Tesettürya

Tesettür Dış Giyim Modelleri

Tesettür Dış Giyim Modelleri

Tesettürlü bayanların eyvah kış geliyor son bahar soğukları ya da ilkbahar da hava ısınır ne giyeceğim derdi artık yok. Çünkü kışın soğuktan korunmanız için sıcak tutan ve soğuk geçirmeyen,  bahar aylarında daha ince kumaşlardan sezonluk olarak üretilmeye başlayan ve tesettür giyim sektörünün dış giyim olarak kullanabileceği kap, trenchcoat, ferace, pardösü, mont ve paltolarla sektörde ayrı bir stant alarak sezonuna göre üretilmektedir.

tesettur-kap-modelleri-2015

Tasarlanan ve üretilen modellerin her zevkle ve her keseye uygun olarak alternatifleri olduğu için tesettür giyim tercih etmeyen ama mutaassıp giyinmeyi seven bayanlarında tercihleri arasında bulunabilecek olan tesettür manto, tesettür kap ve ferace modelleri birçok mağaza ve markanın vazgeçilmez kreasyonlarından olmuştur.

Her hangi birini tercih ettiğiniz bir durumda duruma ve mekâna uygun bir ayakkabı, çanta ve eşarp dörtlemesiyle her zaman her yerde şıklığın ve modanın temsilcilerinden biri olacaksınız.  Giyim seçimi yaparken unutmamanız gereken bir şey var ki oda şıklık hiçbir zaman tesadüf değildir, sizin tercihlerinizin bütününün hem birbirine hem de ortam ve mekânınıza uyumlu olmasının sonucudur.

tesettur-kap-modelleri

Kış aylarında seçenek ve renk sayısı azalır,  bütün giyim modellerinde olduğu gibi manto çeşitlerinde de renkler koyulaşsa da parlak ve deri ekleri olan fermuarlı, düğmeli ya da her ikisinin de şık bir şekilde birleştirildiği birçok model arasından istediğinizi seçebilir şıklığınıza katkıda bulunabilirsiniz.

zuhre-2015-sonbahar-kis

Pardösü ya da kaplar da dış giyimde daha sezonluk tercih edilebilecek alternatiflerdir.  İkisi birbirine karıştırılsa da aralarında fark vardır. #Tesettür bayanların en büyük tercihleri arasında olan kapın pardösü ile arasındaki tek fark boy olması olduğu bahsedilse de tarz olarak da birbirinden çok farklıdır.

Pardösü daha ağır kumaşlardan yapılırken, kap daha hafif kumaşlardan daha sezonluk olarak kullanılır ve boyu diz altındadır. Pardösü ve kap tercih etmek istemeyen biraz daha spor olsa daha iyi olur diyen tesettürlü bayanlarımız için trenchcoat vazgeçilmez şıklığın alternatifi olarak karşımıza çıkıyor. Bel bölgesinde deri kumaş veya aynı kumaştan kalınca kemerle ya kuşak kullanılarak tasarlanmış olan dış giyim tercihlerinden biridir.

Tesettür Dış Giyim Modelleri – Foto Galeri

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.