Tesettürya

Tesettür Spor Giyiminde Yeni Akım: Athleisure

Tesettür Spor Giyiminde Yeni Akım: Athleisure

Dünya üzerinde yeni sezon trendlerinin en başında olduğu gibi tesettür spor giyiminde yeni akım, klasik giyim şekliyle spor giyimi birbirine karıştırmak. Bunu yaparken ölçüyü bilmek önemli, yani siz abiye şifon bir elbisenin altına spor koşu ayakkabıları giyemezsiniz ama taktığınız bir takı veya eşarp, şal bağlama yönteminizle oluşturduğunuz kombini sporlaştırabilirsiniz. Giyinmek ve süslenmek için çok zaman ayırmak zorunda kalmak istemeyenlerin akımı olan spor giyim eskiler de vasat ve paspal giyinmek olarak gözükse de şimdiler de en büyük moda akımlarının başında geliyor.

Bu giyim akımına alışmak ve dozunu ayarlamak zor gibi gözükse de bu kombinleri yapmanın iki seçeneği var. Birinci olarak spor kıyafet giymek ama bunu yaparken seçtiğimiz parçaların lüks kategoriler de olması ikinci bir seçenek ise yaptığımız kombinin bir parçasını yani şal, eşarp, mont, palto seçimimizi spor bir seçenekten tercih etmek. Tesettürlü bayanların en büyük sıkıntısı olan ayakkabı seçimi giydiğiniz bir elbise veya uzun bir eteğin altına artık spor ayakkabıyı seçmek normal sayılacak ama tabi bunu da tercih ederken standart kalıpların dışına çıkıp kibar yürüyüş ayakkabılarından seçmenizi tavsiye ederiz.

Spor giyim kıyafetlerinin, klasik giyimle kombini ile oluşan bu akıma modanın ileri gelenleri athleisure moda akımı  diyor ve artık moda dünyasında söz edilen ve en çok tercih edilen akım halini aldı. Hem rahat hem şık olmak için günlük koşuşturma içerisinde aşırı çaba harcayan bireylerin yarattığı ve vaz geçilmeyecek gibi duran akım tesettür giyiminde vazgeçilmezleri arasına girdi. Pardösü, kap ve paltolarla birlikte ya da tunik ve pantolondan oluşturduğunuz kombininize artık spor ayakkabı, spor bir sırt çantası, gözlük gibi aksesuarlarla şık ve sporu aynı çatı altında toplayıp kendi akımınızı yaratıp tarzınızın farklı olduğunun bir kere daha altını çizebileceksiniz. Moda diye uyumsuz bir şey yapmakta şıklık yaratayım derken aksi yönde şıklığımızın bozulmasına ve tarzımızın tamamen yok olmasına neden olabilir o yüzde bu akım ince bir çizgi bakıp, inceleyip iyiden iyiye öğrenip ondan sonra hayat içerisinde kullanmak gerekir.

 

Athleisure Moda Akımı – FOTO GALERİ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.