Muhafazakâr Giyim Modasında 90’lar Akımı: Normcore

Muhafazakâr Giyim Modasında 90’lar Akımı: Normcore
30 Temmuz 2019 tarihinde eklendi, 1.593 kez okundu.

Giyim modası son derece geniş hacimli bir yapıya sahip olması özelliği nedeniyle, günümüz modasını kadınların beğenisine tüm hızıyla sunarken, geçmiş 90’lı yılların modasını da en şık zarafeti ile yeniden beğenilere kazandırmaktadır.

normcore-moda-akimi

Zaman zaman günün modasına uyum sağlayarak herkesle aynı olmak yerine, geçmişe giderek zarif ve şık olmayı belirli zamanlarda her bayan isteyebilir. Özellikle son dönemde büyük bir furya niteliği kazanmış olan 90’lara dönüş, muhafazakâr kadınlara aslında çok da uzak olmadıkları bir modanın içinde kendilerini bulmalarına olanak sağlamaktadır.

 

İddiasız Ama Şık Olmak İçin 90’lara Geri Yolculuk Başlasın 🙂

Popüler moda getirilerinin büyük ölçüde karşısında duran normcore stili, aslında ‘’moda olanı değil, yakışanı giyiyorum’’ diyen her bayanın farkında olmasa da benimsediği giyim stillerinden biridir.

normcore-stili-kombini

Bu noktada 90’lara geri dönüş modasını da geçerli kılan bu giyim stili ile her bayan kendi üzerine yakışan ancak 90’lı yıllara ait kıyafetlerle büyük ölçüde nostaljiyi kendi bedenlerinde hissedebileceklerdir.

 

90’ların İzini Taşıyan Muhafazakâr Kombinler

Farklı ve ilgi çekici yanı ile her ortamda kıyafeti ile ilgi çekmek isteyen her bayan 90’lı yılların şık döpiyes takımlarından esinlenerek kombinlerini oluşturabilirler.  Özellikle düğün ve davetlerde şıklığınızı 90’lı yılların muhafazakâr kadınları ile yarıştırmak isterseniz, seçiminizi modası geçtiği düşünülen ancak, her daim kalıcı modaya sahip olan tesettür döpiyes modellerinden yana yapabilirsiniz.

hulyaaslan-normcore-nineteens-style-2

Günümüzde zıt renklerin uyumunu kombinlerde yakalamak için sarf edilen çaba, 90’lı yılların muhafazakâr kadınları içinde uyumlu giyinmek adına verilmekteydi. Büyük ölçüde uyumlu giyinme dönemini tekrardan yaşatan yeni sezon tesettür kıyafetler, uyumlu parçalarla başarılı kombin yapabilme kabiliyetinin ortaya çıkmasına vesile olacaktır. Kolay gibi görünen ancak uyumlu renklerin uyumsuzluğu ile rüküş olmamak adına mutlaka örnek kombinlere göz atılmalıdır.

 

Tesettürde Uyumlu Giyim Dönemi 90’lar

Tesettür giyime dair 90’lı yılların öne çıkan koleksiyonlarına göz atıldığına birbiri ile yarışan ve uyumlu nitelikte olan renkler ve modeller dikkat çekmektedir. 2016 yılı sona ererken pek çok muhafazakâr bayan yeni yeni modada 90’lı yıllara dönüşün farkına varırken, 2017 tesettür giyim koleksiyonlarının içeriğinde genellikle uyumlu renklerin olduğu kombinlere yer verildiği görülecektir. Ancak baştan aşağıya uyumlu renklere yer vermek yerine sınırlı sayıdaki parçalarda uyumu yakalamak 90’lı yılların muhafazakâr giyimini başarılı bir şekilde temsil etmeyi sağlayacaktır.

palazzo-pants-with-hijab

90’lı yılların trendleri ile günümüz tesettür trendlerinin harmanlandığı pek çok kombin büyük ölçüde bayanların ilgisini çekmekte ve bir kez de olsa denemek istedikleri kombinler arasında yer almaktadır. O yıllarda aksesuar kullanımı adınlar için her şey demekken, çanta ve ayakkabı uyumundan söz etmeden geçmek doğru olmaz. Yine uyumun hakim olduğu ayakkabı ve çanta seçiminde çok fazla abartılı olmak yerine şıklığı ile göz kırpan parçalara kombinlerde yer vermek daha doğru ve şık olacaktır.

 

Çocukluğunuzun Modasına Bugün Ayak Uydurun!

Şimdilerde şık olmak için birbiri ile yarışan pek çok genç ve yetişkin muhafazakâr bayan, 90’lı yıllarda büyük ihtimalle modadan bihaber bir şekilde oyuncakları ile oynuyordu. O dönem belki annelerinin üzerinde gördüğü ve ‘’büyüyünce bende giyeceğim’’ diye içten geçirilen pek çok şık kıyafetle bugünün modasında en şık kombinlerle can vermek mümkündür.

minimalist-fashion-normcore-style-7

Modada yenilikçilikten ziyade geçmişe verilen önemin farkına varan pek çok marka, koleksiyonlarında 90’lı yılların en şık tesettür kıyafetlerini en güncel hali ile bayanların gözleri önüne sermektedir.  Şimdiden modada 90’lı yıllara yolculuk yapmaya hazırlıklı olmak ve o dönemin modasını kombinlerde yaşatmak için koleksiyonlara göz atmak yerinde olacaktır.

minimalist-fashion-normcore-style-kombin-1

minimalist-fashion-normcore-style-kombin

modest-tesettur-hijab-normcore-salas-giyim-kombini

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git