İstanbul’da Düğün Fotoğraflarını Çektirmek İsteyenler için En İyi 5 Yer

İstanbul’da Düğün Fotoğraflarını Çektirmek İsteyenler için En İyi 5 Yer
20 Mart 2018 tarihinde eklendi, 1.085 kez okundu.

Stüdyolarda düzenlenen sıradan ve sıkıcı düğün fotoğraflarından istemiyorsanız yazımız tam size göre. Bu yazımızda, hayatlarının en özel gününde çektireceği fotoğraflarda dış çekimleri tercih edecek olan çiftlerimize İstanbul içerisinde bulunan en iyi 5 dış çekim mekanını sıralamaya çalışacağız.

Atatürk Arboretumu

Sarıyer’de bulunan Atatürk Arboretumu, içerisinde bulunan yüzlerce çeşit ağaçlarla, göletleriyle, kazları ve leylekleriyle bizlere harika düğün fotoğrafları çekmemize imkan sağlamaktadır.

istanbul-ataturk-arboretumu-dugun-fotograflari

Atatürk Arboretumu, yaz aylarında harika çiçekleri, sonbahar aylarında rengarek ağaçlarıyla bizlere mükemmel bir görsel şölen sunuyor.

Atatürk Arboretumu’nun güzelliğinin sağladığı avantajın yanı sıra, girişin ve fotoğraf çekimlerinin ücretli olması tek dezavantajıdır.

Yıldız Parkı

Çiftlerin ve düğün fotoğrafçılarının dış çekimlerde en çok uğrak yeri olan bir başka yer de Yıldız Parkıdır. Beşiktaş ilçesine bulunan Yıldız Parkı, bizlere sunduğu doğal güzelliğin yanı sıra, Malta Köşkü ve Çadır Köşk gibi tarihi yerleri de içinde barındırmaktadır.

istanbul-yildiz-parki-dugun-fotograflari

Yıldız Parkı içerisinde fotoğraf çekimleri ücretsizdir. Yalnızca köşk içerisinde fotoğraf çektirmek isterseniz Beltur’dan özel izin almanız gerekmektedir.

Emirgan Korusu

istanbul-emirgan-korusu-dugun-fotograflari-1

Emirgan Korusu’da tıpkı Atatürk Arboretumu gibi Sarıyer sınırları içerisinde bulunmaktadır. Emirgan Korusunun en büyük özelliği bizlere boğaz manzarası ile beraber göletler, köprüler ve köşkleri ile hepsinin aynı yerde toplanmış olmasıdır. Hem konum olarak merkezi bir yerde olması, hem de bu kadar özelliği içinde barındırması sebebiyle düğün dış çekimlerinde oldukça tercih edilmektedir.

istanbulun-Lalesi-emirganda

Özellikle ilkbahar mevsiminde Lale Festivali ile ünlü Emirgan Korusu Yeni evlenen ya da evlilik planları yapan çiftler için düğün fotoğraflarını çekip bu anı ölümsüzleştirmek isteyen çiftlere seçim yapmakta zorluk yaşatmaktadır 🙂

Boğaz Sahil Şeridi

İstanbul gibi binlerce yıllık tarihi bir şehirde yaşıyorsanız düğün fotoğraflarınızda bundan faydalanabilirsiniz.

istanbul-bogaz-sahil-seridi-dugun-fotograflari

Sarıyer, Bebek, Tarabya, Anadolu Hisarı, Beylerbeyi gibi sahil şeritlerinde istediğiniz yerde İstanbul’u arka fon olarak kullanabilirsiniz.

Kuzguncuk

Düğün fotoğraflarınızı tarihi bir semtte çektirmek isterseniz Kuzguncuk’dan başka yer aramayın. Üsküdar ilçesine bağlı olan Kuzguncuk semti, sizlere sanki İstanbul’dan başka bir yerdeymiş hissi verecektir. Boğazın mavisini, gök kuşağı rengindeki tarihi ahşap evleri, minik kafe ve restorantlarıyla ayrıcalıklı bir fotoğraf çekimi olacağını unutmayın.

istanbul-kuzguncuk-dugun-fotograflari

İstanbul’da bulunan ve düğün fotoğraflarında tercihlerini dış çekimden yana kullanacak olan çiftlerimize en iyi 5 mekanı sıralamaya çalıştık.

Eğer bu mekanlardan birinde veya istediğiniz herhangi bir yerde düğün dış çekimi yaptırmak isterseniz www.muhlisakkoca.com’a girerek Profesyonel bir düğün fotoğrafçısı ile unutulmaz anlarınızın daima taze kalmasını sağlayabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git