Tesettür Abiye Kombinleri İçin Ayakkabı Seçimi 💃

Tesettür Abiye Kombinleri İçin Ayakkabı Seçimi 💃
18 Kasım 2016 tarihinde eklendi, 1.739 kez okundu.

Şık bir kadın siluetinden bahsedebilmek için vazgeçilmez unsurlardan biri de ayakkabılardır. Kıyafetin başlıca tamamlayıcısı olan ayakkabılar, her ne kadar abiye elbiselerin altından çok görünmeyecek olsa da şıklığından emin olmak isteyen her bayan için ayakkabı seçimi oldukça önemlidir. 

abiye-elbise-tesettur-kombinleri-ayakkabi-secimi

Giyilen kıyafet ile ilgisi olmayan ayakkabı tercihinde bulunmak, tüm gözlerin hoş durmayan ayakkabılara kaymasına neden olacaktır. Uzun abiye elbisenin altına nasıl ayakkabı giyilmelidir? sorusuna cevaben Tüm abiye kıyafetlerde olduğu gibi, tesettür abiye elbiselerin altına en çok yakışan ayakkabı modeli elbette ki topuklu ayakkabılardır.  Zarif stilettolar, gösterişli platform ayakkabılar kuşkusuz abiye elbiselere yakışan en ideal seçimler arasındadır. Ancak ayakkabı seçiminde kendi kurallarını oluşturmak isteyen bayanlarda rahat ettikleri ve zarif görünmelerini sağlayacak ayakkabı seçiminde bulunabilirler.

 

Feminen Kadınların En Güçlü Yanı: Topuklu Ayakkabılar

Kadınlar için şıklık ve feminenlik söz konusu olunca topuklu ayakkabılar kaçınılmazdır. Özel gün ve geceleri şıklıkları ile unutulmaz hale getirmek isteyen her bayan ayakkabı tercihine ekstra özen göstermektedir.

tesettur-abiye-elbise-kombinleri-2016

Her bayanın ayakkabı seçenekleri arasında siyah topuklu ayakkabısının olması modacılarında her zaman vurguladıkları konulardan biridir. Siyah rengin her kıyafete uyumlu özellikte olması, zor kıyafetlerde bile siyah ayakkabınız kurtarıcınız olacaktır. Genellikle sade zarafeti ile göz doldurmaya yeten siyah topuklu ayakkabılar, tek renk tesettür abiye elbiseleri en şık şekilde tamamlayacak seçeneklerden biridir.

 

tesettur-abiye-elbise-kombini-ayakkabi-secimiŞıklık Bir Yana, Rahatlık Bir Yana

Sizin için anlamı oldukça çok olan özel davet ve düğünlerde şık olma isteğiniz, konforunuzu bir kenara bırakmanıza neden olsa da rahatsız bir ayakkabının keyfinizi gölgelememesi adına mutlaka ayakkabı seçiminde uyum kadar rahatlık kriterini de göz önünde bulundurmalısınız.

 

Bu noktada tesettür abiye elbise modeline karar verdikten sonra, ayakkabı seçimini son ana bırakmadan önceden belirlemek gerekir. Davet öncesi ara ara ayakkabıyı deneme şansınız olacağı için, o önemli günde şıklığınızı garanti ederken, konforunuzda netlik kazanacaktır.

 

Tesettür Abiyeye Göre Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Tesettür abiye elbiseler için ayakkabı seçerken diğer önemli bir nokta da kıyafetin modeli ile ayakkabı modelinin uyumlu olmasıdır. Detaylı ve hareketli modele sahip olan abiye elbiseler için tek renk ve sade bir topuklu ayakkabı seçiminde bulunmak yerinde olacaktır.

Aksi halde ayakkabı modeli ile elbise modelinin yarışır nitelikte hareketli olması, tüm dikkatlerin elbiseden çok ayakkabılara yönelmesine neden olacaktır.

 

Abiye Ayakkabı Rengi Nasıl Olmalı?

Şık olmayı garanti altına almak isteyen her bayan abiye seçiminde ilk olarak siyah olmak üzere koyu renklere yönelir. Ayakkabı seçmesi de kolay olan siyah renk abiye elbise için, siyahın aksine açık renkler oldukça zarif durmanızı sağlayacaktır. Ekru, krem ya da pudra renkleri siyah abiye elbiseyi tamamlayacak en ideal açık renkler arasındadır.

Ayakkabı reninde uyum yakalamak için son yıllarda genç bayanların rağbet gösterdiği trendlerden biri de şal ya da eşarp renginin ayakkabı ile uyumlu olması da uygulanabilir öneriler arasındadır. Şal ve eşarbı başka elbise ya da kombinlerde kullanabilme avantajı da bu şekilde uyumlu olmayı tesettürlü şık bayanlar için geçerli kılacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git