Stilinden Önce Tarzını Seç Kendin Ol!

Stilinden Önce Tarzını Seç Kendin Ol!
18 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 1.019 kez okundu.

Günümüz modasını yaşayan ve uygulayan bayanlar için pek çok stil farklılıkları ve tarz zenginliği bulunuyor. Bir yandan oldukça cesaret gerektiren kıyafetlerle göz dolduran tarzlar belirlenirken, bir yandan da minimalist seçimler klasik ve sade giyimin en şık parçaları ön planda yer almasına neden olmaktadır.

minimalist-fashion-normcore-style-7


Okuma Tavsiyesi: Muhafazakâr Giyim Modasında 90’lar Akımı: Normcore


 

Tarzı daha çok minimalist olan bayanların seçimleri arasında yer alan renklerin benzerliği ile yakalanan uyumlu kombinlere, hareketli desenlerin yoğunluğu ile göze çarpan kombinler adeta yarışır nitelikte şıklığa sahip. Şıklık detayını ikinci plana atıp, tüm kombinin konforla kaplanmasını isteyen sportif seçimler ise rahatlığın bayanlar üzerindeki can bulmuş hali gibidir.

stilini-sec-tarzini-belirle-kendin-ol

Modanın hakimi olmak isteyenlerin hangi stil safında yer aldıklarının ve tarzlarını belirlemenin zamanı geldi de geçmek üzere. Stilinizi seçerken kendinizi en rahat ve kendiniz gibi hissedebileceğiniz tarzı yakalamanız, kombinlerinizde başarıdan söz edebilmek için oldukça gereklidir. Bu noktada belli başlı moda kuralları arasında kaybolmanıza gerek yok, kendi tarzınıza uyum sağlayacak trendleri seçmeniz rahatlığından ve şıklığından emin olacağınız bir tarza sahip olmanızı sağlayacaktır.

 

Şıklıkta Minimal Giyim Stili

Her kadının kendine özgü stili vardır. Bazı kadınlar stilini erken keşfederken, bazı kadınlar ise yanlış kombinler yapa yapa kendini en iyi hissettiği tarzını yakalama şansını bulur. Giyim modası biz bayanlara pek çok çeşitlilik ve canlılık sunsa da modanın gerisinden gelmeyi isteyen pek çok bayan için klasik kıyafetler vazgeçilmezdir.

Şıklıkta Minimal Giyim Stili

Minimalist giyim tarzını benimseyen bayanlar için aynı renk tonlarının yer aldığı ve göz zevkini okşayan kıyafetler her zaman favori olmuştur. Aksesuarlarla hareketlenen minimalist stiller her zaman kendine özgü naifliğini ve sadeliğini koruyacak tarzlardan biridir.

 

Maksimalist Trendler

Minimal trendlerin aksine tasarımların bir hayli desenli ve gösterişli olması ise maksimalist şıklığı gözler önüne serer nitelikte. Sizleri hayal dünyanıza sürükleyecek oldukça şık desenler renklerin coşkusunu üzerinizde taşımanıza olanak sağlayacaktır. Maksimalist şıklığın bayanlar üzerinde bağımlılık oluşturacağını hatırlatmakta fayda var. Çünkü desenlerin size katacağı enerji ve dinamik etkiyi her zaman üzerinizde hissetme ihtiyacı kaçınılmaz olmaktadır.

stilini-sec-tarzini-belirle Maksimalist Trendler

Aslında desenlerin yarıştığı kıyafet ve aksesuarlar içinizdeki genç kimliği ortaya çıkarırken, zamanla böyle daha iyi hissettiğinizin de farkına varmanız geç olmayacaktır. Yoğun hayat telaşı içinde düşen enerjinizi yükseltecek detayların üzerinizde olması, şık olmanın yanında enerjik olmanızı da sağlayacaktır.

 

Sportif Stil

Söz konusu şıklık olunca, bayanlar hem şık hem de sportif olmanın yollarını çoktan keşfetmiş durumdalar. Son yıllarda özellikle spor ayakkabıların favori oluşu rahatlığı ve şıklığı aynı anda yaşamayı mümkün kılmaktadır.

senasever-siyah-sportif-sik-kombin

Tarz kadınların tercihi olan sneaker’lar ise tüm kombinlerin vazgeçilmez unsuru. Bayanların bu yönde trend belirlemeleri tasarımlarında rahatlık detayları ile dolu olmasına neden olmuştur. Sportif şıklığını ofis stiline uyarlayan bayanlar için rahatlık kaçınılmaz olurken, çalışan bayanların bu rahatlığa kayıtsız kalmamaları da söz konusu olmuştur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git