Tesettür Giyimde Eşarp mı, Şal mı?

Tesettür Giyimde Eşarp mı, Şal mı?
11 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 2.242 kez okundu.

Bu soru tesettürlü genç bayanlarımız tarafından oldukça sorulmaktadır bizlere @Tesetturya ekibi olarak sizler için bu konuyu yakından araştırdık ve gün yüzüne çıkartmaya çalıştık.

Şal ve eşarp modelleri kullanım yerlerine göre tercih edilmelidir.

 tesettur-giyim-modelleri-uzun-elbise-ve-al-indirimleri

Şal tesettürlü bayanlar tarafından çok daha fazla tercih edilmektedir. Bunun sebebi görüntü olarak çok daha modern durmasıdır. Ayrıca şal modellerinin kolay kullanma avantajına sahip olması da şal kullanımını arttıran bir diğer nedendir.

asya_tarzi_sal_baglama4

Şal modelleri spor bir kombin görüntüsü oluşturmaktadır. Bu nedenle genç kızlar tarafından şal çok daha doğru bir kombin oluşturacaktır.

sal-evi-gold-serisi-ipek-sal-vizon-altin

Fakat tesettür konusunda eşarptan vazgeçmek istemeyen genç bayanlar arasındasınız ise bu kez sizlere eşarp modelleri arasından geometrik desenlere sahip şalları tercih etmenizi önerebiliriz.

Renk olarak eşarp veya şal olsun yüz renginize yakışacak türden renkleri tercih edebilirsiniz. Önemli olan nokta çok dikkat çekmeyecek ve sizleri İslam şartlarına ters düşürecek bir görüntüye düşürmemiş olmasıdır.

Şal veya eşarp modellerini tercih ederken bağlama tarzı olarak da yine dinimizin uygun gördüğü şekli kaynak olmak almanız sizin iyiliğinize olacaktır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git