Tesettürya

Şal Nasıl Bağlanır? Videolu ve Resimli Anlatım 2019

Şal Nasıl Bağlanır? Videolu ve Resimli Anlatım 2019

Kombinlerinizden şalı eksik etmiyorsanız, şal kullanmaktan vazgeçemiyorsanız  ve bunu bir türlü diğer tesettürlü bayanlar gibi takamadığınızı düşünüyorsanız, Tesetturya ekibi olarak sizlere Şal nasıl bağlanır? sorusuna cevap vererek yardımcı olmaya çalışacağız.

Şal takma konusunda merak ettiğiniz tüm püf noktalara şimdiki yazımız sayesinde öğrenebilirsiniz.

Çoğu zaman takmış olduğumuz şalın duruşundan dolayı şikâyetler ederiz. Zaman zaman hepimiz şalımızın duruşundan şikâyet ederiz. Her tesettürlü bayan kendine göre farklı şal takma stilleri geliştirmektedir. Sizler hala kendinize özel bir şal takma stiline sahip değilseniz

Şal kullanımıyla ilgili püf noktaları bilmediğiniz anlamına gelmektedir. İşte tesettürlü bayanların  şal örtme ipuçları;

 

Şal Seçimine Dikkat

Şalların başımızda duruş şeklini şalların üretildiği kumaş kalitesi belirler aslında. Bu nedenle güzel bir şal duruşu için mutlaka tercih etmiş olduğunuz şal modellerinin kumaş kalitesine dikkat etmeniz gerekmektedir. İpek şal modelleri, çok kaliteli kumaşlardan oluşmuştur ancak örtümüz zamanlarda başımızda hoş durmaya bilir çünkü kumaşın akıcı bir özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle istediğimiz biçimde başımızda durmakta güçlük yaratır.

Bu nedenle şal modellerinde tercih yaparken özellikle kumaş ve tok duruşlu şalları tercih etmelisiniz Bu tür kumaşlara sahip şallar çok daha kolay şekil alır.

Kaygan ve naif kumaşlardaki şal modelleri örttüğümüz zamanlarda başımızda zor bir duruş sergiler. Ve istediğiniz stil görüntüsünü oluşturmaz.

 

İğne Kullanın

Şal modellerinde doğru kumaşı tercih ettiniz ve istediğiniz şekilde başınızda duruyor. Fakat bu istediğiniz görüntü iğne kullanmadığınız zamanlarda sadece kısa bir süre devam eder. Çünkü gün içerisinde çeşitli hareketler maruz kalırız ve başımızdaki şalın da şekli değişir. Bu nedenle kumaş türümüz kalında ince de olsa başınızın hemen üzerindeki noktaya bir iğne takın. Yine şalınızın kolay bir şekilde bozulmaması için mutlaka çene altınıza bir iğne takarak boynunuzun da açılmasını önleyin.

 

Şal Kullanımına Özel Bone

Şal modelleri farklı kumaşlardan sahip olduğu için ve bonelerin üzerine takıldığı için kullanılan boneler mutlaka tercih edilen şalın cinsine ayak uyduran türden ve şalı kaydırmayacak bir özelliğe sahip olmalıdır. Özel kumaşlardan oluşan şal modellerinde iğne kullanmak şalınızı deforme edebileceği için iğne gerektirmeyen şalın kumaşını kavrayan kaydırmayan kumaşlardan oluşan iğnesiz kullanılan bone modelleri kullanılmalıdır.

 

Şal Örterken Dikkat edilmesi gereken Noktalar

Bone Şart

Şal ya da eşarp kullanırken mutlaka bone kullanın. Çünkü bone olmadan saçlarınız ön kısımdan çıkacaktır. Buda istenmeyen bir durumdur. Ayrıca şal modeliniz sürekli başınızın üzerinden akacak sizleri zor durumda bırakacaktır.

 

Boyun Kısmı Açıkta Kalmamalı

Eşarp ve şal kullanmakta amaç bize emredilen görevi yerine getirmekse bunu tam anlamıyla istenildiği gibi yapmamız gerekmektedir. Bu nedenle Başörtüsü kullanırken, mutlaka boyun kısmımızı örtmeye çalışalım. Kıyafetlerimizin içine sokalım ya da örtümüzü göğüslerimize göre sarkıtalım.

Farklı Şal Bağlama Yöntemleri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.