Tesettür Giyimde Yeni Tercih: Kloş Etekler

Tesettür Giyimde Yeni Tercih: Kloş Etekler
17 Temmuz 2019 tarihinde eklendi, 4.407 kez okundu.

Tesettür Kloş Elbise Modellerini önceki yazımızda ayrıntılarıyla beğenilerinize sunmuştuk 🙂

Her sezon farklı moda seçenekleriyle bizi şaşırtan tesettür giyimi, bu kez de kloş eteklerle karşımıza çıkıyor. Kloş etek, belden genişleyen ve oldukça dökümlü bir etek türüdür. Volanlı eteğe benzetilse de, kumaşı daha hafiftir. Tesettür giyimde, kloş etek tercih edecek olan bayanlar öncelikle etek uzunluğuna dikkat etmeli. Dökümlü bir yapısı olduğundan, çok uzun boylu kloş etek yürümede ve hareket etmekte zorluk yaratabilir.

Kloş eteklerin hem kumaş uyumu, hem de kombin edilmesi oldukça kolaydır. Renkli bir kloş eteğin üzerine, yakasız ve eşarpla bütünleştirilecek beyaz bir gömlek kurtarıcı olabilir.

Ya da tam zıt bir kombin oluşturarak, sadelikten yana olan bir kloş eteği, canlı bir renkteki bluzla kombinleyebiliriz. Kloş eteğin dökümü üstten başladığından, bu etekle yapılan kombinlerde tunik tercih edilmez. 2015-2016 sezonu için, kloş eteklerin pudra tonları veya yeşil tonları daha çok öne çıkıyor.

Kloş etek altına düz bir babet tercih edilebileceği gibi, eğer bir akşam yemeğine davetliyseniz, topuklu ayakkabılar da tercihiniz olabilir. Ancak eteğin altından ayakkabının gözükmemesine özen gösterin.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git