Umre Yolcuğuna Güven ile Çıkın

Umre Yolcuğuna Güven ile Çıkın
12 Ekim 2019 tarihinde eklendi, 50 kez okundu.

Umre, Müslümanlar için önemli bir ziyaret ve aynı zamanda bir ibadettir. Arapça bir kelime olan ve “ziyaret” anlamına gelen bu ibadet, hac ibadetinden farklı olarak herhangi bir zamana bağlı kalmaksızın yapılan bir ibadet türüdür. Bu ibadette de ihrama girilerek Kâbe tavaf edilir, Safâ ile Merve arasında sa’y yapılır. Yani tek farkı, Haccın mevsimi varken, umrenin mevsimi ve zamanının olmamasıdır. Kutsal topraklara bir ziyaret yapmak isteyenler, Umre Tur firmaları ile anlaşarak istedikleri zaman diliminde toplu halde bu ibadeti gerçekleştirebilirler. 

2020 Umre turları

Her sene belirli zamanlarda İnanç Turizm’in düzenlediği umre turlarına katılmak için zamanında hareket etmek önemlidir. Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte biraz daha sakin ve serin havada kutsal toprakları ziyaret etmek isteyenler şimdiden yerlerini ayırabilirler. 2020 umre turları başlarken yakın bir zamanda ibadeti yerine getirmek isteyenlere sunulan fırsatları değerlendirmek ve ibadet görevinizi huşu içinde yerine getirmek için firma ile iletişime geçebilirsiniz. Yılların birikim ve deneyimine sahip olan, uzman rehber hocaların eşliğinde umre ibadetini yerine getirirken ibadetten haz alacaksınız. İnanç Turizm, umre turlarında en çok tercih edilen organizasyon firması olarak 2020’de de siz değerli müşterilerine ayrıcalıklı hizmetler sunuyor. 

Yılların birikim ve deneyimi ile umre özlemi çekenlere en iyi şekilde yardımcı olan İnanç Turizm, yeni dönem kayıtlarına başladı. 2020 umre turları, yeniden heyecan verici yönleriyle yapılmaya başlayacak. Şimdiden yerini kapmak isteyenlerin acele etmelerinde fayda var. Erken kayıt indirimlerinden yararlanarak kutsal topraklara yolculuk yapmak isteyenlere sunulan ayrıcalıklı hizmetlerden yararlanmak için firmanın iletişim numarasından iletişime geçebilirsiniz.

Hayatınızda bir kere de olsa umre yapın

İbadetlerin özü, vaktinde yapıldığında kendini gösterir. Her ne kadar belli bir zamanı olmasa da ömürde bir defa umre yapmak Peygamber efendimizin (s.a.v) sünnetidir. Bu sünneti yerine getirmenin en güzel zamanı gençlik dönemidir. Her ibadet, gençlik döneminde daha fazla haz verir ve umre ibadeti de bu dönemde yapıldığında daha fazla heyecana ve duygusallığa neden olur. Arafat ve Müzdelife vakfesi ile kurban kesme ve şeytan taşlama gibi farizaların yerine getirilmediği Umre ibadeti, bu eksikliklerinden dolayı “Hacc-ı sağir” yani “küçük hac” olarak adlandırılır. Hac ibadetinde ise bunlar da yapıldığı için hac ibadetine “hacc-ı ekber” yani “büyük hac” denmektedir. 

Umre turlarına nasıl yapılıyor?

Umre turu düzenleyen firmalar, 7,10 ve 14 günlük turlar düzenlerler. Bir de Ramazan Umresi olarak düzenlenen turlarda Ramazan ayı boyunca kutsal topraklarda kalınır. Kişiler maddi bütçelerine göre veya zamanlarının elvermesine bağlı olarak istedikleri bir organizasyona katılabilirler. 2020 umre tur fiyatları ile yeni sezonda kutsal topraklara doğru yolculuk yapmak isteyen ve buranın manevi atmosferini yaşamak isteyenlere özel seçenekler sunan İnanç Turizm, yeni dönemde uygun fiyatlarıyla kutsal topraklarda zaman geçirmek isteyenlere yardımcı olmaya devam ediyor.

Tecrübeli rehberler eşliğinde kutsal topraklara yolculuk yapın

Umre ibadetinde en önemli şey kutsal toprakları bilen ve hakkında bilgi sahibi olan bir rehber eşliğinde ziyareti gerçekleştirmektir. Umreye gidenlerin en çok şikâyet ettikleri durumların başında da bu geliyor. Deneyimsiz, hitabeti güçlü olmayan rehberler eşliğinde umre ziyareti yapanlar, beklentilerini elde etmeden geri dönmek zorunda kalıyorlar. Yılların birikim ve deneyimine sahip olan ve Mekke ile Medine topraklarını çok iyi bilen, siyer bilgisine hâkim olan rehberler eşliğinde yapacağınız umre ziyaretinizden çok daha memnun kalacaksınız. İnanç Turizm, yeni sezon umre turları ile her bütçeye uygun seçenekleri sunmaya devam ederken umre ziyaretinin verdiği eşsiz doyuma ulaştırıyor.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git