Tesettürya

Tesettür Bindallı Modelleri

Tesettür Bindallı Modelleri

Düğün telaşı içinde olan pek çok gelin adayı gelinlik ve diğer düğün alışverişi gibi detaylarla ilgilenirken, düğün öncesi kız tarafının en önemli eğlencelerinden biri olan kına gecesi için bindallı seçimi de en önemli seçimler arasında yer almaktadır.

tesettur-bindalli-modelleri-2016-3

Her yılın düğün sezonu için birbirinden şık bindallı modellerine imza atan moda evleri, kapalı bayanlar içinde en şık tesettür bindallı modellerini görücüye çıkarmaktadır. Her detayı ile tesettüre uyumlu olan bindallı modelleri aynı zamanda süs ve gösterişten de ödün verilmeden tasarlanmış özelliktedir. Tesettür bindallı seçiminde 2016 yılının modasına ayak uyduracak gelin adayları için gösterişli işlemelerle süslü bindallı modelleri göz kamaştıracak güzelliğe sahiptir.

2016 Tesettür Bindallı Modelleri

bindalli-modelleri-21

Kına gecelerinin vazgeçilmez unsurlarından biri niteliğindeki bindallı, daha çok geleneksel motiflerin ve işlemelerin yer aldığı gelin kıyafetleridir. 2016 yılında da bu alışkanlıktan vazgeçilmemiş ve tesettür bindallı modellerinde baskın olarak Osmanlı motiflerine yer verilmiştir. Geçtiğimiz yıllarda bindallı rengi olarak bordo ve kırmızı ağırlıklı olarak kullanılmaktaydı. Ancak 2016 tesettür bindallı modelleri renklerinde sınır tanımayan tasarımcılar, yeşilden lilaya kadar pek çok renkte bindallı tasarlamakta ve gelin adaylarının beğenisine sunmaktadır.

Tesettür Bindallı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

tesettur-bindalli-modelleri-2016-11

Kına gecelerinin kadınlara özgü geleneksel eğlencelerden biri olması, günümüzdeki pek çok kapalı bayanın kına gecelerinde kadınlar arasında açık bindallı modellerinden giymelerine olanak tanımaktadır. Ancak bu konuda tesettüründen ödün vermeyen genç kızların tercihi her zaman kapalı bindallı modellerinden yana olmaktadır. Bu doğrultuda en az gelinlik seçimi kadar özen ve zaman isteyen bir kıyafet olarak, tesettür bindallı seçerken bazı önemli noktalara dikkat etmek gerekiyor.

klasik-bindalli-modelleri

Tesettür bindallı seçerken olması gerektiği gibi ilk kriterin tesettüre uygunluğu olması, zarif ve şık bir tesettürlü gelin olmak isteyen adayların ilk kriterler arasında yer almalıdır. Sonrasında gelin adayının kendi tarzını belirlemesi ve geleneksel ve modern çizgiler arasında oldukça çeşitli olan modeller arasından seçim yapması gerekiyor. Son yıllarda modern tesettür kavramının bindallı modellerine de sıçraması ile birlikte son derece tarz ve şık tesettür bindallı modellerine rastlamak mümkündür. En az gelinlik kadar kabarık formda olabilen bindallı modelleri arasından tarza ve kına gecesinin yapılacağı mekâna uygun kapalı bindallı modeli seçilmelidir. Kapsamlı bir organizasyon eşliğinde olması planlanan kına gecesi için gösterişli ve taş işlemeli modellere yönelmek isabetli bir bindallı seçimini sağlayacaktır.

Tesettür Bindallı Modellerinde Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

tesettur-bindalli-modelleri-2016

Tesettür bindallı seçerken ilk etapta model yoğunlaşan gelin adayları renk faktörünü geri planda bırakmaktadır. Ancak kına gecesinin yapılacağı mekandan diğer kullanılacak aksesuarlara kadar tüm detayların şekillenebilmesi için tesettür bindallının hangi renkte olacağı büyük önem taşımaktadır. Genellikle sarı rengi ile harmanlanan bordo ve kırmızı gibi bindallı modellerinin yanı sıra, zümrüt yeşili ve lacivert gibi renklerinde bindallı tasarımlarında kullanıldığı görülmektedir. Tesettür bindallı renginde kararsız olan genç kızların, kına gecesinde de giyecekleri diğer kıyafetlerin renklerini gözden geçirmeleri önerilir. Kına gecelerinde artık gelin adaylarının bindallı dışında birkaç kıyafet daha giymeyi tercih etmeleri, misafirlerin görsel şölen izlemelerini sağlarken, gelin adayları da kına gecelerine dair daha çok anı biriktirmelerini sağlamaktadır. Bu doğrultuda diğer kıyafetlerin renklerinden farklı bir renkte olan tesettür bindallı seçilmelidir.

Tesettüre uygun bindallı seçmek uğruna koyu renk tercih etmek zorunda hisseden gelin adaylarının bu zorunluluk hissinden bir an evvel kurtulmaları tavsiye edilir. Düğün öncesi en özel günlerden biri olarak, kapalı bayanlarında renkli ve oldukça şık bindallı modelleri

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.