Tesettürya

Sünnet Annesi Tesettürlü Abiye Elbise Kombinleri ve Kıyafetleri

Sünnet Annesi Tesettürlü Abiye Elbise Kombinleri ve Kıyafetleri

Sünnet düğünü için erkek çocukları birbirinden şık sünnet kıyafetleri ile donatılırken, çocuklarından heyecanlı olan annelerde, düğün sahibi ve sünnet annesi olarak oldukça şık bir kıyafet arayışı içine girmektedir. Böyle bir günde abiye kıyafet giymek kaçınılmaz olurken, nasıl bir modelde karar kılınacağı, üzerinde düşünülmesi gereken bir konudur. Erkek çocuğun ilk mürveti niteliğindeki sünnet düğünlerinde anneler hüznü ve gururu bir arada yaşamaktadır.

sunnet-annesi-icin-gonul-kolat-kiyafetleri

Kusursuz bir sünnet düğünü için her detay ile yakından ilgilenen anne, aynı zamanda misafirlerini şık bir elbise ile karşılamak ister. Bu nokta da sünnet annesi abiyeleri de önemli bir moda akımı niteliğinde olması abiye elbise satan mağazalarda bu kategoride oldukça şık elbise bulmayı kolaylaştırmıştır.

Sünnet Annesi Abiye Modelleri

En az kendi düğünlerindeki adar heyecanlı olan sünnet anneleri, bu özel günde zarif bir şıklığa bürünmek için aylar öncesinden büyük bir arayış içindedirler. Keyifli olduğu kadar zor olan sünnet annesi abiye seçiminde, sünnet annelerine yardımcı olan abiye sezonu, dikkat çekici bir sünnet annesi olmayı sağlamaktadır.

kapali-sunnet-annesi-kiyafetleri

Sünnet anneleri için kıyafet seçimini büyük ölçüde abiye ile sınırlı tutmak seçimin daha çabuk verilmesini sağlar. Diğer yandan elbise modelinden hangi renk olacağına kadar bir çok detay sünnet annelerinin sıkılmadan kafa yordukları detaylardır. Fotoğraflarda şıklığı ve bu özel günün gururu ile poz verecek olan sünnet annesi, şıklığı için fizik yapısını göz önünde bulundurarak elbise modeline karar verilmesi yerinde olacaktır.

Sünnet Anneleri İçin Vazgeçilmez Beyaz: Ekru

Son yıllarda sünnet anneleri oğullarının sünnet düğününde şıklık yarışına girerken, beyaz giyme modası oldukça revaçta olup, pek çok sünnet annesi abiye rengi seçiminde beyazın yeni modası ekruyu tercih etmektedir.

mislina-beyaz-ekru-tesettur-abiye-sunnet-annesi

Sünnet düğününün anlam ve önemine uygun çocuklarının saflığına ortak olmak isteyen annelerin tercihi olan ekru elbise modelleri, sünnet annesinin anne olarak o gecede oldukça ilgi çekici güzellikte olmalarını sağlamaktadır. İsteğe göre hafif kabarık olabilen ekru abiye elbise içinde sünnet anneleri büyük ölçüde gelini andırmaktadır. Böylelikle sünnet çocuğu için eğlenceli bir sünnet gecesi geride kalırken, anne içinde aldığı iltifatlar önemli bir anı olarak kalacaktır.

Tesettürlü Annelere Sünnet Elbiseleri

Tesettür modasının büyük ölçüde her moda akımına ayak uydurabilen çağdaş bir giyim tarzı olması,  tesettürlü sünnet annelerinin de düğünlerde son derece şık olmalarını sağlamaktadır. Tesettür modasının önde gelen markaların mağazalarında sünnet anneleri için tasarlanmış şık ve zarif tesettür elbiseler model ve renk bakımından birçok seçenek sunarken, bu modeller arasında da seçim yapılacağı gibi, sünnet annesi olarak her annenin içine sinen modeli bulabilmesi için özel dikim yapan tasarımcılardan da yardım almak mümkündür.

haki-sema-simsek-sunnet-annesi-kiyefetleri

Tesettürlü sünnet anneleri için oldukça çok sayıda olan abiye modelleri, beyaz olabileceği gibi çok farklı renkler de sünnet annesi olarak gönül rahatlığı ile taşınabilir. Oğlunun sünnet düğünün de gösterişli bir şıklıkta olmak isteyen anneler taş ve dantel işlemeleri yoğun olan abiye elbiseler içinde hayal ettikleri şıklığa ulaşabilirler. Dikkat çekici şıklığı daha da çok hissetmek isteyen sünnet anneler ise; abiye elbise de az da olsa kuyruk detayına seçtikleri model için yer verebilirler.

Sünnet Annesi Abiye Üzerine Eşarp Mı Şal Mı?

ten-rengine-gore-esarp-ve-sal-secimiSünnet annesi olmak, kıyafet seçme aşamasına geldiğinde annelerin bu işin oldukça zor olduğunu anlamalarına neden olan zor bir meseledir. Uzun süren tesettür sünnet annesi elbise denemeleri sonucunda bir modelde karar kılan annelerin bir sonraki karar vermeleri gereken detay başörtüleridir. Bu konuda tesettürde eşarp ve şalı kıyafet kombinlerinde sıkça tercih edecek olan anneler için eşarp mı yoksa şal mı bağlanması gerektiği oldukça önemli bir konudur.

tesettur-sal-mi-esarp-mi

Bu konuda karar verilen sünnet anne kıyafeti üzerindeyken kişinin uygun modeldeki şal ve eşarp modellerini denemeleri doğru tercihin yapılmasını sağlar. Erken yaşta anne olup, genç sünnet annesi pozisyonundaki anneler için şal daha çok tercih edilirken, daha orta yaşta olan anne adayları için birbirinden şık ve elbise ile uyumlu eşarp modelleri tercih edilmelidir. Ancak sünnet annesi olmanın hakkını vermek isteyen birçok bayan başörtüsünü kuaförde yaptırmayı uygun görürken, birbirinden şık türban ya da şal tasarımları ile abiye rengi ile uyumlu şal ya da eşarp tercihi anne adayının kendi zevkine kalmıştır.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.