Tesettürlü Gençlere Özel Makyaj Trendleri

Tesettürlü Gençlere Özel Makyaj Trendleri
6 Mart 2019 tarihinde eklendi, 286 kez okundu.

Tesettürlü Gençlere Özel Makyaj Trendleri her geçen gün daha fazla  ilgi görmeye devam ediyor. Doğru makyaj uygulamalarının  sıkı takipçisi olan kadınların, objektif kullanıcı yorumlarına olan ihtiyacı da artıyor.

Tesettürlü kadının makyaj yapması kimi çevrelerce uygun görülmezken, kimilerine göre de gayet normal karşılanıyor. Bu noktada esas olan İslam dininin kurallarıdır. Söz konusu gençler olunca şunu unutmamak gerekir. Makyaj sadece güzel görünme amacı gütmez. Cilt problemleri yaşayan gençlerin tedavi süresince kapatmaları gereken ve rahatsız oldukları kusurları mevcut. Tedavi sonrası iyileşmeyen lekeler, derin gözenekler, güneşe duyarlılık gibi bir çok problem için bazı makyaj ürünleri piyasada satışa sunuluyor. Bunun yanında, evinde bakımlı olmak ve iyi ürün kullanmak isteyen kadınları da unutmamak gerekir.

Peki cildi koruyup daha düzgün bir zemin hazırlayan fondötenler var mı? Bu yılın makyaj trendlerini uygularken aşırıya nasıl kaçmamış olurum? Gerçekten dürüst ürün tavsiyelerini nereden bulabilirim? Bu gibi soruların varsa doğru yerdesin…

Kusursuz Fondöten Hayal Değil

Makyaj trendi denince bu senenin ilk akla geleni Meghan Markle ile yükselişini sürdüren yok gibi makyaj trendi  Uzun süre bu görünümle karşılaştık. Kusursuz görünen bir ten, canlı bir allık, genç görünüm. Artık tüm makyajlardan neredeyse ikinci ten gibi duran bir uygulama bekleniyor.

Gençlerin cilt problemlerini daha fazla yaşadığını düşünürsek, hafif yapıda kalıcı bir fondöten akla gelen ilk çözüm. Fakat tedavi ile birlikte öncesinde kullanacağınız güneş koruyucu nemlendiriciniz, cildinizi daha pürüzsüz hale getirmeye yardımcı olacaktır. Nemlendiricinizi fondötenden  önce kullanmış olmalısınız. Cildiniz fondöteni iyice emmiş olmalı. Dermokozmetik ürünler tercih edebilir veya güneş kremi kullanabilirsiniz.

Uygun Fiyatlı Fondöten 

Uygun fiyatlı ve kaliteli fondöten arayışında olan gençler için Cocosh She iyi bir alternatif olacaktır. İpeksi ikinci bir ten görünümünü sevenlerin tercihi bu fondöten, ıslak bitişe sahip. Akışkan yapıda olduğundan, kullanamadığınız fondötenlerle karıştırabilirsiniz. Bu açıdan tam bir kurtarıcı. Hazır Glass Skin trendi varken bu trende en uygun fondöten seçimi bu olacaktır. Glass skin trendi, canlı parlak ayna gibi bir cilt demek.

  • Mat ve yoğun kapatıcılık istiyorsanız, biraz pudra karıştırıp uygulayın. Ya da üstüne transparan pudra geçebilirsiniz. Veya iki kat uygulayabilirsiniz. İkinci katta bile ağırlık yapmaz.
  • Makyaj masanızda yapısını sevmediğiniz fondötenlerle karıştırıp kullanabilirsiniz.
  • Yüzünüzde uzun süre kalmasına rağmen fondöten sürmemiş gibi genç bir görünüm isteyenlere uygun.
  • Asla cildinizden daha koyu veya daha açık fondöten kullanmayın. Bu sizi olduğunuzdan yaşlı ve yorgun gösterir. İndirimlerde iki renk alıp karıştırmayı deneyebilirsiniz. Bu renk oyunu çok daha iyi bir görünüm elde etmenizi sağlar.

 

Her Tene Yakışan Uygun Fiyatlı Allık

Her tene yakışan uygun fiyatlı allık deyince akla gelen ilk renk tonu şeftali. Fakat nokta atışı yapmak istiyorsanız diğer tonlarını da deneyin. Yüzünüzde 4-5 saate kadar kalan, tozutma yapmayan ve pigmentasyonu gayet iyi bir seçenek. Katlanma bölgesine de uygulayabileceğinizi unutmayın.

Ama ben kontür yapmayı seviyorum ve uygulamayı da beceremiyorum diyorsanız, Brontouring trendi sizin için var diyebiliriz. Bu trend bronzer kullanılarak sıcak bir görünüm elde etmeye deniyor. Bunun için bronzlaştırıcı pudralardan edinmen ve kontür gibi uygulaman yeterli. Essence sun club veya Rimmel London Natural Bronzer ları inceleyebilirsin.

Dudaklarım Aşırı Kuru

Böyle sorunu olan gençlerin fazla olduğunu biliyoruz. Lip balm deyince işin uzmanı olmuş gençlerin hakkını yememek gerekiyor. Ve bu naneli dediğinizi de duyar gibiyiz 🙂 Adı üstünde, ilk yardım gibi imdadınıza koşacak ürünlerin başında geliyor. Dolgunlaştırıcı etkisi var. Kokusu Viks gibi olsa da, renksiz ama sağlıklı ürünlerden.

Takma Kirpik Etkisi

2019 makyaj trendi maskarasız olmaz. Gür kirpikler her zaman moda. En iyi maskarayı ararken maskara bazlarının hemen her maskarayı en iyi hale getirebileceğini düşündünüz mü? Ucuzundan pahalısına, satın aldığımız her maskarayı daha verimli kullanmak elinizde. İsterseniz şeffaf renkte olanlarını kullanıp doğal ama bakımlı görünün isterseniz beyaz olanlarını maskaradan önce sürüp takma kirpik etkisini yakalayın.

Daha fazla sorunuz varsa bize yazabilirsiniz.

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git