Zehra Uçar Tesettür Giyim Tasarımları

Zehra Uçar Tesettür Giyim Tasarımları
4 Mayıs 2015 tarihinde eklendi, 1.486 kez okundu.

Tesettür giyim modası yaratıcılarından ve tesettür giyime her zaman yeni soluk veren isimlerden Zehra Uçar çok küçük yaşta tesettür giyimi tercih ettiği ve küçük yaşında kendi zevkine uygun kıyafetler bulamadığı için dikiş dikmek zorunda kalmış ve kendi kıyafetlerini tasarlayıp oluşturmaya başlamıştır. Zaman içerisinde aldığı kurslar ve eğitimlerle zevkle yaptığı bir iş haline gelen tesettür giyim tasarımcılığı konusunda en çok aranan bir isim haline gelmiştir ve hala da hem tasarımcılık hem de üniversite eğitimine devam etmektedir. Instagram‘da 76 bine ulaşan takipçi sayısı ile tesettürlü genç kızların ve her yaş kesiminden bayanın yakından takip ettiği bir isim.

zehra-ucar-tesettur-giyim-modelleri-5

Sade ve canlı renk verdiği tasarımlarında, sezonun trendleri ile muhafazakar giyim trendlerini birleştiren Zehra Uçar‘ın özellikle pelerin tunikleri, yakın takipçilerinden özel ilgi görmekte ve beğeni toplamakta. Dar ve vücut hatlarını belli eden tasarımlar yerine, bol ve rahat kesimli ve zarif bir duruşa sahip kalıplar tercih ederek her yaştan hanımın tercihi olan sevilen tesettür giyim tasarımcısı, sektörde emin adımlarla ilerlemekte ve giderek tasarımları daha da ilgi görüyor.

zehra-ucar-tesettur-giyim-modelleri-3

Daha çok genç bir yaşta olan Zehra Uçar tasarımlarında bol pelerinimsi tunikler, salaşlığın ve rahatlığın ön planda olduğu kap, ferace, pardösü ve kaban modelleriyle çalışmaya ve yeni tasarımlar yapmaya devam etmektedir. Özellikle dış giyim konusunda tasarımlar yapmakta ve tasarımlarında vücut hatlarının belli olmaması konusunda dikkat ettiğini söylüyor. Şimdilerde sosyal medya üzerinden ve internetten online olarak yaptığı satışlarla tasarımlarını takip eden tesettürlü bayanlara ulaşmaktadır. Tasarımların fiyatlarının ekonomik olması da herkesin ulaşabilmesine ve tercih edilme nedenleri arasında olmasına neden olmaktadır.

 Tesettür Modası Tasarımcı: Zehra Uçar – FOTO GALERİ

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Sayfa başına git