Tesettürlü Gençlerin Tercih Ettiği 5 Stilden Hangisi Sensin?

Tesettürlü Gençlerin Tercih Ettiği 5 Stilden Hangisi Sensin?
4 Kasım 2019 tarihinde eklendi, 77 kez okundu.

Eklektik sokak modası muhafazakar giyim stillerinin bambaşka yorumlarla hayat bulmasını da beraberinde getiriyor. Farklı parçaları buluşturmaktan hoşlanan stil sahibi kadınlar, kimi zaman cesur bir yaklaşımla sadece ayakkabının bile muazzam bir aksesuara dönüşmesini sağlayabiliyor. İlham veren trendler, tesettürlü gençler için bir yol haritası çıkarıyor ve bu yol, kreatif bakış açılarıyla harmanlandığında ortaya benzersiz bir şıklık çıkıyor. Son dönemde tesettürlü gençlerin favorisi olan 4 stil, size de ilham verebilir. 

Salaş ve Konforlu!

Salaş ve Konforlu!
Salaş ve Konforlu!

Tesettürlü gençler, regular kesimin bile yetersiz kaldığı bir konfor çıtası yakalamayı başardı. Bol paça pantolonlar, oversize gömlekler ise bu stilin dinamikleri olarak gençlerin gardırobunun joker parçaları oluyor. Şık görünmek isterken konforundan da ödün vermek istemeyen kadınların mottosu olan salaş kesimler, yepyeni trendlerle havalı bir stile dönüşüyor. Zahmetsiz şıklık yakalamanın kolay yolu olan salaş ve konforlu stil, günlük hayatta karşımıza çok daha yoğun bir şekilde çıkıyor. 

Modern ve Romantik Stil!

Modern ve Romantik Stil!

Salaş stili şık bulmayan tesettürlü gençler ise romantik ve bir o kadar da çağdaş kent kadını imajını destekleyen bir stile yöneliyor. Bu stilde kullanılan her bir parça mükemmel bir renk ahengi yakalıyor ve aksesuar kullanımı da minimal düzeyde tutuluyor. Çok iddialı olmayan ve ancak şıklığı da % 100 yansıtan bir stil olması, bu tarzın çalışma hayatına da rahatlıkla taşınabilmesini sağlıyor. Tek parça elbiseler, tunik ve pantolon kombinleri modern bir bakış açısı ile yorumlanıyor. 

Sofistike Stil!

Sofistike Stil! Kaynak: Aysha

Duruşunu korumayı başaran ve sezon trendlerine cesurca arkasını dönen gençlerin favorisi ise sofistike stil oluyor. Asalet ve sadelik bu stilin olmazsa olmazı ve kişisel yorumlarıyla tarzını hareketlendiren gençleri en çok bu stil çerçevesinde görebilirsiniz. Sofistike stilde her kombinin sadece tek bir starı oluyor ve bu star kimi zaman bir kolye kimi zaman da şık bir çanta olabiliyor. 

İkonik Stil!

İkonik Stil!

Markaların her yeni kreasyonunu mercek altına alan gençlerin seçimi ise ikonik stil oluyor. Mevcut kombinlerden ilham alarak kendi yorumlarıyla iddialı bir duruş yakalamak isteyenlerin seçimi olan bu stilde konfordan ziyade etkileyici duruş önemli! Ortaya moda dergilerinin kapaklarından çıkmışçasına özenle seçilmiş parçalar ve trendleri net bir şekilde yansıtan kombinler çıkıyor. 

Muntazam Stil!

Muntazam Stil!

Bakıldığında tüm parçaların muntazam bir duruş sergilediği bir stil de tesettürlü gençlerin favorisi oluyor. Pliseli etekleri ya da asimetrik kesim bluzları bu stili benimseyen gençlerin üzerinde göremezsiniz. Düzgün duruşunu gün boyunca koruyan parçalar özenle seçiliyor ve kombinlerde göz yoran hiçbir detaya yer verilmiyor. Haliyle bu tarzı benimseyen gençler parça seçimini çok daha titiz bir şekilde yapıyor ve kendine göre karakterize ederek şıklığını güçlendiriyor. Defilelerde podyumda gördüğünüz o muntazam duruş bu stilin en temel hedefi oluyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git