Mezuniyet Balosu Tesettür Kıyafetlerinde Şık Detaylar

Mezuniyet Balosu Tesettür Kıyafetlerinde Şık Detaylar
3 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 2.071 kez okundu.

Mezuniyet balosu genç kızların kuşkusuz ilk özel günlerinden biri.

Şıklık yarışına girilen bugünde ne giysem derdi genç kızlar için neredeyse aşılması en güç engebelerden. Özellikle söz konusu tesettür mezuniyet elbisesi ise seçim yapmak daha da zorlaşabilir.

Elbisesinden şalına kadar kombin parçalarının çok sayıda olması renk uyumunda ve tercihlerde hata yapılmasını kaçınılmaz kılabilir.  Bu gecenin ambiyansını en iyi şekilde yansıtırken tarzından da ödün vermek istemeyen genç kızlar için ilham veren etkili ipuçları bu yazımızda…

tesettür mezuniyet elbisesi ise seçim yapmak-muslima wear

 

Sınav stresinin ardından tüm enerjisini mezuniyet gecesine veren tesettürlü genç kızlar içinde şıklığın birçok seçeneği mevcut. Karar verilecek model kadar önem arz eden renk ve aksesuarların seçimi de genç kızların zarafeti için emek gerektiriyor.

 

Mezuniyet Balosunda Toz Pembe Masumiyeti

Yaz aylarına denk gelmesi ile içi kıpır kıpır olan genç kızları cezbeden pembenin birçok tonu uçuş uçuş tesettür elbiseler ile göz dolduruyor. Toz pembe ve pudra gibi soft renklere uyum sağlayan işlemeli ve dantel detaylı elbiseler şık olmanın vazgeçilmez unsurları arasında yer alıyor.

 

Mezuniyet Balosunda Toz Pembe Masumiyeti

 

Açık ya da buğday tenli bayanların rahatlıkla tercih edebileceği pembe mezuniyet elbiseleri anılarında romantik izler bırakmak isteyenler içinde ideal. Üstelik koyu renklerin sıradanlığından kurtaran toz pembe, her genç kızın hayal ettiği gibi akılda kalan bir şıklık elde etmeyi sağlayacak.

 

Asalet İçin Elbette Siyah

Asaletin rengi siyah, mezuniyet gecelerinin aranan yüzleri arasında. Asaletini bu eşsiz renk ile taçlandırmak isteyen genç kızlar için şifon ve payet detaylar sizleri bekliyor.  Maksimum şıklık garantisi sunan bu elbiseler gecenin en karakteristik vurgusunu yapmanıza olanak sağlayacak. Siyah tasarımlardaki göze çarpan ufak detaylar doğal, aynı zamanda da çarpıcı bir şıklığı beğenilere sunuyor.

 

mezuniyet-balosu-tesettur-kiyafetleri-siyah-asaleti

 

Özel gecelerdeki balık etek zarafetini elden bırakmak istemeyen genç kızlar için sadece elbise tasarımları kıskacına takılmamak adına ikili kombinlerde kurtarıcı olacak gibi görünüyor. Etek ceket tesettür kombinleri  gece boyunca rahat etmek isteyenler için kloş ve balık gibi eteğin birçok formu ile tarzını ortaya koymak isteyenleri bekliyor.

 

Tesettür Mezuniyet Elbisesinde Başörtü Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Tesettür mezuniyet elbisesini en iyi şekilde tamamlamanın yolu başörtü seçiminden geçiyor. Ayakkabı ve çanta seçimini erteleten bu detay, doğru kararlarla kusursuz bir mezuniyet gecesi geçirmeyi sağlıyor. 2018 İlkbahar Yaz sezonunda boy gösteren kabarık ve fırfırlı tesettür elbiseler için gümüş ve gold rengindeki ışıltılı şallar birçok genç kızın kurtarıcısı olacak.

 

Tesettür Mezuniyet Elbisesinde Başörtü Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

 

Üstelik modern ve güçlü bir stil için başörtü seçiminde sade tercihler yapmaya ve abartılı aksesuarlardan uzak durmak da dikkat edilmesi gereken altın kurallar arasında yer alıyor. Bu noktada gelin başı edasındaki başörtü tarzlarından da uzak durmak da abartısız bir şıklık için uygun olacaktır.

 

Peki Ya Ayakkabı Seçimi?

Elbise ve baş örtüsüne karar veren tesettürlü genç kızları bekleyen sıradaki raunt ise ayakkabı seçimi. Uzun bir lise ya da üniversite maratonu sonrasında her şeyin kusursuz ve eksiksiz olmasını isteyenler için ayakkabının rahatlığı, rengi ve tasarımı mezuniyet elbisesini tamamlamanın altın vuruş noktası diyebiliriz.

 

Tesettür Mezuniyet balosu için ayakkabı seçimi

 

Her ne kadar elbise altında gizlenecek aksesuarlardan biri olsa da içe sinen bir şıklık için ayakkabı alışverişine ayrıca zaman ayırmak gerekiyor. Özel gece ve davetler için stilettolar vazgeçilmezdir ancak; mezuniyet elbisesinin tarzına uygun olacağını düşündüğünüz bilekten bağcıklı ayakkabılarda şık bir görüntünün tamamlayıcısı olabilir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git