Tesettürlü Bayanlar İçin Saç Bakım Önerileri

Tesettürlü Bayanlar İçin Saç Bakım Önerileri
21 Şubat 2016 tarihinde eklendi, 1.798 kez okundu.

Sağlıklı saçlara sahip olmak için, saçların kökten beslenmesini sağlamak ve hava ile temas etmesine olanak sağlamak gerekir. Tesettürlü bayanlar için saç bakımı ikinci plana atılmış bir konu gibi görünse de, kendine saygısı olan pek çok bayan saçlarının parlak ve sağlıklı olmasını ister. Bu nedenle başörtülü olmayı seven ancak elinde olmayan nedenlerden dolayı çeşitli saç sorunlarına maruz kalan bayanlara özel saç bakım önerileri ile karşınızdayız.

tesetturlu-bayanlar-icin-sac-bakim-onerileri

 

Saç Yapınızı Tanıyın, Sağlıklı Saçlar Geri Gelsin

Her saç yapısının farklı olduğu düşünüldüğünde, saça gereken bakım kürleri de elbette farklılık gösterecektir. Bu nedenle saçlarım sağlıkla parlasın diyen bayanların öncelikle saç yapılarını iyi tanımaları gerekir. Kuru bir saç dersinden dolayı kaynaklanan kepek sorununa özel olarak, saç derisini yumuşatan ve kepeği yok eden bakım kürleri denenmelidir. Saçlar çabuk yağlanma özelliğine sahipse, bu tür saç yapısı içinse, yağlanmayı geciktiren bakım kürleri tavsiye ediliyor.

sac-bakim-urunleri-yaglari

 

Tesettürlü bayanlarında sağlıklı saçlara sahip olmaları en doğal haklarıdır. Özellikle çalışan ve bundan dolayı gün içinde saatlerce başörtüsü içinde kalan saçlarda, cansızlık, matlık hatta saç dökülmesine kadar birçok sonuç ortaya çıkar. Başörtülü olmak saç dökülmesi ve diğer saç sorunları için tek başına bir etken olmasa da, saçların belli bir süre hava ile ilişiğini kesen başörtüsü bu anlamda önemli bir faktör olarak nitelendirilebilir.

Özel günlerde bayanlar arasında saçlarını açmak isteyen bayanların sönük ve sağlıksız saçlarından dolayı bu fikirlerinden vazgeçmemeleri için belirli aralıklarla, saça parlaklık veren bakım önerilerine kulak verebilirler. Sürekli toplanan saçlar birde bone ile daha da sıkıştırıldığında saçların hava alması daha da zorlaşır. Saçların kaybettiği nefesi tekrar kazandırmak için, müsait olunan yerlerde saçın hava almasına olanak tanımak yararlı olacaktır.

 

Saç Bakımına İyi Gelen Doğal Yağlar

sac-bakim-urunleri

Saç bakımına iyi gelen birçok doğal yağ çeşitleri vardır. Saça iyi gelen badem yağı ve zeytinyağı en az haftada bir kere saç diplerinden uca doğru uygulandığında saçlardaki değişim hissedilecektir. Denenmiş ve fayda görülmüş olan tüm saç bakım maskelerini kapalı bayanlarda rahatlıkla uygulayabilirler. Etkili bir sonuç alabilmek için önce saç tipini iyi belirlemek, ardından en uygun bakım maskesine karar verilmelidir. Tüm bu doğal saç bakım önerilerinin yanı sıra, kullanılan şampuanların içerikleri ve sağladıkları yararlarda büyük önem taşıyor. Saç dökülmesini önlemek için kremli şampuanları tercih etmemek saçları bol su ile durulamak gerekir. Saçlarını başörtü ve şapka ve benzeri aksesuarlar ile kapatmak durumunda olanlar için özel olarak çıkarılmış olan şampuanlar daha çok yarar görülmesini sağlayacaktır.

Tesettürlü Bayanlar İçin Saç Bakım Önerileri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Elif dedi ki:

    Ben Zigavus’un hava almayan saçlara özel şampuanını kullanıyorum. Kapalı bayanları düşünerek yapmışlar 🙂 çok memnunum saç dökülmem azaldı ve saçlarıma parlaklık geldi 🙂 Herkese tavsiye ederim.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git