Nasıl Kilo Verilir? Hızlı Kilo Vermenin 10 Yolu

Nasıl Kilo Verilir? Hızlı Kilo Vermenin 10 Yolu
23 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 2.072 kez okundu.

Yaz aylarına merhaba derken, bayanların ortak sorunlarından biri olan fazla kilolara da elveda demenin vakti gelmiştir denebilir. Artık pek çok kişi nasıl kilo verileceği hakkında basit ipuçlarına hakim olsa da, doğru ve sağlıklı kilo vermek adına gerçekçi davranılmadığı ortadadır. Zayıflamak olsun da nasıl olursa olsun mantığında yapılan diyet adı altındaki yanlış beslenme şekli, kişinin sağlığını elinden almaktadır, ki çoğu bu şekilde yapılan diyetlerin sonucunda kilo vermek oldukça güçtür, verilse de fazlasıyla verilen kilolar geri alınmaktadır. Bu noktada doğru beslenme şekli ana hedef olmalı,  nasıl kilo verilir ve hızlı kilo vermenin 10 altın kuralına alt başlıklar altında değinmek isteriz.

1. Düşük Kalorili Yiyeceklerden Oluşan Beslenme Düzeni Oluşturun

dusuk-kalorili-yiyecekler-yag-yaktiran-yiyecekler

Şeker içeriği yüksek olan ve aşırı yağlı yiyeceklerin fazla kalori miktarına sahip olduğunu pek çoğumuz biliyoruz. Hızlı kilo vermeyi kafasına koymuş olan bayanlar öncelikle gereksiz olarak adlandıracağımız şeker ve aşırı yağdan uzak durmakla başlayabilirsiniz. Yaz aylarında fit görünmek ve en şık tesettür kombinleri ile mevsimin tadını çıkarmak için bu tür fedakârlıkları her bayan rahatlıkla yapabilir.

2. Sağlıklı Kilo Vermenin Olmazsa Olmazı Spor!

spor-ile-hizli-kilo-verme

Sağlıklı yaşamın altın anahtarlarından biri olan spor, kilo vermek isteyenlerin değil, başta sağlıklı bir birey olmak için yapmaları gereken bir aktivitedir. Bu nedenle her gün olmasa dahi, haftanın birkaç gününün birkaç saatini spora ayırmak ya da basit egzersizlerle vücudun çalışmasını sağlamak önemlidir. Bu noktada tesettürlü hanımları spora teşvik edecek birbirinden şık tesettür eşofman takımları ile spor yapmak hem rahat hem de keyifli olacaktır.

3. Uykunuzu Düzene Sokun, Kilo Vermeyi Kolaylaştırın

uyku-ve-kilo-verme

İnsanın yaşamını devam ettirebilmesi için olmazsa olmazlardan biri olan uyku, düzenli ve kaliteli olduğunda insan için faydalıdır. Aksi halde hiçbir düzeni olmayan rahatsız ortamda alınan uyku, sabahları yoğun kalkma ve gün boyunca miskinlik hissi ile kişinin kendine ve hayata olan bakışını olumsuz etkiler. Ayrıca günlük uyku miktarının da doğru ayarlanması önemlidir. Fazla uyku ile birlikte vücut işleyişinin yavaşlaması kilo vermeyi zorlaştırırken, az uyku da dinlenememiş olmakla birlikte enerjinin düşük olmasına neden olur.

4. Kilo Vermek İçin Az Porsiyonla Doymayı Öğrenmek Gerekir

yiyerek-zayiflama

Sürekli iştahının açık olduğundan şikâyetçi olan kişiler için kilo verme konusu daha da zordur. Ancak genel beslenme şeklinin az porsiyonlarla geçiriliyor olması, istenilen zamanda ideal kiloya düşmede zorlayıcı olmayacaktır. Bu nedenle kilo vermek ve en şık kıyafet kombinleri ile özenilen bir fiziğe sahip olmak için porsiyonlarda aşırıya kaçmamak ve olabildiğince düşük kalorili yemeklerle öğünleri geçirmek gerekir.

5. Öğün Atlamak Kilo Vermeyi Zorlaştırır!

saglikli-beslenme ve az porsiyon ile kilo verme

Kilo vermek adına bayanların yaptıkları en önemli yanlışlardan biri, öğünleri atlamak ya da geçiştirmeye çalışmaktır. Bu şekilde yapıldığında, tabiri caizse aç kalarak zayıflayacağını zanneden bayanlar, bir süre sonra aç kaldıkları ile yetineceklerini anlayacaklardır. Öğün atlamak bir sonraki öğüne kadar daha çok çıkmaya neden olur ve aynı zamanda metabolizmanın yavaşlaması ile daha yavaş kilo vermeye neden olur.

6.İştah Azaltan Yiyeceklere Yönelin

istah-azaltan-yiyeceklerle-hizli-kilo-verme

Çikolatalı şık bir pasta ve enfes görünen kıymalı börek göze oldukça iştah kabartan yiyecekler olarak görünür elbette. Ancak zayıflamak için bu tür iştah kabartan yiyecekler yerine, daha az yeme isteğine neden olan ve iştahı bastıran yiyeceklere yönelmek gerekir. Amacınız sağlıklı bir şekilde kilo vermek ve gereksiz yemek yeme alışkanlığından kurtulmak ise, greyfurt ve elma gibi meyveler ve tok tutma özelliği olan lifli yulaf ürünlerini tüketmek gerekir.

7.Daha şık kombinler için yemek yeme stilinizi gözden geçirin

hizli-kilo-nasil-verilir

Yemek yemeyi önemli bir keyif olarak gren kişiler için yemek yeme ortamları genellikle televizyon ya da bilgisayar karşısıdır. Bu şekilde odaklarını karşılarındaki ekrana kilitleyerek yemek yemek, doyma hissinin çok geç anlaşılmasına ve fazla yemeye neden olur. Olabildiğince masa da yemek yemeye çalışmak ve yemek saatleri için belirli bir düzen oluşturmak kilo vermeyi oldukça hızlandıracaktır.

8. Tabi Ki Bol Su İçmek!

su-icme-ve-hizli-kilo-verme

Vücudunun büyük bölümü su olan insan için su önemli bir yaşam kaynağıdır. Vücuttaki toksinlerin atılmasına ve vücudun ihtiyacı olan suyu fazlasıyla karşılamasını sağlar. Her sağlıklı insan için önemli olan su ayrıca yapılan araştırmaların sonucunda, diyet sürecinde olan kişilerin hızlı verdirme özelliğinin olduğu ispatlanmıştır. Midede doluluk hissi oluşturması ve sık tuvalete çıkma isteği oluşturması gibi nedenler zayıflamaya dolaylı yoldan yardımcı olmaktadır.

9. Sebze Ve Meyve Tüketimini Çoğaltın

dusuk-kalorili-besleyici-yiyecekler

Hamur işi ve et ağırlıklı beslenmek muhakkak herkesin hoşuna gidecek beslenme şekillerinden biri olsa da, sebze ve meyvelerin hafifliği ve daha sağlıklı olmaları, zayıflamak isteyenlerin bir tercih yapmalarına neden oluyor. Bu noktada öğlen ve akşam porsiyonlarında mutlaka mevsim sebzelerinden birine yer vermek ve ara öğünleri yine mevsim meyveleri ile zenginleştirmek, sağlıklı beslenirken kilo vermeyi de kolaylaştıracaktır.

10. Kilo Verirken Bitki Çaylarının Enerjisinden Faydalanın

Kilo Verirken Bitki Çaylarının Enerjisinden Faydalanın

Diyet listelerinin vazgeçilmezlerinden biri olan yeşil çay, az yemeye bağlı olarak düşen enerjinin geri kazanılmasına ve metabolizmanın daha hızlı çalışarak zayıflanmasına katkı sağlanmaktadır. Bu nedenle gün içinde mutlaka birkaç fincan yeşil çay tüketmeye özen göstermek gerekir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git