Tesettürya

Yüzünüzü Doğru Tanıyın: Kusursuz Başörtü ve Şal Bağlama Stilleri

Yüzünüzü Doğru Tanıyın: Kusursuz Başörtü ve Şal Bağlama Stilleri

Çevrenizde gördüğünüz ve mükemmel görünen başörtülerine iç geçirdiğiniz tesettürlü bayanlar büyük ihtimalle yüz tiplerine uygun eşarp ya da şal tercihinde bulunuyor. Neredeyse her gün başınızdan çıkarmadığınız başörtünüzün yüzünüze doğru seçimler olmadığını düşünüyorsanız, birçok yüz şekline uygun eşarp ve şal önerilerimize kulak vererek kusursuz bir görünüm elde edebilirsiniz.

yuz-sekline-gore-kusursuz-basortu-sal-baglama-stilleri

İşe öncelikle hangi yüz şekline sahip olduğunuzu tanıyarak başlamanız, hayata geçireceğiniz önerilerle artık tesettür kombinlerinizi başörtünüzle eksiksiz bir şekilde tamamladığınızdan emin olmanızı sağlayacaktır.

Yuvarlak Yüz Tipi

Yuvarlak ve bir o kadar da dolgun görünen bu yüz şeklindeki genç kızların başörtülerini bağlarken yüzlerini olabildiğinde uzun ve ince göstermeye özen göstermeleri gerekiyor.

Kusursuz Başörtü ve Şal Bağlama Stilleri Yuvarlak Yüz Tipi

Başörtü ile yüzün bağdaşmasında eşarp ya da şal kadar önem arz eden bone kullanımı da oldukça dikkat edilmesi gereken detaylardan biri. Yuvarlak yüz hatlarına sahip bayanların boneyi alnın en gerisinden doğru bağlamaları doğru bir görünümü için olması gerekenlerden.

Bone üzerine eşarp tercih edilecekse ön formun oval bir şekilde durmasına özen göstermek de yüzün daha ince ve uzun görünmesini sağlar. Yuvarlak yüzlü bayanların başörtü bağlarken yaptıkları en önemli yanlışlarda biri de eşarbı oldukça geriden bağlayarak bonenin çok görünmesine neden olmak. Bu yanlış yüzün daha da dolgun görünmesine sebep olarak yaşça daha büyük görünmenize neden olacaktır.

Oval Yüz Tipi

Genellikle altın orana sahip olmayı mümkün kılan oval yüz tipi, bu yüz şekline sahip bayanları şanslı kılıyor. Her türlü başörtüyü rahatlıkla taşımaya olanak sunan oval yüz şekli genç kızların birkaç ufak püf noktaya dikkat etmelerini gerektiriyor.

Kusursuz Başörtü ve Şal Bağlama Stilleri Oval Yüz Tipi

Eşarp ve şal bağlarken olabildiğince sade bir görünüm elde etmek için uğraş verilmeli. Gereksiz yere karışık bir görünüm sunan modeller net duran güzelliğinize gölge düşürecektir.

Şal bağlarken ise boyun kısmını sıkı bağlamak yerine hafifçe öne doğru sarkmasını sağlamak yüz tipiniz için daha doğru olacaktır.

Dikdörtgen-Kare Yüz Tipi

Köşeli bir yüz şekline sahip olan dikdörtgen-kare yüz tipi, yine sade bir eşarp ve şal bağlama stillerine yönelmeyi gerektiriyor. Yüz hatlarını oldukça belli eden bu yüz tipinde temel amaç ifadenin yumuşatılmasına olanak sunan başörtü modellerini keşfetmek.

Kusursuz Başörtü ve Şal Bağlama Stilleri Dikdörtgen-Kare Yüz Tipi

Bonenin neredeyse hiç görünmeyecek şekilde şalın bağlanması mevcut hatların daha dengeli durmasını sağlar. Eşarp modelinde ise başörtü önüne oval bir form kazandırılmalı.

Üçgen Yüz Tipi

Sivri duran bir çene yapısı ile dar bir alına sahip ise yüz şekliniz üçgen yüz tipi. Mükemmel şal ve eşarp bağlama stilinizi yakalamak için amacınız alın ve çene kısmınızı geniş göstermeye çalışmak olmalı.

Kusursuz Başörtü ve Şal Bağlama Stilleri Üçgen Yüz Tipi

Hızlı ve bir o kadar da tarz olmayı sağlayan bone şallar üçgen yüz şekliniz için en uygun tercih olabilir. Bu şal modelinde alın kısmını sıkı, çene kısmını ise geniş bir şekilde bağlamak üçgen yüzün daralmasını sağlar.

Kalp Yüz Tipi

Alının geniş olup, çene ve yanakların dar olduğu kalp yüz tipi, şal ve eşarp bağlamayı bir nebze de olsa zorlaştıran yüz şekillerinden biri. Dengeli bir surat ifadesine sahip olmak için amaç dar bir alın yapısı sunan başörtü tarzlarını uygulamak olmalı.

Kusursuz Başörtü ve Şal Bağlama Stilleri Kalp Yüz Tipi

Son dönemde artık birçok genç kızın favorisi olan şal bağlama stili üst kısmı sivri, kenarları içe kıvrık şallar kalp yüz tipiniz için en doğru seçimlerden biri olacak. Şalı çok sıkmamaya özen göstermek ve bonenin minimum seviyede görünmesini sağlamak kalp yüz tipindeki bayanların dikkat etmeleri gereken noktalar arasında.

Elmas Yüz Tipi

Yüzün elmas tipi mi olur diyorsanız yüz şeklinizi doğru tanımıyorsunuz demektir. Çok nadir görülen bu yüz şekli genel anlamıyla eşkenar dörtgeni ifade ediyor. Elmacık kemiklerinin belirgin durduğu bir yüzde alın ve çene oldukça dar.

Kusursuz Başörtü ve Şal Bağlama Stilleri Elmas Yüz Tipi

Çene ve alını geniş gösterirken elmacık kemiklerini daraltmak için eşarp ve şal bağlarken üst kısmı sivri göstermekten kaçınmak gerekir.

Önü oval duran bir eşarp elmas yüz tipiniz için ideal. Başörtü kullanımını daha pratik hale getirmek için bone şallar da işinizi bir hayli kolaylaştıracaktır.

Ancak, bu tercihte alnı daraltırken şakakları belirginleştirmek kaçınılmaz olabilir.

Yüzünüze uygun yapacağınız hafif makyaj ile elmacık kemiklerini geri planda kalmasına olanak sunacaktır.

 

Yüz Şekline Göre Eşarp ve Şal Bağlama Videosu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.