Tesettürya

Jakarlı Tesettür Etek Modelleri

Jakarlı Tesettür Etek Modelleri

29Günümüz modern kadınları etekten çok pantolon ağırlıklı kombinlere yoğunlaşmış durumda olsa da, kadın olmanın en güzel simgelerinden biri olan eteklerin yeri hiçbir kıyafetle doldurulamaz. Özellikle geçmiş yılların etek modasını jakarlı etek modelleri ile canlandıran tasarımcılar, birbirinden şık ve kabarık duran eteklerle bayanların ilgisini çekmektedir. Etek modelindeki geniş pileler sayesinde daha volanlı duran eteklerle yapılan kombinlerin gösterişli olmaları kaçınılmaz oluyor. Çoğunlukla tesettürlü hanımların tercih ettiği bu model etekler, son sezonun vazgeçilmez modellerinden biri olacağa benziyor.

Jakarlı Tesettür Etek Modelleri Nasıl Kombinlenir?

bayram-kombini-jakarli-etekli

Jakarlı tesettür etek modellerinin şık durmasının yanı sıra, kabarık duruşu sayesinde fazlalıkların kapatılması gayet rahat bir hal almaktadır. Bu sebeple özellikle göz önünde olunması olası ortamlar için jakarlı tesettür etek kombini yapmak, zarif bir şıklık kazandıracaktır. Ancak jakarlı etek kesimindeki bazı hatalar, olunandan daha kilolu da gösterebilmektedir. Bu detay göz önünde bulundurularak, jakarlı tesettür etek seçiminde son derece dikkatli olmak ve dışardan bakan gözlerinde fikrini almak gerekir.

jakar-tesettur-etek-acik-yesil

Jakarlı tesettür eteklere en çok uyum sağlayan birbirinden şık gömlekler, klasik tarzda bir kombin elde ettirmektedir. Sıradan etek modellerinden sıkılmış olup, tercihini jakarlı etek modellerinden yana yapacak olanların, etek kumaşının özelliklerine dikkat etmeleri gerekir. Geniş pilelerin dik durması ve yeterli kabarıklığın sağlanması için kumaşın uygun jakarlı etek modeli için uygun olması oldukça önemlidir.

Jakarlı Tesettür Etek Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

2016-yuksek-bel-etek-tesettur-gamze-polat-bordo-jakarli-etek

Tesettür giyim adına kapalı bayanların beğenisine oldukça şık tasarımları sunan  öncülüğünde Tesettür modasında yer almış olan jakarlı tesettür etek modelleri, her yaştan bayanın ilgisini çekmeyi hak eden özelliktedir. Tesettür modasını yakından takip etmek ve modern bir tarzı benimsemek isteyenlerin markası haline gelmiş olan özel tasarımlar arasında yer alan jakarlı etekler, rahat ve kullanışlı olmalarının yanı sıra, şık olmaları da gözden kaçmayan detaylar arasındadır.

muslima-wear-tesettur-siyah-kelebek-jakarli-etek-modelleri

Jakarlı etek giymek hem cesaret ve hem de özen gerektiren bir deneyim olmasından dolayı, mutlaka giyilecek eteğin kaliteli olmasına özen göstermek gerekiyor. İsteğe göre hazır tasarlanmış olan jakarlı etek modelleri arasından seçim yapılabilirken, isteğe göre de, vücut hatlarına uygun ve kilolu göstermeyecek ayarda diktirilmesi tercih edilebilir.

Vücut Yapısına Uygun Jakarlı Etek Modeli Nasıl Olmalı?

pudra-jakarli-etek

Her bayanın farklı vücut yapısına sahip olması ve kıyafetlerinde standart bedenlerde üretiliyor olması bazı kıyafetlerin kişinin üzerinde emanet gibi durmasına neden olmaktadır. Özellikle çok beğenilen bir kıyafet modelinde bu sonucu almak büyük hüsrandır. Genç bayanların yeni gözdesi olan jakarlı etek modelleri de bu noktada son derece dikkat gerektiren bir konudur. Karakteristik yapıda bir etek modeli olan jakarlı eteklerin, bazı bayanları olduğundan şişman ya da daha iri gösterebiliyor. Bu nedenle kombin yapılacak üst kıyafetin ve vücut yapısının genel şekli iyi belirlenmiş olarak jakarlı etek seçimine girişilmelidir.

kayra-giyim-tesettur-etek-modelleri

Çok zayıf olan kapalı bayanlar için oldukça ideal bir duruşa neden olan jakarlı etek modelleri, balık etli olarak tabir edebileceğimiz toplu bayanların daha şişman görünmelerine sebep olabilir. Bu noktada her ihtimali göz önünde bulundurarak jakarlı etek şıklığından vazgeçip vazgeçmemek, modanın takipçisi olan bayanların tercihine kalmıştır.

jakar_desen_kuyruklu_etek_indigo

Jakarlı kumaşın zengin ve gösterişli duruşundan kıyafet modasında da yararlanmak isteyen markaların en şık jakarlı etek modelleri, günlük ya da özel günlerde giymek için oldukça uygun özelliklerdedir. Sert bir kumaş olmasına rağmen oldukça hafif olması, jakarlı eteklerin sorunsuz bir şekilde taşınmasına olanak sağlamaktadır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.