Tesettür Tunik Modelleri

Tesettür Tunik Modelleri
28 Temmuz 2019 tarihinde eklendi, 4.766 kez okundu.

Tesettür tunikler, tesettürlü bayanların vazgeçemediği kombin parçalarıdır. Özellikle yaz aylarında sıcak havalarda bayanların kurtarıcısı olan tunikler uzun, kısa, çiçekli modelleriyle genç tesettür giyime de çok özel bir görünüm katmaktadırlar. İslami giyim çerçevesinde yapılan kombinlerin bu tunikler ile taçlandırılarak daha da şık ve hoş bir görünüm kazandırılabilir.

Tunik Nedir? Nasıl Giyilmeli?

Tesettur-aimetrik-tunik-modelleri-2016

Bayan giyiminde tunik kavramı çok uzun yıllar önce giyim modası içinde yer alsa da, tuniklerin daha uzun ve kullanışlı olması tesettürlü bayanlara özgü bir kıyafet niteliği taşımasına neden olmuştur. Özellikle pantolon giymekten vazgeçmeyen tesettürlü bayanların kurtarıcısı olan tunikler basen ve kalça kısmının kapanmasına olanak sağlayan kıyafetlerdir. Kapalı bayanların tunik modellerine gösterdikleri rağbet karşısında, istediklerini en güzel modellerle bayanların beğenilerine sunan markalarda, özel günlerde bile rahatlıkla giyilebilecek şıklıkta tunik modelleri tasarlamaktadır. Açık bayanlarında tercih edebilecekleri bir üst giyim parçası olan tunikler, diz kapağının üzerinde olurken, tesettürlüler için hazırlanan tunik modellerinin boy kesimlerinin epey uzunca olduğu birçok modelde görülmektedir.

Pantolon Tunik Kombinlerinde Nelere Dikkat Edilmeli?

saatli-Tesettur-tunik-pantolon-Kombin-Modelleri

Çalışan ya da çalışmayan her tesettürlü bayanın gardırobunu açınca ilk tercihlerinden biri olan tunikler, son yılların en çok tercih edilen kıyafetlerinden biridir. Günlük hayatta kıyafetleri içinde rahat olmak isteyen bayanların vazgeçilmezi olmasının yanı sıra, kolay kombin edilme özelliği ile tunik modelleri her bayanın vazgeçemediği alternatifler arasındadır.

Tunik seçerken bayanların dikkat etmeleri gereken en önemli noktalardan biri, tunik boyunun vücut şekline göre doğru seçilmesidir. Kısa boylu bayanların özellikle çok uzun kesimi olan tuniklerden uzak durmaları gerekir. Kısa olan boyun uzun tunik boyu ile daha kısa görünmesi, kıyafetin modeli şık olsa bile, dikkatler tunik modelinin üzerinde değil, kısa ve basık görünen boyda toplanacaktır. Uzun boylu bayanlar bu konuda şanslı sayılmakta ve her boydaki tunik modellerini rahatlıkla taşıyabildikleri için tercih konusunda zevkleri doğrultusunda hareket edebilmektedir.

En Şık Tunik Modelleri Nerede Ve Ne Zaman Giyilmeli?

eflatun-cicekli-tunik-eflatun-benin-style

Kolay kombin edilme avantajından dolayı birçok tesettürlü bayan birbirinden farklı tunik modellerine gardırobunda yer verse de, aslında tunik kombini yapmak özen gerektiren bir konudur.

Pantolon üzerine rahatlıkla giyilen tuniklerde dikkat edilmesi gereken en önemli detay, tunik etek kesimi ve pantolon paçasının kesimindeki ince ayarı iyi yakalamak gerekiyor. Bu noktada bol kesim olan tunik modeli için pantolon modelinde dar paça tercih etmek, vücut yapısının doğru yansıtılmasını sağlar. Aynı şekilde İspanyol paça diye tabir edilen bol paça pantolon üzerine daha dar kesimli bir tunik tercih etmek yerinde olacaktır. Bu şekilde yapılan bir tunik pantolon kombini ile uzun ve gösterişli görünmek mümkündür.

Birçok yerde giyilmesi mümkün olan ve kapalı bayanların şık görünmelerini sağlayan tunik modellerinde, spor ya da klasik olan tarzın iyi belirlenmesi ve buna uygun seçim yapılması gerekiyor. Özel davetlerde de rahatlıkla giyildiğinde şıklık unsuru olabilen tunik modelleri arasından daha çok abiyeye kaçan tasarımlar tercih edildiğinde, şık ve zarif bir kombin elde etmek kaçınılmaz olacaktır.

triko-tesettur-spor-tunik-modelleri

Kapalı bayanlara rahatlığı kaçınılmaz kılan spor tunik modelleri ise, her zaman ve her yerde giyilmesi uygun olan seçeneklerden biridir. Yaz ayına uygun desen ve renkleri ile bayanlara kendilerine iyi hissettirecek modeldeki tunikler, günlük yaşam içinde bayanlara en iyi şekilde eşlik edecek kıyafetleri olacaktır.

Etek Tunik Kombini Yaparken Nelere Dikkat Edilmeli?

etek-tunik-kombini

En şık modellerini genellikle bayanlar pantolon kombini ile bağdaştırsa da, doğru bir şekilde kombin edildiğinde, etek ve tunik kombini ile de gayet şık olmak mümkündür. Etek ve tunik kombininin zor olmasından dolayı kolaya kaçmayı tercih eden bayanların yeri geldiğinde zoru göze alıp, etek ve tunikle de şık ve zarif olunabileceğini göstermeleri gerekiyor. Doğru yapılmış bir etek tunik kombini görüldüğünde iç geçiriyor fakat kendi üzerinizde denemeye cesaret edemiyorsanız, dikkat etmeniz gereken en önemli noktanın tunik boyu olduğunu bilmelisiniz. Boyu çok fazla uzun olmayan ve kalçanın hemen üzerinde kalan bir tunik, şık etek ile kombin edilmeyi hak eden parçalardan biri olmaktadır. Ayrıca yırtmaçlı olan tuniklerde etek ile kombin edilebilen modeller arasındadır.

Tunik Kombinlerinde Aksesuar Seçimi Nasıl Olmalı?

Siyah-Beyaz-Tunik-Kombinleri

Kıyafetlerin olmazsa olmazı olan aksesuarlar, tesettürlü bayanların yaptıkları kombinlerinde özen gösterilmesi gereken detayları arasındadır. Özellikle sade bir tarzı olan bayanların en çok ihtiyaç duydukları aksesuarlar arasında uzun kolyeler yer almaktadır. Tunik üzerinde duran kolyenin şıklığı kaçınılmaz kılsa da, kolye seçiminde tunik modelini baz almak, aradaki uyumun yakalanmasını mümkün kılacaktır. Eğer tunik modeli karışık desenli ve göz yoran renklerden oluşuyorsa, kolye modelinin olabildiğince sade olmasına dikkat etmek gerekir. Aynı şekilde sade bir tunik modelini gösterişli bir havaya sokmak için, tek bir zincir üzerinde oldukça iri modeli olan bir kolye, kombinin parlamasını sağlayacaktır.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git