Tesettürya

Tesettür Spor Kombin Nasıl Yapılır?

Tesettür Spor Kombin Nasıl Yapılır?

Tesettürlü genç bayanların kendilerini daha iyi hissettikleri tarzlardan biri olan spor giyim şekli, rahat olurken şıklığında mümkün olduğu tarzlardan biridir. Şıklığı sadece abiye ve klasik giysilerde aramayan ve modern çalışan kadın kimliğine ara vermek isteyen bayanlar için, sıcak yaz günlerinde oldukça rahat edebilecekleri spor kombin önerileri bulunmaktadır.  Özellikle son birkaç sezondur spor kıyafetlere ağırlık veren markaların birbirinden şık hırka ve gömlek modelleri, çok parçaya bürünmeden rahatlık ve şıklık sağlamaktadır. Kat kat giyilen kışın ardından kendini hafif ve rahat hissetmek isteyen kapalı hanımlar, tesettür spor kombin önerilerine göz atarak, en şık önerileri kendi üzerlerinde deneyebilirler.

Tesettür Spor Kombin Yaparken Nelere Dikkat Edilir?

davet-gunluk-tesettur-kombinler

Yaz mevsiminde giyinmek birçok bayan için zorlayıcı konulardan biridir. Özellikle yazın şiddetli sıcaklarına meydan okumaya çalışan kapalı bayanlar için. Çoğu kez şıklığı ön planda tutan hanımlar, şıklık uğruna rahatlıktan vazgeçerek, terleten ve rahat hissettirmeyen kıyafetleri seçmekte. Bu noktada en rahat spor kombinler bayanların az da olsa rahat etmelerine ve günü keyifli geçirmelerine olanak sağlamaktadır.

Lazer-Kesimli-Suet-Puskullu-Yelek-tesettur-spor-kombin

Spor kıyafetlerin genellikle rahat hissettirme özelliğini, spor kombin kavramına da uyarlamak en önemli kısaslardan bir olsa gerek. Tesettürlü bayanlar için bol gömlek ve tunik modelleri, spor kombin yapmak için ideal kıyafetler arasındadır. Yaz mevsiminin gelmesiyle açık renklere ağırlık verilmesi de, spor kombinlerin daha dikkat çekici olmasına neden oluyor. Pudra pembesi ve açık mavi gibi renklere spor kombinlerde renk vermek, hem kendi adınıza hem de çevreye yayacağınız olumlu enerji adına önemli renkler arasındadır. Ayrıca spor kombinlerin vazgeçilmezi olan beyaz pantolon ve spor ayakkabı, mutlaka atlanmaması gereken detaylar arasındadır. Tesettür spor kombinlerde aksesuar kullanımını en aza indirmek ve şık bir kolye ya da yüzük ile aksesuar kullanımını sınırlamakta fayda vardır.

Tesettür Spor Kombin Yaparken Hangi Parçalar Kullanılmalıdır?

Tesettur-pembe-spor-kombin

Spor giyim denince akla ilk olarak pantolon tişört kombinler gelse de, tesettürlü bayanlar için spor kombin önerileri için birçok alternatif bulunuyor. Elbisenin rahatlığını spor tarzı ile yansıtmak isteyen bayanlar için hafif ve terletmeyen kumaşlardan dikilmiş bir elbise, şık bir başörtüsü ve sade bir aksesuar ile kombini tamamlamak yerinde olacaktır.

yazlik-spor-tesettur-kombin

 

Spor tesettür trençkot modelleri ise, dış giyimde bayanların rahat kombinler elde edeceği seçenekler arasındadır. Tek parça bir kıyafet ile dış görüntünüzü en üst düzeyde sportif bir görünüme büründürebilirsiniz. Tesettür spor kombinin vazgeçilmez parçaları arasında; tunikler, ayağa kadar inen hırkalar ve postacı tarzı denilen çapraz çantalar en ideal seçeneklerdir.

Tesettür Spor Kombinlerde Renk Uyumu Nasıl Olmalıdır?

genc-tesettur-giyim-spor-kombinler

Değişen zamanla birlikte son sürat değişen giyim modası da, birçok değişikliği ve farklılığı beraberinde getirmiştir. Geçmiş yıllarda renk uyumunun parçalar arasında birebir olmasına dikkat edilmesi gerektiği önerilirken, şimdilerde zıt renklerle yapılan kombinlerin ideal olduğu belirtilmektedir. Modayı yakından takip edenlerin artık bu bilginin bilincinde oldukları düşünüldüğünde, farklı renklerin bir kombinde toplanmış olması çok yadırganmamalıdır.

 

Küçük bu hatırlatma ışığında tesettür spor kombinlerin de de aynı renkleri bir arada bulundurmamaya özen göstermek gerekir. Özellikle tamamen beyazın yer aldığı tesettür kombinlerinin rahatsız edici bir sadelikte olması, dikkat çekici göze batmalara neden olacaktır.
spor-tesettur-kombinleri-grseller

tesettur-spor-kombin-nasil-yapilir spor-tesettur-kombinleri-2016

genc-tesettur-giyim-spor-kombinler

Yazlik-tesettur-kombin

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.