Tesettürya

Kına Gecelerinde Ayakta Duran Gelin Kaftanları

Kına Gecelerinde Ayakta Duran Gelin Kaftanları

Düğüne ramak kala gelin adaylarının kendilerine özgü önemli gecelerden biri de kına geceleridir. Güzel ve özel olmak adına kına gecelerini küçük detaylarla zenginleştiren gelin adayları, adeta sultan olmak için ellerinden geleni yapmaktadır.

ashi-studio-2016-kaftan-modelleri

Kına gecesi denince akla ilk gelen kaftan ya da bindallı, kına gecesi giyim tarzının geçmiş ve günümüz modasının bir araya gelmesi ile genç bayanlara pek çok seçenek sunarken, aynı zamanda epey kararsızlık yaşanmasına da sebep olmaktadır.

tesettur-kaftan-modelleri

Osmanlı motifleri ile tam da geleneksel tarzın simgesi olan kaftan modelleri, en modern tasarımları ile genç kızların düğün öncesi hayallerini süslemektedir.
Kaftan Modasını Saran Osmanlı İşlemeleri

Osmanlı motiflerinin zarafetinden ve asaletinden sıkılmak imkânsız olsa da, kına gecesinde farklı bir tasarım kaftan giymek isteyenler için Hint bayanlarına özgü pek çok kaftan modeli arasından seçim yapmak da mümkündür.
tesettur-tek-parca-kaftan-bindalli-kina-gecesi-couple

Sadece kırmızı rengi ile gelin adaylarını kısıtlamayan kaftan tasarımcıları, kırmızıya yakışan ve en doğru şekilde eşlik eden renk ve motiflerle, kına gecesinin hareketliliğine yakışır şekildeki modellere sahiptir. Özellikle hakim yaka ve İspanyol kol tasarımları gösterişli bir kına gecesi gelini olmanızı sağlamaktadır.Geleneksellikle Zenginleştirilmiş Modern Kaftanlar

Sizinle birlikte aynı sezon dünya evine girecek arkadaşlarınızın pek çoğu kaftan tercihini kırmızı modellerden yana kullandı ve sizde farklı bir kaftan rengi ve modeli ile misafirlerinizi şaşırtmak istiyorsanız, kırmızının sıcaklığına eş değer olan renkler arasından seçim yapabilirsiniz.

apricot-hijab-caftan-double

Mor ve fuşya gibi renklerin yanı sıra, turuncu ve turkuaz renklerinin uyumunu birbirinden şık geleneksel motiflerle zenginleştirilmiş kaftan modellerinde görmeniz mümkündür.

kirmizi-renkli-tesettur-kaftan-nisanlik-modeli

Şifon kumaşlarla hareketlilik kazandırılmış olan rengârenk kaftanlar, asil ve zarif duran işlemelerle kına gecesinin gelenekselliğine en çok yakışan modeller arasından seçiminizi yapabilirsiniz.

 

Düğünlerin Asil Zarafeti: Abiye Kaftanlar

navy-luxury-lace-abaya-kaftan-abiye

Tesettür giyinen bayanların kapalı giyimde önem verdikleri bir konu da düğün ve davetlerde kuğu gibi görünmenin verdiği ihtişam. Düğün ve davetlerde çokça tercih edilen ve tercih edilmesini önerdiğimiz abiye kaftanlar sizi asil bir zarafetle ayakta tutacaktır 🙂

Kırmızı Kaftanlara Alternatif: Yeşil Kaftan

Kına gecelerine yakışan kırmızı kadar benimsenmiş olan zümrüt yeşili, en az kırmızı kaftan modelleri kadar genç kızlara yakışmakta ve gecenin sultanı olmanın hakkını verdirecek renklerden biridir.

duvakli-hurrem-kaftan-bindalli-kina-elbisesi-beyza-yesil

Pek çok kıyafetin enfes bir şıklığa bürünmesinde etkili rol oynayan yeşilin en güzel tonu, sarı, beyaz ve kırmızı gibi renklerle ve işlemlerle bir araya geldiğinde muazzam bir kaftan şıklığına bürünmeyi mümkün kılmaktadır.
Hint Tarzın En Şık Kaftan Modelleri

Kına geceleri ile bütünleşmiş Hint tarzı, son yıllarda farklı ve özel olmak isteyen pek çok gelin adayının tercih ettiği kaftan modellerine sıra dışı özgünlük katan bir tarzdır. Klasik tarzın kendine has özellikleri ile harmanlanmış olan Hint tarzı kaftan modelleri, şalvarlı modelleri ile de hem geleneksel hem de Hint tarzını elden bırakmayan genç kızları cezbetmektedir.

lacivert-tesettur-kaftan-modelleri-couple

Hint tarzında tasarlanmış olan pek çok kaftan modelinde, kına gecelerinin vazgeçilmezi olan kırmızı rengini görmek mümkündür. Kırmızının en sıcak tonları ve bordo ve yeşil gibi keskin renklerin çekiciliğini kına gecelerinizde hissetmek için birbirinden şık kaftan alternatiflerini mutlaka aklınızda bulundurmalısınız.

hijab-caftan-tesettur-kaftan-modelleri-double

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.