adına, klasik kesime sahip tesettür elbise modellerini tercih etmektedir.

tesettur-ofis-is-gorusmesi-stili-kombinleri-2016

Bu elbise modelleri, dar kesim ya da belden aşağıya doğru genişleyen formdaki elbise modelleri gayet şık duracak olan modellerdir. Sade bir elbiseyi yine sade aksesuarlar ile destekleyerek elbisenin kombin içinde yalnız kalması engellenmiş olur.

 

İş Görüşmesinde Hangi Renk Kıyafet Tercih edilmelidir?

Ciddi bir duruş sergilemek için genellikle tercih edilen siyah rengi, birçok iş görüşmesinin olumsuz sonuçlanmasına neden olabilecek unsurlar arasındadır. Siyahın garanti şıklığını kaçırmak istemeyen tesettürlü bayanlar iş görüşmesi için siyah dışında, bordo ve lacivert renkleri rahatlıkla tercih edebilirler.

tesettur-giyim-ofis-stili-is-gorusmesi-kombinleri-2016-mor-esarp-deri-ceket

Bu noktada iş görüşmesi için en uygun rengi bulmak için renklerin taşıdıkları ve hissettirdikleri duygulardan yararlanmak faydalı olacaktır. Güven duygusunu karşı tarafa hissettiren aynı zamanda dinamik bir görünüm sağlayacak olan mavi ya da kahverengi renkleri iş görüşmesi kombinlerinde kullanılabilir.

 

İki Parça Tesettür Kombin Seçenekleri ile İş Görüşmesi Şıklığı

Tesettür giyimin önemli parçalarından biri olan elbiseler, pek çok yerde kurtarıcı niteliği taşırken, iş görüşmesine giderken eteklerle yapılan doğru kombinlerde, görüşme sırasında şık olmayı sağlayacaktır.

tesettur-giyim-ofis-stili-is-gorusmesi-kombinleri-2016

Mevsime göre etek ve bluz kombinleri üzerine giyilecek şık bir manto ya da yelek, iş görüşmesi kombinini tamamlayacak doğru parçalar olacaktır. Etek üzerine giyilecek sade beyaz bir gömlek de, şıklığı riske atmamak için tercih edilebilecek kıyafetler arasındadır.

tesettur-giyim-ofis-kombinleri-2016

İş görüşmesi için kıyafet tercihinin yanı sıra aksesuar ve çanta seçimi de büyük önem taşıyor. Gösterişli aksesuarlar yerine, doğru yerlerde kullanılmış olan aksesuarlar daha dikkat çekici olacaktır. Çanta seçiminde ise, büyük ve valiz görünümlü çantalar yerine, daha zarif duran portföy çantalar kullanılabilir.

 

hijab-elegant-stil-ofis-kombinitesettur-giyim-is-gorusmesi-kombinleri-2016

tesettur-bayan-ofis-giyim-stilleri-kombinleri

 

is-gorusmesine-giderken-nasil-giyinmeli 2015-tesettur-ofis-kombinler-16

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git