Tesettürya

Ofis Şıklığı: Ofis Stiline Renk Kat

Ofis Şıklığı: Ofis Stiline Renk Kat

Ofis ortamında her gün yeni bir kıyafet giymenin zorluğunu bilen çalışan kadınlara özel fikirlerimiz var. Elbette her gün farklı kombinler yapmak zorunda değiliz. Ancak, yenilenmiş hissetmenin başlıca yollarından biri de canlı bir dış görünüş yakalamak.

tesettur-ofis-sikligi-rahat-salas-uzun-ceket

Günlük Rutinini Planla

Her sabah yapmaktan hoşlandığınız veya size iyi gelen şeyleri rutine çevirin. Örneğin duş almak veya güne kahve içerek başlamak size enerji veriyorsa bunun için zaman ayırmaya çalışın. Sevdiğiniz renkleri başka renklerle kombinleyip pozitif enerjiyi üstünüzde taşıyın. Giyim alışkanlıkları da rutinin bir parçasıdır.

tesettur-ofis-sikligi-rahat-salas-uzun-pantolon-kombin

En sevdiğiniz şey beyaz gömlek giymekse, ütülü ve temiz olduğu sürece farklı parçalarla kombinlemek kolaylaşır. Günün devamında sevdiğiniz şeyleri giyerek devam edersiniz. Elbiselerden vazgeçmek istemiyor ve ofiste giyilmeyeceğini düşünüyorsanız, desenleri daha makul olanları tercih edip yine sevdiğiniz bir parçayı kullanmış olursunuz.

İş Hayatını Fazla Ciddiye Almayın

Günümüzde ciddi kombinler, koyu renkler ve takımlar yerini rahatlığa bıraktı. Günün yoğunluğu içinde topuklu bir ayakkabı sadece eziyet demektir. Hem işverenler hem de çalışanlar sneakers rahatlığından ödün vermiyor. Öyle ki artık klasik kıyafetleri bile spor ayakkabılarla tamamlamayan yok gibi. Bu yüzden spor ayakkabıları akıllıca kombinlemek, her iki taraf için de enerji tasarrufu olacaktır.

İş Hayatını Fazla Ciddiye Almayın

Gardırobun Olmazsa Olmazı Blazer Ceket

Blazer ceketler ofisten sokak modasına doğru yükselişini sürdürse de, en kullanışlı yeri kuşkusuz ofisler. Gardırobunuzda siyah ve beyaz renkte iki ceket bulundurmanız, sayısız kombinler yapmanızı sağlar. Bildiğiniz gibi ceketler sıcak yaz günlerinde tercih edilmiyor. Buna alternatif olarak ince bir kap tercih edebilirsiniz.

Gardırobun Olmazsa Olmazı Blazer Ceket

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.