Tesettürlü Bayanların Hazırlanırken Kullandığı Malzemeler

Tesettürlü Bayanların Hazırlanırken Kullandığı Malzemeler
12 Ekim 2016 tarihinde eklendi, 1.575 kez okundu.

Giyinirken şıklığı garantilemek için giyilen parçaların yanındaki aksesuarlar oldukça önemli değere sahip malzemelerdir. Tesettürlü bayanlar içinde aynı durum söz konusu olup, tesettüre özgü bazı aksesuarlar daha şık ve zarif görünmeyi sağlamaktadır. Sadelikten yana olan tesettürlü hanımlara bu tür aksesuarlar çok fazla hitap etmese de, gösterişi seven kapalı bayanlar için kullanılan her malzeme güzelliğin önemli bir ölçütüdür.

Farkı Tasarımlarda Olan Tesettür Bone Modelleri

Geçtiğimiz yıllarda tesettür giyim modası daha kapalı giyim amacına yönelik iken, şimdilerde güzelliğin ve şıklığın ön planda olduğu tesettür modası büyük ölçüde kapalı bayanların ilgisini çekmektedir. Dışarı çıkarken kapalı bayanların en çok ihtiyacı duydukları boneler farklı renklerde olduğu gibi, artık farklı tasarımlarıyla da dikkat çekiyor. Şalı ile birleşik olan bone modelleri hızlı hazırlanmayı ve kullanım rahatlığı sağlarken, ön kısmı modelli olan bonelerde eşarp altındaki bonenin oldukça tarz görünmesine neden olmaktadır.

Tesettür Topuz Tokası

 

Tesettürlü bayanların hayatını kolaylaştıran, uzun uğraşlar sonunda elde edilen düzgün topuzları rahatlıkla yapmayı sağlayan topuz tokaları, özellikle genç tesettürlü bayanların tercih ettikleri malzemeler arasındadır. Eşarp ya da şalın düzgün bağlanmasını sağlayan topuz tokaları aynı zamanda gösterişli bir başörtüsü bağlama şeklini elde etmeyi sağlamaktadır.

Süslü Eşarp İğneleri

Süslü Eşarp İğneleri

Bir yere giderken hazırlanma sürecinin kısa ve çabuk olmasını isteyen tesettürlü bayanlar için pek çok kolaycı ve şık malzemeler bulmak mümkündür. Genellikle eşarbı sabitlemek için kullanılan toplu iğnelerin yerini şimdilerde şık ve süslü eşarp iğneleri almış durumdadır. Her kıyafete uygun renkte ve modelde alınmış olan eşarp iğneleri, küçük ancak etkili bir şıklık unsuru olarak başınızın üstünde taşıyabilirsiniz.

Hijab Bone Modelleri

 

Tesettür şal bağlama şekli olarak pek çok kişinin aşina olduğu hijab stili, farklı ve kullanışlı boneleri ile birçok bayanın hazırlanma sürecinde tercihi olmaktadır. Boynun ve başın iyice kapanmasını sağlayan hijab boneler, yakası açık olduğu için giyilmeyen tunik ve bluzların rahatlıkla giyilmesine imkân vermektedir. Mutlaka birçok kapalı bayanın yakası açık olduğu için uzun süredir giymediği kıyafetlerin olduğu düşünüldüğünde, her tesettürlü bayanda olması gereken bone çeşitlerinden biridir diyebiliriz.

Tesettür Kıyafetlere Uygun Kolye Ve Bileklikler

Tesettür Kıyafetlere Uygun Kolye Ve Bileklikler

Tesettürlü olmak kadının aksesuar kullanımından vazgeçmesi gereken bir giyim şekli hiçbir zaman olmamıştır. Bu sebeple bayanların oldukça severek taktığı kolye ve bileklikler, tesettürlü hanımlar içinde farklı koleksiyonlar halinde tesettürlü bayanların beğenilerine sunulmaktadır. Yakayı örten eşarp altından görünmesi için uzun olması gereken kolyelerde, sade bir üst kıyafet üzerine irice bir kolye modeli seçmek, dikkat çekici bir şıklığa ulaşmayı sağlayacaktır.

 

Kolye seçiminde tesettürlü bayanlar gösterişli modellere yönelirken, bileklik seçiminde zarif ve şık olan bileklik modellerinden yana tercih yapmaları abartıdan uzak bir şıklıkta olmalarını sağlayacaktır. Modern bir tesettür kombin içinde olmak için kıyafetlere uygun aksesuar seçimi oldukça önemlidir. Bunun için kendinden aksesuarlı olan kemerli ve deri detaylı kıyafetlerde daha kısıtlı aksesuar kullanımını gerektirmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git