Tesettür Kalem Etek Modelleri

Tesettür Kalem Etek Modelleri
20 Temmuz 2019 tarihinde eklendi, 8.156 kez okundu.

Bazı kıyafetlerin abartıdan uzak tek başlarına dahi şıklığı ve zarifliği sunabilme özelliği vardır. Bu özelliklerin hepsini aynı anda bayanlara sunma özelliği olan kalem etekler, her yaştan bayanın asil ve rahat bir tarzda giyinmelerine olanak sunar.

Tamamen düz ölçülere sahip olan kalem etekler, çok fazla gösteriş unsuru olmamasına rağmen üzerinde taşıyan her bayanın havasını değiştirme özelliğine sahiptir. Tesettür kombinlerinde kalem etek modellerine sıkça yer veren bayanlar, ister ofis kombini yaparken, ister günlük sokak modasını oluştururken tesettür kalem eteklerin en güzel tasarımlarından yararlanmaktadır.

Modern görüntüsü ile tesettürlü bayanlarında bu şıklıktan yaralanmalarını sağlayan markalar, kalem etek boyuna getirdikleri uzunluk sayesinde, kapalı bayanlarda diledikleri zaman kalem etek şıklığına bürünmelerini sağlamışlardır.

Tesettür Kalem Etek Modelleri İle Nasıl Kombin Yapılır?

kuaybe-gider-tesettur-etek-kombin

Tesettürlü hanımlar etek kombinlerinde daha çok üst olarak ne giyecekleri konusunda kararsızlık yaşasalar da, söz konusu kalem etek ile yapılan bir kombin olduğunda, her türlü üst kıyafet, kalem eteğin şıklığından nasibini alacaktır. Kalem eteğin klasik tarzını en iyi tamamlayacak olan birbirinden şık gömlek modelleri, modern iş kadını kalıbını en doğru şekilde yansıtacak kombinlerden olacaktır. Ayrıca kombini tamamlayacak en son dış giyim parçası olarak salaş duruşa sahip uzun bir hırka, kalem eteğin sadeliğini bir tık öteye taşıyacaktır.

tesettur-kalem-etek-kombinlerive-modelleri

Kalem etek denince pek çok kişinin aklında siyah modeller belirse de, yaz aylarına özel çıkarılan tesettür kalem etek modellerinin siyah dışında pek çok renk alternatifine sahip olduğunu görüyoruz. Bu sayede kalem etek ile yapılan kombinleri sıkıcı bulan tesettürlü hanımlar en güzel renklerin uyumu ile kalem etek şıklığını gösterişli bir şıklığa dönüştürebilir.

 

Ölçülü Giyinen Bayanların Kalem Etek Şıklığı Göz Dolduruyor!

desenli-lacivert-kalem-etek

Giyiminde ölçüyü her zaman ilk sırada tutan bayanların tercihi olan etekler, uzun kalem etek modelleri ile bu beklentilerini en doğru şekilde karşılamaktadırlar. Fiziğine güvenen ince uzun bayanların üzerinde son derece şık duran tesettür kalem etekler, gösterişli parçalarla kombinlendiğinde abiye tarzında oldukça kolay gösterilebildiği etek modelleridir. Her bayanın giyim dolabında bulunması gereken elit kıyafetlerden biri olan tesettür kalem etek modeli, spor kıyafetlerle bile kombinlendiğinde, bütünlük sağlayabilen kıyafetlerdir.

fusya-desenli-tesettur-kalem-etek

Her sezon farklı desen ve renkteki kumaşlarla, modası hiçbir zaman geçmeyen kalem etek trendine yenilikler kazandıran tasarımcılar, kendinden desenli kumaşlardan dikilmiş kalem etekleri, yeni sezonda tesettürlü bayanların beğenilerine sunmuştur.

Yüksek bel kesimine sahip olmasından dolayı vücudun daha toplu durmasına olanak sağlayan tesettür eteklerle fazlalıkların gizlenmesi ve daha fit ve uzun görünmek mümkündür. Kalem eteklerin her bakımdan bayanlara artı kazandıran özellikleri, her mevsim başta olmak üzere, her yeni sezonda farklı şıklıktaki kalem eteklere kombinlerde sıkça yer verilmektedir. Bu sayede ofiste, davetlerde ve günlük koşuşturma içinde kalem etek şıklığı vazgeçilmez bir hal almaya devam etmektedir.

 

Kalem Etek Kombinlerinde Renk Uyumu Nasıl Olmalı?

kuaybe-gider-tesettur-camel-kalem-etek-2016

Kalem eteğin zarafeti her renkte mutlaka kendini belli etse de, tesettür kombinlerinde renk uyumunu vazgeçilmez gören bayanlar için bazı ipuçları vermeyi uygun bulduk. Geçtiğimiz yıllarda en çok koyu kalem etekleri kombinlerde görürken, bu yılın yaz aylarında pembe başta olmak üzere, açık renklerin hakim olduğu bir kelem etek furyası görmek mümkündür. Her nesil bayanın kalem etek tutkusu, şıklık tutkusu ile aynı ölçüdedir denebilir. Bu sebeple sık sık kalem etek kombinlerine hayatın içinde yer veren tesettürlü bayanların renk kısıtlamasına gitmeden,  kalem eteğin her renkteki asaletini görebilirler.

kalem-etek-siyah-lefzen-tesettur-kalem-etek-2016

Tesettür etek gömlek kombinlerinde, etek modeli olarak kalem etek kullanılacaksa, bilinen renk uyumu kurallarına uymak, garanti şıklık için yeterli olacaktır. Açık ve koyu renklerin uyumu bu noktada kalem etek kullanımını favori kılacaktır. Koyu renk bir tesettür kalem etek üzerine açık renklerdeki bir gömlek ya da şık bir bluz, kalem eteğin ben buradayım demesine yetecektir.

tesettur-etek-kombinleri

Tesettürlü bayanların arasındaki bir kesimde kalem etek modellerini giymeyi cesaret işi olarak görmektedir. Bu noktada yanıldıklarını belirtirken, kalem etek modelleri, zariflikleri ile her bayanın zarif ve alımlı görünmeleri için en uygun seçenekler arasında olduğunu yinelemek isteriz.

 

Tesettür Kalem Etek Modelleri – GALERİ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git