Tesettürya

Okulda Tesettür Giyim, Tesettürlü Öğrenci Kombinleri

Okulda Tesettür Giyim, Tesettürlü Öğrenci Kombinleri

Tesettür giyim, kanun ve mevzuatları değişmesi ile okullara kadar girmiş durumda. Geçtiğimiz yıllarda okullarda yasak olan tesettür giyim ürünleri şimdilerde okullarda serbest bir hale gelmiş durumdadır.

Okulda tesettür giyim nasıl olmalı? diye merak edenler için kısaca bahsedelim 🙂

Genel olarak okulda tesettür giyim için tüm öğrencilerin rahatlıkla kullanabileceği ürünler tercih edilmektedir. Uzun tunik modelleri, düz renklerden oluşurken yine tek renklerden oluşan şal ya da eşarp modelleri tercih edilmektedir. Bu sayede tüm okulda bir bütünlük ve uyum sağlanabilmektedir. Özellikle, üniversiteli tesettürlü genç kızlarımız kombinlerini yaparken bu önerilerimizi dikkate almaları önemlidir 🙂

tozlu-giyim-genc-ferace

Okul tesettür giyim kombinleri yapmak isteyenler için birkaç tüyo vermek mümkün olabilmektedir. Okul kıyafeti olarak kullandığınız parçalar varsa öncelikle onların üzerinde hoş durabilecek tesettürlü dış okul giyim ürünlerine yönelmek en doğru seçim olacaktır. Yine eşarp yada şal seçiminde özgürseniz okul kıyafetleriniz ile uyum içesindeki renkler tercih etmemiz istediğiniz duruşu kazanmanıza neden olacaktır.

okulda-tesettur-giyim-kombinleri

Yine kombin için ayaklarınızda kullandığınız ayakkabılarda büyük bir öneme sahiptir. Okul kıyafetleriniz ile bütünleşen mevsime uygun modelleri tercih edebilirsiniz.

Etek kullananlar uzun çizmeleri tercih edebilir, pantolon tercih edenler ise kısa deri ayakkabıları tercih ederek uyumlu bir duruşa kolayca sahip olabilir.

Okul tesettür giyim kıyafetleri olarak günümüzde çok sayıda seçenek bulunmaktadır. Birbirinden özel tunikler ve pantolonlar, bunun yanı sıra gömlek, tişört ve etekler birbirinden özel tesettür oku kıyafetlerini oluşturmaktadır.

nihan-kapisonlu-tunik

Farklı renk alternatifleri ile istenen görüntüye ulaşmak mümkün olurken farklı mevsimlere hitap edebilen kumaşlardan tasarlanan tesettür okul kombinleri her daim şıklığa kavuşmanızı sağlamaktadır.

Okul tesettürü,  son dönemlerin öne çıkan giyim tarzını oluşturmaktadır; günümüzde milyonlarca tesettürlü öğrenci bulunmaktadır. Bulundukları ortamda tesettüre uygun aynı zamanda okul ortamına uyum sağlayan modeller, en çok talep edilen modellerin başında gelmektedir. Bunun farkında olan üretici markalar ortaya göz kamaştıran ve oldukça kullanışlı modelleri çıkartmaktadır.

yarasa-kol-ferace-modelleri-2016

Okul alanlarında gönül rahatlığı ile bulunmanız ve rahat hareket edebilmeniz için öğrenci zevklerine hitap edebilen renkli tasarımı gün yüzüne çıkmaktadır.

Sizlerde okulda tesettür giyim tarzı olarak beğendiğiniz modelleri tercih ederek baştan sona uyumlu bir görüntüye kolayca sahip olabilir aynı zamanda İslami değerlere uygun bir girim tarzına sahip olabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.