Tesettürya

Tesettür Abiye Modelleri

Tesettür Abiye Modelleri

Tesettür Abiye Modelleri Ve Seçimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

İslam tesettürü ile abiye elbise modası çok fazla örtüşmese de, özel günlerinde şıklıklarından ödün vermek istemeyen kapalı bayanlar içinde her dönem tesettür abiye modası yakından takip edilesi konular arasındadır. Özellikle ön planda ve göz önünde olunacak düğün ve davet gibi organizasyonlarda sezonun en şık tesettür abiyesine herkes sahip olmak ister.

pembe-tesettur-abiye-modelleri

2016 tesettür abiye modasında tarzı sade ya da gösterişli olan her bayana yönelik model çeşitliliği ile yaz aylarına giriş yapan markalar, canlı ve soft renklerin en şık modellerle buluştuğu koleksiyonlarını tesettürlü bayanların beğenisine sunmaya devam ediyor. Kendi kına gecesinde bütün gözleri şıklığına çevirmek isteyen genç bir tesettürlü bayan abiye elbise seçimini rahatlıkla bu modeller arasından yapabilirken, yakın bir akrabasının düğününe katılacak bir bayanda sade ve şık bir görünüme kavuşabilir.

tesettur-2016-abiye-modelleri

Tesettür Abiye Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Abiye elbise seçmek oldukça zorken tesettür abiye seçimi, kombin parçasının fazlalığından dolayı daha da zordur. Bu durumun farkında olan birçok bayan önemli günlerinde giyecekleri abiyelerini günler önceden hazır ederken, bu konuyu henüz tecrübe etmemiş bayanlar oldukça rahat bir şekilde organizasyona az zaman kala hala yavaştan almaya devam ederler. Bu noktada şıklığı riske atmamak adına en az 2 hafta öncesinden tesettür abiye elbiseye karar verilmiş olmalıdır.

muslima-wear-altin-sonbahar-abiye-elbise

Abiye elbise seçme sürecinde ise, nasıl bir ortamda giyileceği ve kişinin kendi tarzı ile yakından alakalı olan elbise modellerinin tercih edilmesi gün boyunca rahat edilmesini sağlar. Tesettür abiyesinin üzerine çok yakıştığını düşünüp derin bir nefes alıp rahatlayacağını düşünen bayanların, aksesuar ve diğer detayları unutmamaları hatırlatılır. Tek başına yıldız gibi parlayan bir tesettür elbise seçilmiş olsa da, aksesuarlar ve başörtüsü ile tamamlandığında daha şık bir görünüm elde edilmesi kaçınılmazdır. Ayrıca seçilen elbisenin kumaşı vücuda çok fazla oturmayan ve tesettür kurallarına uygun nitelikte olması, davetlerde rahatsız edici bakışların olmasını engelleyecektir.

gold-payetli-abiye-murdum-gamze-polat

Abiye elbise seçiminin hazır ya da özel dikim olup olmayacağı da öncede belirlenmeli ve buna göre kendine zaman tanınmalıdır. Diğer yandan elbise kumaşının kalitesi ve dikiş kusurlarının olmamasına ayrıca dikkat etmekte fayda vardır.

Gamze-Polat-genc-stil-tesettur-abiye

Vücut Tipine Uygun, İdeal Tesettür Abiye Elbise Nasıl Seçilir?

Sadece abiye elbiseler için değil, genel giyim tarzı için her bayanın kendi vücut tipini doğru analiz etmesi ve buna uygun seçimler yapması, hem rahat kem de şık olmayı beraberinde getirir.

pembe-biber-lila-hijab-abaya

Yaz ayına tam anlamıyla giriş yapmanın heyecanı ve düğünlerin yaklaşması, bayanlarda hızla kilo verip en şık elbiselerle salınma ihtiyacı uyandırsa da, mevcut vücut yapısına uygun abiye seçerken nelere dikkat edilmeli öncelikle bu konuyu açıklığa kavuşturmak gerekir. Tasarımcıların artık vücut şekillerini esas alarak yaptıkları kıyafet tasarımları, her bayanın kendi vücut yapısına uygun kıyafeti kolaylıkla bulmasını sağlıyor.

Buyuk-beden-tesettur-sifon-abiye-modelleri-2016

Tasarımcıların bu konudaki bilgilerinin yanı sıra tesettürlü bayanlarında bilinçlenmesi, geniş basen ve göğüs yapısına sahip olup ince bel kriterinin kum saati vücut tipi şeklini ifade ettiği bilinmektedir. Vücut yapısı bu özelliklerde olan kapalı bayanlar, tesettür abiye giyiminde oldukça şanslı olan gruba girmektedir. Bel kısmının ince olmasından dolayı bele oturan kesim ve geniş etekli bir abiye elbise rahatlıkla tercih edilebilir.

papatya-abiye-mint-gamze-polat

Omzu dar olan ve vücudunun alt kısmı daha geniş duran armut vücut tipli bayanlar ise, abiye elbise seçiminde omuz kısmını alt kısım ile orantılı gösterecek seçimler yapmaları ideal olur. Bacak ve basenlerdeki fazlalıkları geniş bir elbise ile kamufle etmeyi başarırken, üst kısmın daha omuz vatkası ile daha gösterişli hale gelmesi mümkündür.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.