Modest Giyimin Öncüleri 15 Muhafazakar Instagram Fenomeni

Modest Giyimin Öncüleri 15 Muhafazakar Instagram Fenomeni
20 Temmuz 2018 tarihinde eklendi, 1.759 kez okundu.

Dünyanın en önemli markalarından biri olan Dolce & Gabbana’nın başörtüsü koleksiyonu çıkarmasından sonra Forbes’in de bunu desteklemesi ve çok doğru bir hamle olduğunu söylemesi üzerine dünya markaları başörtülü kadınlar için de koleksiyonlar üretmeye başladı.

Haliyle koleksiyonları akıllıca ve modaya uygun bir şekilde kullanıp Instagram’da fenomen haline gelen Müslüman, başörtülü kadınlar da ortaya çıkmaya başladı. Eğer sizin de tesettür giyime ilginiz varsa, Instagram’daki bu 15 moda gurusu kadını takip etmenizi öneririz!

1. Dian Pelangi


Dünyanın birçok yerini dolaşmanın yanı sıra aynı zamanda da moda ikonu olan Müslüman kadınlar arasında en popüler olanlardan biri! Pelangi’nin Instagram’da 4.8 milyon takipçisi var. Kendine ait bir giyim markasının da sahibi olan Pelangi, aynı zamanda Forbes Asya‘nın 30’un altında en başarılı 30 kişi listesinde de yer alıyor.

2. Dina Torkia

Instagram’da 1.4 milyon takipçiye sahip olan Dina Torkia, Mısırlı bir Instagram fenomeni. Oldukça modern bir tarza sahip olan Torkia’nın aynı zamanda Youtube’da 800 bine yakın abonesi bulunmakta. Kendi adına ait bir internet sitesi olan Dina, sitesinde de hazırladığı kombinleri takipçileriyle paylaşıyor. Ancak insanlar onu sadece moda zevki için takip etmiyor, oldukça eğlenceli bir kişiliğe sahip olan Dina, Youtube’a yüklediği videolarla da hayranlarını güldürüyor.

3. Hassanah El-Yacoubi

Hac ve umre ibadetleri için bir ‘kurtarıcı’ çantanın satışını yapan El-Yacoubi, Instagram’da 45 bine yakın takipçiye ve kendine ait bir butiğe sahip. Amerikan bir anne ve Arap bir babanın kızı olan Hassanah, üniversiteye gittiğinde başörtülü kadınların kendilerine güvenmediklerini gördüğünde başörtülü kadınları cesaretlendirmek ve onların sesi olmak için bu işe atılmış. Hassanah’ın ilgi alanları arasında inanç, moda ve yemek var.

4. Ibtihaj Muhammad

Amerikalı bir sporcu olan Ibtihaj Muhammad, aynı zamanda olimpiyatta madalya kazanmış ilk Müslüman kadın ünvanına sahip! Louella isimli bir koleksiyonu bulunan Muhammad, Instagram’da 260 bin takipçiye sahip. Muhammad, bu sene aynı zamanda en iyi giyinen kişi olarak Nickelodeon’ın Kids’ Choice Awards’da aday gösterildi.

5. Sobi Masood

New York’ta moda üzerine eğitim alan Sobi Masood, verdiği bir röportajda İslamın kadınları zorlamadığını, her Müslüman kadının kendi inancına göre İslamın öğretilerine uygun şekilde kapanabileceğini söylemiştir. Masood, Instagram’da neredeyse 49 bin aboneye sahip.

6. Maryam Asadullah

Houston’da yaşayan Maryam Asadullah, aynı zamanda İsa adında bir erkek çocuğa sahip. Anneliğinin yanı sıra modern giyim tarzıyla da dikkat çeken Maryam, bir blogger. Bloğunda gezdiği yerleri ve giyim tarzıyla ilgili detayları paylaşan Maryam, Instagram’da 278 bin aboneye sahip.

7. Maria Al-sadek

Giyim mağazaları için modellik de yapan Maria, tesettür ve sokak stilini bir arada kullanmasıyla meşhur. Özellikle adidas’ın Stan Smith modelini kullanmayı seven Maria’nın stili göz yormayan, sade ve şık olarak yorumlanıyor. Koleksiyonunda Modanisa ürünlerini de giyen Maria’nın Instagram’daki 404 bin abonesine her geçen gün yeni moda severler ekleniyor.

8. Dalal Al-Doub

Moda ve güzellikle uğraşan Dalal Al-Doub, Instagram’da 2,3 milyon aboneye sahip. Vegan bir hayat tarzını benimseyen Müslüman kadın, giyim tarzıyla da öne çıkıyor. Dalal, günlük hayatında vaktini üç kedisiyle oynayarak, kitap okuyarak, Youtube kanalı için video çekerek geçiriyor.

9. Saufeeya Goodson

Instagram’da 374 bin aboneye sahip olan Goodson, Vogue‘un 100 kişilik listesinde bulunuyor. Kendisine ait bir başörtü markasının da sahibi olan Saufeeya, tüm bu işlerinin yanı sıra boş vakitlerinde de dünyayı geziyor.

10. Leena Asad

Sade ve şık bir giyim tarzına sahip olan Leena Asad, evli ve hemşirelik yapan Teksaslı bir kadın. Mutlu bir evliliğe sahip olan Asad aynı zamanda giyim, hayat tarzı, gezi ve güzellik hakkında içerikler üretiyor. Leena, Instagram’da 571 bin aboneye sahip.

11. Mariam Sobh

Chicago’da yaşayan bir gazeteci olan Mariam, 2007 yılında Müslüman kadınlar için moda, eğlence ve güzellik içerikleri paylaştığı HijabTrendz adıyla bir Instagram hesabı açtı. Bu hesabı 8 bine yakın Müslüman kadın takip ediyor.

12. Rania Qureshi

Kanada’da yayınlanan, gelinlere hayallerindeki gelinliği seçmelerinde yardımcı olan Say Yes to the Dress programında yer alan Rania, Kanada’daki ilk başörtülü reality show starı! Hem kendi tarzını ortaya koyan Rania, hem de gelinlere doğru kararı vermelerinde yardımcı olmaya çalışıyor. Rania Instagram’da 13,5 bin takipçiye sahip.

13. Hana Tajima

Tajima, kendine ait bir bloğa sahip ve bloğunda oluşturduğu kombinlerin detaylarını paylaşıyor. Modellik yapan Tajima’nın Instagram’da 48,9 bin takipçisi var.

14. Sagal Ibrahim Shira

Çocuklarıyla oldukça mutlu bir hayata sahip olan Sagal, modern ve şık giyimiyle ön planda. Bir bloğa da sahip olan Sagal, Instagram’da 197 bin takipçiye sahip.

15. Marwa Atik

Vela Scarves markasının yaratıcısı olan Marwa, Instagram’da 59 bin takipçiye sahip. Modern bir stile sahip olan Marwa aynı zamanda stil konusunda bloggerlık yapıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git